Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tabelul Chinezesc....partea a 2 a!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Flower, VREAU SI EU ! Bebele meu nu vrea sa ne arate sexul, dar tare ma roade curiozitatea ! Datele mele: - data nasterii: 28.09.1970 (inca 32 ani) - data conceperii (cu aproximatie): 17.12.2002 - data nasterii a sotului: 13.07.1969 Multumesc mult ! Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by puisor
BUNA. AM RAMAS GRAVIDA PE 21DEC.2002.DACA NU SUNT DE AJUNS DETALIILE FII MAI EXPLICITA IN LEGATURA CU DETALIILE. ITI MULTUMESC MULT[pup].
PUISHOR , Ai aflat deja ca bebeul din burtica e baietzel ? Ca mie asha imi iese !! Shi vad ca te gandeshti deja la o fetitza ! Pai , hai sa lasam vreo 2 ani , nu ? Atunci , pe la 25 ani implinitzi ( dar in 2005 )ai avea perioade prielnice pt. fetitza : 10-01-8.02 , si apoi 8.05-5.07 si-nca odata pe 5.08-3.09. La 26 ani implinitzi in 2005 ai 3.10-28.01.2006 shi tot in 2006 mai ai 28.04-25.06. Perioadele mai lungi zic eu ca ar fi mai sigure pt. ca nu ramai gravida chiar la comanda.Deshi itzi propui intr-o luna , s-ar putea sa ramai in luna urmatoare ! Oricum iese cum vrea Doamne-Doamne , da' poate il ajutam shi noi un pic ! Multa sanatate shi sarcina ushoara [gravi]( cea actuala ) ! Ashtept confirmare.. sau nu [:D]! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dana_ene
Draga Flower, VREAU SI EU ! Bebele meu nu vrea sa ne arate sexul, dar tare ma roade curiozitatea ! Datele mele: - data nasterii: 28.09.1970 (inca 32 ani) - data conceperii (cu aproximatie): 17.12.2002 - data nasterii a sotului: 13.07.1969 Multumesc mult ! Daniela
Draga DANIELA , Eshti cam la limita ! Acu' nu shtiu nici eu daca ashtia au pus data conceptziei tinand cont ca fecundarea efectiva se poate intampla la 2-3 zile de la momentul.. [xinpat] ! In fine , daca e asha cum ai zis tu ( adica pana pe 22.12 ! ) iese fetitza ! Daca e dupa 22.12 , ar ieshi baietzel ! Mai in ceatza ca acu' nu cred ca ai mai fost !! Vezi shi tu cam cand zice nea dr. ca s-a prins ( datele de la echo ! ). Da' eu zic sanatos sa fie shi sa va aduca numai bucurii ! Sarcina ushoara ! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Flower, In primul rand iti multumesc pentru raspuns, dar, asa cum ai spus si tu, sunt cam in ceatza. Important este sa fie sanatos bebe, ai dreptate, asa ca, cel mai bine nu ma mai gandesc la asta si astept surpriza. Te voi anunta si pe tine, la momentul respectiv, OK ? Numai bine ! Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga flower iti multumesc mult,am sa-ti urmez sfatul si in 2005 ma apuc de treaba. MAI AM INSA O RUGAMINTE AM O COLEGA DE SERVICIU CARE AR VREA SA STIE CAND AR FII INDICAT SA O PUNA DE UN BAIETEL. EA E NASCUTA PE 08.08.1976 IAR SOTUL EI ESTE NASCUT PE 18.07.1975 MERCI MULT [pup].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Flower, Acum ceva timp mi-ai spus ca fiind nascuta pe 27 sept 1974, data conceptiei fiind 16 sau 17 ianuarie 2003, voi avea o FETITA. Am fost la ECO si mi-au zis ca nu stiu sigur, dar nu se vede ca ar fi baietel, deci eu am dedus ca ai avut dreptate. Totusi, intrebarea mea este: uitandu-ma la tabelul de la pagina 3 a subiectului, mie mi-a iesit ca as avea baietel. Poti sa mai verifici o data? Tabelul de la pag 3 nu este acelasi cu cel pe care-l ai tu? Multumiri, Monica 26 sapt [grasa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tabelul de la pagina 3 l-am postat eu. Flower mi-a explicat ca acela e tabelul original si ca prin urmare nu este adaptat calendarului nostru. E cel chinezesc. Asa ca daca sunt neconcordante, nu e de mirare. Eu as zice sa te bazezi mai mult pe tabelul de la Flower. Eu am luat tabelul de pe un site american si acolo nu spunea nimic relativ la ce calendar e folosit.Asa ca... Flower: Daca tot nu ma pot baza pe calendarul pe care l-am gasit[:(], poti sa-mi spui la ce sa ma astept si eu? Sunt nascuta in 22.04.1979 si perioada conceptiei e cu siguranta 21.03->28.03(asta cu tot cu cele 2-3 zile in care se putea produce fecundatia, fara sa [xinpat] [:)] Multumesc anticipat.[flo] Dana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Flower, mi-ai prezis acum cateva saptamani ca voi avea baietel. Ieri am fost la eco 3D si medicul mi-a spus ca voi avea o domnisorica dragutica. Nu dam cu rosii ca, cine stie, poate se razgandeste. Oricum, nu conteaza, sanatos sa fie!! Pupici pe burtici!! Carmen si scumpica bebelusa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, sa-ti cresca mare, sanatoasa si frumoasa fetita.[cool] Sunt 2 explicatii pentru diferenta.Una ar fi ca metoda cu tabelul nu e 100% verificata, iar alta e ca nu e sigur ca e fetita. Sa nu ma [B)], spun asta pentru ca cineva apropiat mie a patit chestia asta. Cumnata mea a stiut ca e fetita, de cate ori a mers la ecograf i-a spus asa...si cand a nascut avea baiat. HEHE ...si mai are unul mai mare un pic. Ei, nu conteaza asta.Sa fie sanatos si sa-ti umple viata de fericire. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...