Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Caut cresa buna...13 Septembrie


Recommended Posts

Am si eu un bebe de 1an si 6 luni,am bona pentru el ,dar as prefera sa-l duc la cresa...Este putin cam dificil la masa dar m-am gandit ca la cresa s-ar lua cu mititeii si ar manca..Sper sa iau o decizie buna!Astept pareri...Exista crese particulare????[biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nellie, de cat timp ai bona? Poate e prea devreme sa tragi concluzii. Eu cred ca ar trebui sa-i mai acorzi o sansa. E pacat sa trimiti pe bebe la cresa. E cu totul altceva pentru el sa fie intr-un mediu cunoscut, cald. E totusi cam micut sa-l rupi de "acasica" pe care o stie el. [mamica]E normal sa faca mofturi la masa. Unii bebe mai fac si la 3 ani! Eu as mai avea rabdare, sau as schimba bona, desi nici asta nu e prea indicat, pentru ca banuiesc ca s-a atasat deja de ea. Oricum eu la cresa nu te-as sfatui sa-l dai. Particulare nu exista, doar de stat si conditiile nu sunt deloc incurajatoare. Succes! Sper sa iei decizia cea mai buna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de cresa in zona dorita de tine, dar eu am avut fetita la cresa timp de 2 ani si am fost f.f.multumita. Cum ii va merge puiului tau la cresa depinde in mare masura de cresa, personal dar si de copilul tau. Se va imbolnavi mai des la inceput, ceea ce e f.normal fiind in comunitate. Pe de alta parte i se va intari sistemul imunitar. Va invata multe lucruri noi fiind in comunitate. Va avea un program strict pe care il va respecta nu doar din motivul ca trebuie, ci si pentru ca alti copii fac la fel. S-ar putea sa inceapa sa manance lucruri pe care acasa nu le manca din acelas motiv. Eu am fost foarte multumita si sunt hotarata ca si al doilea copil sa mearga la cresa. Nu stiu daca de la varsta de 1 an si ceva dar de la 2 cu siguranta. Imi pare rau ca nu pot sa te ajut cu info referitoare la ceea ce cauti tu. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Adriana,la ce cresa a fost fetita ta ?Pana la urma nu cred ca mai conteaza zona in care stau atata timp cat am nevoie de o cresa buna...Doar e vorba de copil!!!DA-mi si mie adresa si,spune-mi ceva despre ea... Multumasc pentru sfat ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetita mea a fost la Cresa Ciobanasuli, e in zona piata Muncii. Nu stiu daca iti convine. Nu am telefon si nici adresa dar daca dai o cautare in Pagini Aurii gasesti toate info necesare. Da o cautare si pe DC si vei mai gasi multe despre aceasta cresa. Sper ca ti-am fost de folos. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...