Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre ambitie cand slabim...


Recommended Posts

Sa-mi spuna si mie cineva o metoda ca sa adopt o atitudine vis-a-vis de lipsa mea de ambitie. Azi ma apuc de regim si pana seara ma apuca o foame incat spun: un sandwich si ma apuc de maine.E totusi un inceput ca macar nu ma ingraj dar cand mai apuc sa slabesc in felul asta? Va pup dulce si astept un sfat de la voi![flo] Delia si [copil]Codrin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Probabil nu esti suficient de grasa ca sa te apuce disperarea, de exemplu daca ai, eu stiu, nevoie de ajutor sa te ridice cineva de pe scaun, ca sa te incheie la sireturi, ca in fiecare saptamana cumperi haine cu un numar mai mare, faze d-astea. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citi si eu mesajul Deliei si avem cam aceiasi " boala ". Cat a fost sotul plecat si gateam doar pentru copil aratam super bine, cum ne intalniram iar tot familionul, cum au inceput kg sa se puna la loc. O sa urmez sfatul dat de Camelia-Daniela. Chiar acum ma duc sa-mi trag o poza(in oglinda). Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da si mie imi trebuie sfaturi d'astea, ca ma tot dau mare ca ma apuc de regim si tot asha patzesc, iar incep "de maine". Cateodata am reusit, in trecut, de cele mai multe ori cand mi s-a parut ca arat grasa in poze si m-a apucat cu adevarat furia si ambitzia. Culmea e ca eram mai disperata ca sunt grasa atunci cand eram mai slaba cu vreo 7kg si acum tot timpul mi se pare ca arat fooooooarte bine si prin urmare, nu tu disperare, nu tu ambitzie... Cred ca trebuie sa imi fac mai multe poze. O sa ii spun sotzului sa imi faca poze "de jos" adica el sa stea "pe vine" si sa ma pozeze "de jos in sus" ca atunci pari mai grasa in poza... Nu ca n-as fi acum destul de grasa, dar daca asha ma vad eu de "ne-grasa" incat nu ma apuca nici un chef de indurat foame? Ce idei mai avetzi? Ruxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-ti spun cum procedez eu. Avem bucatarie deschisa,este impreuna cu living in vizavi de bucatarie avem o oglinda imensa asa ca fara sa vreau ma vad in oglinda de cite ori sint in bucatarie,asta ma determina sa nu maninc...a...am uitat sa precizez ca stau imbracata in casa, in pantaloni scurti si maieu. Si in bai avem oglinzi mari si in dormitorul nostru asa ca oriunde ma invirt in casa ma vad in oglinda.[cool][cool] Cred ca asta ar fi o solutie...puteti incerca. Niciodata nu am pus mai mult de 2-3 kg. pe mine si asta s-a intimplat intotdeauna iarna cind eram imbracata in treining. "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu incerci sa nu iti mai cumperi chestii care ingrasa... Eu cand sunt la regim nu exista in casa nimic dulce sau paste (care sunt problema mea). In schimb am mereu la indemana fructe multe. At fi bine si salate, dar alea se fac mai greu... Asa, daca chiar ma apuca foamea, deschid frigiderul, nu vad nici o "tentatie", si ma multumesc cu un mar sau un iaurt... Bine, la mine e usor ca sotzu' nu e pofticios, cred ca daca ar vrea el dulciuri ar fi mai greu [:D] Si povestea cu comparatia cu cum aratai alta data e buna. Eu mai am 3 sapt pana nasc asa ca iti dai seama ce diferenta e la mine [:D] Ma uit la poze din vara trecuta si ma gandesc ca daca am putut atunci sa arat asa o sa pot si dupa ce nasc. Asa ca scoate o poza cu tine slaba si gandeste-te ca esti tu, nu ceva fotomodel, asa ca trebuie sa poti... Succes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pentru sfaturi![flo] Vorba lui Misilicu chiar acum ma duc sa-mi trag o poza sa ma vad si singura ce [grasa] sunt!...si apoi pun o poza de cand eram slaba ca la T.V. inainte si dupa.[ispita] Sa vedem daca am succes. Va [pup] dulce! Delia si [copil]Codrin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...