Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ajutor!picioarele mele sunt ca niste butuci!!!


amik

Recommended Posts

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu prea ai ce sa faci in privinta retentiei de apa in organism. Si eu tre sa nasc in urmatoarele sapt. ultimul termen 11-13 iulie, si mie mi se umfla ambele picioare, dar nu chiar asa cum spui. Totul e sa ii fie bine la bb, ca am citit ca nu prea ii e bine cand mama retine apa in organism. Sa nu te sperii e doar presiunea pe venele iliace, iar cand se umfla mainile si fata atunci sunt probleme cu el. Obiectivul tau e sa ii fie la bb bine, in rest... toate trec. Te pup, si curaj!Sa nu iei nici un ceai diuretic inainte de a-l intreba pe medicul tau! pusi! romana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa iti spun ca si eu am aceeasi problema cu picioarele, ba chiar si cu mainile in unele zile(oricum verigheta nu mai pot s-o port de o perioada).Acum sunt in sapt.38, dar in sapt.30 am fost internata pt.edeme si tensiune marita. Dupa 3 zile de stat la orizontala in spital, am scapat complet de edeme si durere fara sa iau pastile iar tensiunea mi-a scazut. In concluzie, medicul mi-a spus ca solutia este sa stau cat mai mult intinsa si cu picioarele ridicate (ceea ce recunosc ca nu prea fac) si bineinteles sa urmaresc tensiunea si examenul de urina. Pe mine ma ajuta f.mult masajul (mai ales in talpa) si incerc sa hidratez cat de mult pt. ca am si eu in unele zone crapaturi care ma dor ingrozitor. Oricum, eu una m-am impacat cu ideea ca nu voi scapa de umflaturi decat dupa nastere, deci trebuie sa le mai suport o perioada. In spital mi-au recomandat sa fac niste exercitii pt.imbunatatirea circulatiei in zona(acum ma refer la laba piciorului) care m-au ajutat intr-adevar sa ma simt mai bine, dar adevarul este ca sunt prea comoda sa le fac si acasa(desi nu e asa mare lucru) Multa sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da,ls-dobrovicescu, sotul meu imi ia regulat tensiunea si e 12 cu 7.buna,nu?tot el spune ca picioarele mele sunt ca niste painici.pe mine ma apuca pandaliile cand le vad. dar,asta e! mai e putin! picioarele in sus le tin de cate ori dorm sua ma uit la televizor.dar parca nici sa stau numai intinsa nu pot,mai ales in zilele cand ma simt "viteaza"! curaj!mai avem putintel!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by amik
da,ls-dobrovicescu, sotul meu imi ia regulat tensiunea si e 12 cu 7.buna,nu?
Bunããã! Sa nu faci "cu 8" ! Daca pe tine te ia cu rau cand iti vezi picioarele, sã mã fi vazut pe mine de la 52 la 92 kg cum ma simteam. Eram acelasi suflet cu corp de elefant. Chiar ca nu mai e mult. Si toata apa se dupa in prima saptamana dupa nastere. Te desumfli ca in desene animate, crede-ma, mie nu-mi venea sa cred !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...