Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebe mai agitat


Recommended Posts

Mai fetelor, eu sunt in sapt 27, si bb al meu are unele zile cind ma bubuie de nu se mai opreste, parca are ceva cu mine personal :))) Are un ritm de zici ca e super-nerfos, cu toate ca (culmea!!!) il apuca chestiile astea cand eu sunt akasa, relaxata, spre seara (e adevarat ca stau in timpul zilei multe ore pe scaun la birou, poate are vreo legatura?!?!). Nu este legat nici de zgomotele din casa, nici de starea mea, ba chiar pot spune ca am observat ca atunci cand sunt in we si fac treaba, cumparaturi, atunci se cumintzeshte si nu este deloc agitat. Ati mai patit unele asa ceva? Ca eu banuiesc ca el se mai mishka asa mult inca cateva saptamini cat mai are mai mult loc, nu stiu daca atunci cand o fi mai maricel se va mai agita atita... Pliiiiz spuneti-mi din experientza voastra!!! Fac cinste![cheers] danat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Danutzule trebuie sa te bucuri ca e vioi, si apoi cu asa o mama care face discoteca in casa la ora prinzului, cum ai vrea sa fie? Nu te ingrijora, mai rau ar fi sa nu miste. Sa fim fericite http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am citit ca atunci cand e mama mai linistita se misca bebele mai mult, sau poate doar e mama mai atenta nefiind prinsa cu atatea treburi. In cazul meu, n-am observat diferente prea mari in atitudinera lui bebe in functie de cat de relaxata eram. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam ca bebeii dorm cand suntem noi in miscare si au chef de joaca tocmai atunci cand suntem linistite! La mine, cel putin, s-a verificat teoria asta! Si cele mai adevarate suturi Ilinca le-a tras din sapt. 38 incolo (am nascut la 41 de sapt.)! Atunci sa vezi bombardamente![haibat] Si poate se intoarce - daca nu s-a intors - si "isi mai muta si el mobila" [copil] ca doar acolo e ap. lui personal, nu?[;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danat, nu cred ca e vreo problema. Are si el zile in care e mai vioi si altele cand e mai lenes... Si al mea face la fel, si sigur nu are legatura cu starea mea. Oricum, si-a facut un oarecare prgram dar se mai si abate de la el. De pilda, al meu e mai lenes cand eu sunt mai inactiva, adica in weekend. In cursul saptamanii e vioi, cat sunt la birou. (Am observat ca-i place cand e lume in jur, cand se vorbeste, se aude radioul intruna, cand e gasca de prieteni in jur). Eu nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi. [^]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este nici o problema Dana, si al meu se manifesta la fel. Eu sunt in saptamana 26 si in special seara cand stam linistiti la televizor eventual intinsi in canapea sau fotoliu BB incepe sa loveasca cu putere. Ma gandesc ca noi relaxandu-ne ii putem simti miscarile la intensitate maxima. Cateodata intr-adevar loveste foarte tare si ritmic asa incat sotul meu mai glumeste cu mine spunandu-mi ca are vocatie de tobosar. Incearca sa te bucuri de aceasta perioada caci este foarte placuta. Sanatate si nu te ingrijora pentru BB. Asta este job-ul lui acum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...