Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tabelul Chinezesc....partea a 2 a!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by try
Draga Flower, da-mi si mie tabelul asta chinezesc sau posteaza un link cu el, ca mai facut foarte curioasa. Am incercat sa-mi dau seama din raspunsuri de metoda, gandind ca e un calcul simplu (mi-aduc aminte de cand eram mica de un astfel de tabel ce se modifica din 4 in 4 ani si asa aflai sexul copilului, dar cred ca era o versiune simplista a tabelului chinezesc de care vorbesti tu, oricum nu mai stiu metoda de calcul), dar n-am putut. Daca nu-mi poti da tabelul sau linkul la tabel, atunci n-am decat sa te rog sa purcezi si la calculele mele: 22.04.1974 18.04.1970 (sotul)
Draga TRY , Putzin mai sus gasesti Tabelul original postat de dpintilie ( pe pag. 3 ). Ea e mai priceputa decat mine si a stiut de unde sa-l ia si unde sa-l puna [bis]. Tabelul pe care il am eu in dotare - intr-adevar , valabil numai pe 4-5 ani - e dintr-o revista si nu am cum sa-l scanez , cel putzin nu inca si , ce e mai important , e adaptat calendarului nostru ( chinezii sunt cam cu o luna in urma noastra ). Nici asta nu ia in calcul ziua exacta , ci luna , da' cum se intampla ca luna sa inceapa - conform adaptarii - de pe 18 , de aia ma intereseaza pe mine perioada aproximativa. Pt. ca , de ex. , o saptamana din mijlocul lunii la noi se poate intinde pe 2 luni de-ale lor. Acuma , lamureste-ma , te rog , ce vrei exact : esti insarcinata , vrei fetitza , vrei baietzel , pentru cand ? Revino ! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heiii!!! Cine a spus ceva de pricepere?[V] Nu am vrut sa supar pe nimeni. L-am gasit pe un site American, am scris si link-ul acolo.Nu stiu daca e adaptat sau nu pentru calendarul american(care e ca al nostru). Pur si simplu m-am gandit ca cele care vor sa se "joace" cu el, sa-l aiba la indemana. Am incercat cateva date pe el, ce stiam si eu, si am vazut ca majoritatea se potrivesc. In rest...ce stiu eu? Flower, sper ca nu te-ai suparat pe chestia asta. Va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ADINUTZA
Ultima menstruatie am avut-o pe 07 martie, dar la echo mi-a zis ca fatul nu are varsta pe care o cred eu ci e mai mic deci a fost conceput mai tarziu, cam cand ar fi trebuit sa-mi vina din nou. Abia astept sa aflu ce este.
Dupa calculele mele , babeshti , perioada nefertila se incheie cam pe 17.03. In jurul lui 20 ar fi trebuit sa se intample. Adaugand ce ti-a zis dr. am sa iau in calcul perioada 20.03.-5.04. Rezultatele sunt aceleashi : daca te iei dupa perioada calculata de mine ( cu conceptzie in jurul lui 20.03 ) atunci ar fi baietzel. Daca iei in consideratzie ce tzi-a spus nenea dr. , atunci iese fetitza ! Doamne-Doamne shtie cel mai bine ! Oricum , ashtept sa ma tzii la curent cu evolutzia bebeului ( de parca alta traba n-ai ! ) , da' sunt shi eu curioasa ce-o sa-tzi zica la I echo la care s-o vedea sexul ! Sarcina ushoara shi multa sanatate ! [pup][flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dpintilie
Heiii!!! Cine a spus ceva de pricepere?[V] Nu am vrut sa supar pe nimeni. L-am gasit pe un site American, am scris si link-ul acolo.Nu stiu daca e adaptat sau nu pentru calendarul american(care e ca al nostru). Pur si simplu m-am gandit ca cele care vor sa se "joace" cu el, sa-l aiba la indemana. Am incercat cateva date pe el, ce stiam si eu, si am vazut ca majoritatea se potrivesc. In rest...ce stiu eu? Flower, sper ca nu te-ai suparat pe chestia asta. Va pup.
Mai DANUTZA , Uite , vezi , asa se ajunge la neintzelegeri pe-aici! Nu m-am suparat , Doamne fereshte ! Tzi-am zis numai de ce e al meu mai cu motz shi de ce nu l-am postat eu sau de ce nu dau adresa respectiva , ca fiecare sa-shi calculeze singura. N-am vrut ca fetele sa ma creada egoista sau ca Tabelu' e proprietataea lu' mama ! Am mai oferit explicatziile astea la I parte a subiectului , cand fetele stateau la rand , saracele , cu zilele , pt. ca nu reusheam sa le raspund din lipsa de timp. Iar de priceput , te pricepi , de ce sa nu recunoashtem , adevar grait-am ! Sper ca acum nu am mai lasat loc neintzelegerilor ![flo] PS : Intre timp , am verificat si tabelul postat postat de tine este cel original , deci neadaptat. Asta ca sa shtie shi fetele de ce exista neconcordantze !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by try
Flower, Eu vroiam sa stiu pentru urmatoarele luni, mai precis august, sept. eventual oct. Inca nu-s insarcinata.
Draga TRY , La 29 ani impliniti , ai asa : - baietzel - pana pe 24.10 ; - fetitza - de pe 25.10 pana pe 21.01.2004 ! Spor la treaba ! Da-mi de veste ! [flo] PS : Nu te speria ! Persoana e aceeasi !!! Am incercat sa pacalesc chat-ul , da e mai tare ca mine [bang][bang][bang][bang]! Drept sa-tzi zic , ma cam lasa nervii [poc][poc]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by puisor
FLOWER TE ROG SPUNE-MI SI MIE CE VOI NASTE. SUNT GRAVIDA IN 7 LUNI. EU SUNT NASCUTA PE 7.09.1979 SOTUK MEU E NASCUT PE 4.10.1976
PUISHOR , Zi-mi cam cand atzi pus-o de bebe ! Acu' 7 luni , da' cam cand ??? Revino !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...