Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tabelul Chinezesc....partea a 2 a!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by ADINUTZA
Te rog sa-mi spui si mie ce o sa-mi aduca barza. eu sunt nascuta pe 14 09 1975, sotul pe 03 06 1974. Bb e conceput la sfarsitul lui martie, inceputul lui aprilie. Mi-as dori sa fie fetita pt ca am un baietel de 3 ani si 2 luni. Iti multumim pt timpul acordat.
ADINUTZO , nu iese concludent : daca a fost conceput pana pe 1.04 ( inclusiv ) iese baietzel ! daca e din 2.04 iese fetitza ! Zi-mi si data ultimului ciclu , sa vad daca e mai edificatoare , sa incerc eu un calcul babesc ! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by CristinaT
Vreau si eu baietel anul asata sau poate celalalt. Eu: 07.04.1971 el: 30.11.1968 3 ani !!! pe 14 februarie
CRISTINUTZO , ai asa : 23.12-19.02.2004 , iar dupa ce faci 33 ani (7.04.2004) ai pana pe 30.05.2004 ! Mai ai o sansa in perioada 14.09.13.10.2004 ! Spor la [xinpat] ! Sa iasa ce va doriti ! [pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Crisnemes
Daca tot te bombardeaza lumea cu intebari vin si eu cu una care este frecventa: Ce va fi fetita sau baiat? Eu 03.09.1974 El 20.08.1973 Viitorul bb conceput aprox. in 11-14 mai 2003 . O zi minunata si o viata la fel. Cris
Tabelu' zice : BAIETZEL ! Astept confirmare/infirmare ! Sarcina usoara si un bebe sanatos ! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by DanaR
Pot sa indraznesc si eu... Noi avem un baietel care ne care inca un fratior... Nu ne-am hotarat inca, dar ne-am dori inca o fetita. Eu 08 aprilie 1974 Sotul 10 iulie 1970 Te putem ruga sa ne spui cam cand sa ne apucam de treaba pentru o fetita. Te pup dulce cu tot cu multumiri DanaR.
DANUTZO , anu asta ai din 25.10-19.02.2004 , iar dupa ce schimbi varsta ( 8.04 ) ai liber la [xinpat] pana pe 11.11.2004 ! Anii 30 , 31 , 32 sunt predispusi la fetite ! Sa fie un bebe sanatos ! [pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ticka
Draga Flower[flo]! Vreau si eu! Vreau si eu! Am o fetita si vreau un baietel. eu: 16.10.1975 el: 07.01.1975 Baietzel pentru la anul [amoras](anul asta din pacate nu am voie). [flo] Mersi frumos![flo] Cristina-mami si Sandica-bebe (08.01.2000) www.zambitchi.home.ro
TICKA-TICKA dragutzica si Sandica frumushica ! Credeam ca e vorba de cezariana , da' se pare ca interdictzia are alta cauza ( vad ca a trecut mai mult de 1 an de la fetita )! Multa sanatate ! La anu' ai - pt. baietzel -perioada 18.06- pana faci 29 ani ! E cea mai lunga si am zis ca e mai sigura ! Spor la treaba ! [flo][flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt. fetele carora le-am raspuns in aceasta sectziune : Daca gasitzi neconcordantze intre Tabelul chinezesc original ( pe care l-a postat DPINTILIE ) si ce v-am spus eu e din cauza ca Tabelul pe care il am eu ( valabil doar pana in 2006 )e adaptat calendarului nostru. Acu' , cum scrie shi acolo , nu trebuie luat foarte-foarte in serios ( desi cica are dreptate in peste 90% din cazuri ) , ci trebuie folosit asa , in joaca ! Eu una o sa tzin cont de el cand ne vom hotara sa facem fetitza ! Pt. DPINTILIE - Bun venit printre noi ! Multzumim pentru ca ai postat Tabelul original. Nu corespunde insa intru-totul din motivul de mai sus ! [pup][flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca indivizii care ne sfatuiesc sa luam in joaca acest tabel, se gandesc ca in cazul in care totusi nu iese chiar cum vrei sa nu dai vina pe tabele sau pe alte cele. Si partea cu 90% e adevarat. Am verificat pe mai multi si nu se potriveste chiar 100%. Intentia mea a fost buna, stiu si eu cum e sa pui o intrebare pe forum si sa nu primesti raspuns chiar atunci, cand vrei. Nu vreau sa fiu inteleasa gresit, nici nu este obligatoriu sa primesti raspuns pe loc, fiecare are de lucru, are o gramada de treburi.E bine ca exista forumul acesta care sa ne adune, sa ne impartasim din experienta, din temeri. Va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Flower, da-mi si mie tabelul asta chinezesc sau posteaza un link cu el, ca mai facut foarte curioasa. Am incercat sa-mi dau seama din raspunsuri de metoda, gandind ca e un calcul simplu (mi-aduc aminte de cand eram mica de un astfel de tabel ce se modifica din 4 in 4 ani si asa aflai sexul copilului, dar cred ca era o versiune simplista a tabelului chinezesc de care vorbesti tu, oricum nu mai stiu metoda de calcul), dar n-am putut. Daca nu-mi poti da tabelul sau linkul la tabel, atunci n-am decat sa te rog sa purcezi si la calculele mele: 22.04.1974 18.04.1970 (sotul) Eu am gasit 2 tabele chinezesti, dar nu i-au in calcul ziua, ci numai lunile, insa intre cele 2 tabele (care se vor a fi unul si acelasi lucru) exista foarte multe nesuprapuneri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...