Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ajutor!picioarele mele sunt ca niste butuci!!!


amik

Recommended Posts

37 saptamani.am renuntat sa mananc sarat,stau cu picioarele in sus de cate ori apuc...dar ele sunt tot umflate.dimineata mai putin,dar imediat ce ma ridic din pat mi se ingroasa gleznele si se transforma in niste labe de dinozaur!ma apuca mila si plansul cand ma uit la ele... aveti vreun sfat pentru mine?duminica ma cunun religios si tare n-as vrea sa mi se vada doi butuci pe sub rochita!plus ca simt ca parca mi-ar crapa pielea pe mine!!!degeaba imi face al meu sot masaj,degeaba le pupa si le alinta...ce-i de facut pentru a-mi usura ultimele zile de femeie insarcinata?a,apropo,cand nasti ti se dezumfla imediat? pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de amik
37 saptamani.am renuntat sa mananc sarat,stau cu picioarele in sus de cate ori apuc...dar ele sunt tot umflate.dimineata mai putin,dar imediat ce ma ridic din pat mi se ingroasa gleznele si se transforma in niste labe de dinozaur!ma apuca mila si plansul cand ma uit la ele... aveti vreun sfat pentru mine?duminica ma cunun religios si tare n-as vrea sa mi se vada doi butuci pe sub rochita!plus ca simt ca parca mi-ar crapa pielea pe mine!!!degeaba imi face al meu sot masaj,degeaba le pupa si le alinta...ce-i de facut pentru a-mi usura ultimele zile de femeie insarcinata?a,apropo,cand nasti ti se dezumfla imediat? pupici!
Iar eu...si mie mi se umflau picioarele ceva de groaza...infiorator, si asta pentru ca aveam retentia apei, dar vesti bune, in secunda in care am nascut eram ca pe vremuri...deci e o perioada trecatoare, de care vei scapa foarte curand. Ca remedii, tine picioarele cat mai pe sus si eventual in apa cu sare, pentru ca ajuta! In rest, distractie placuta la nunta! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apa cu sare zici?ok,o sa o incerc si p-asta!bunica mea spunea sa imi infasor picioarele in foi de varza zdrobite,dar ala e mai degraba remediu pentru reumatism... multumesc pentru urare!sper sa ne distram bine la nunta.grija e sa nu nasc pana atunci.sambata si duminica am examene,sotul meu e in sesiune pana pe 29 iunie...pe 25 e ziua socrului...iar termenul probabil e 6 iulie-desi,un secret al nostru ar fi acela ca eu nu mai am rabdare pana atunci! pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hihihi, si eu tot apar sa iti raspund amik! in primul rand CASA DE PIATRA, [cina2] sa va intelegeti bine si sa aveti [copil][copil][copil] sanatosi de care sa va bucurati pina la adinci batrineti! Haidi mai amik ca mai ai un pik si scapi de piciorutzele finutze [:D] ... si eu am auzit ca retentia de lichide se regularizeaza cel mai repede dupa nastere. Restul kilelor se dau dupa aceea jos, dar apa, in cateva zile (putine!). Sa vezi tu cum te transformi din [grasa] in [ispita] cat a-i zice peste! Sanatate si petrecere frumoasa duminika!!!! [bum] danat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga AMIK , Remediile pe care le stiu sunt cele despre care ai scris si tu , dar , intr-adevar , dupa sarcina picioarele isi revin rapid. Iti doresc si eu Casa de Piatra si ai grija la...Brasoveanca ! ( Ai grija la dans , in general ! ) Ar fi frumos sa se intample atunci , da' nu forta situatia ! [pup][flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu nimic in plus fata de ceea ce ai incercat, deja. [:(] Dar, vreau sa-ti urez petrecere frumoasa si sa ai parte de o casnicie fericita. [cheers] Si, cine stie, daca bb-le este fetita, poate vine mai repede. [;)] Nastere usoara ! Nina & [copil] Nina-Cristina (1 an si 5 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos pentru urari! e de-abia miercuri.azi noapte am dormit tare rau.ba chiar la un moment dat m-am trezit din somn pt ca ma durea burtica si fara sa-mi dau seama am inceput sa ma rog sa nu nasc acum.:))) toata familia ma roaga sa stau linistita,sa nu ma misc din pat,sa nu nasc pana duminica!hi-hi-i! oare bebelusul meu cu personalitatea lui puernica ce parere o avea?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte normal sa retii apa in ultimele 2 luni de sarcina...Iar acum, cand e si foarte cald, te umfli mai rau![bang]...Stai linistita, apa se elimina repede...Eu am nascut acum 6 saptamani si acum sa vezi ce gagica faina sunt![:D] Mai am de dat jos doar 4 kg si sunt la fel ca inainte!...Bine, nu am luat decat 14 kg...In ceea ce priveste apa...o sa te crucesti sa vezi cat de mult urinezi doua-trei saptamani dupa nastere( bine, nu chiar ca acum[:D][:D]) Te-am pupat si nastere usoara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti fa mari probleme. Mie nu mi s-au umflat dar ma dureau oasele ingrozitor, din sold. Eu am luat 40 kg. Am plecat cu 52 si am ajuns la 92. Acum, dupa 9 luni am 57. Le-am dat jos cam asa: - cu nasterea 10 kg - I saptamana 10 kg = apa - restul ffffff greu in 3 luni. Nastere usoara, sa fiti sanatosi !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ls-dobrovicescu
Nu-ti fa mari probleme. Mie nu mi s-au umflat dar ma dureau oasele ingrozitor, din sold. Eu am luat 40 kg. Am plecat cu 52 si am ajuns la 92. Acum, dupa 9 luni am 57. Le-am dat jos cam asa: - cu nasterea 10 kg - I saptamana 10 kg = apa - restul ffffff greu in 3 luni. Nastere usoara, sa fiti sanatosi !
Oau, 40 de kg? Cred ca in ultimile luni de sarcina nu te-ai simtit prea sprintena, nu? [:D] Ma intrebam daca nu putem lua vreun ceai diuretic, ceva, sa mai eliminam surplusul de apa din organism... Stie cineva ceva?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...