Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre ambitie cand slabim...


Recommended Posts

Delia, te rog mult sa ma ierti, am promis ca o sa revin cu amanunte si au trecut cateva zile, insa am mult de invatat si n-am prea mai intrat pe forum[q]. Care sunt principiile regimului Montignac(supersimplificate de mine[:)]): -fara zahar, faina, cartofi, porumb, paste, orez, morcov, banane -nu mananci fructe dupa masa sau inainte de masa -fara alcool -daca alegi sa mananci paine neagra la micul dejun ,poti sa o combini -doar cu branza cu 0 % grasimi, lapte degresat si cereale --poti manca orice fel de branzeturi -daca alegi sa mananci orez(neprelucrat) , poti sa-l combini cu un sos cu rosii si ceapa(nu cu oua, carne, etc) -poti manca gratar cu salata, supe de legume( fara morcov si cartof),peste, orice garnitura de legume, chiar si maioneza si smantana(fara a face exces) -poti manca orice fel de mezeluri, omlete cu salata(prajite in tigaie de teflon, fara ulei, sau cu putin ulei de masline) In fine, o sa mai revin cu amanunte, pot sa spun ca eu am mai avut "ceva"scapari, insa acum mi-e foarte usor, deja stiu ce sa evit si cand vad rezultatele..[:)] Te pup si mai vorbim, Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La mine nu stiu cum se face ca mi-am cam pierdut ambitia de a slabi de cand sunt in Canada. In Romania tineam regim imediat cum scapam de sub control vreo 2-3 kg, iar aici le-am lasat sa se ingramadeasca unele peste altele fara sa ma oftic prea mult. Poate e si pt ca in Ro mai toate fetele sunt trase prin inel, subtirelele predomina; iar aici tot a treia persoana e supraponderala. Cred ca are de-a face ambitia asta si cu ce vezi in jurul tau zi de zi. Aaa, de fiecare data cand vin in Ro, mi se pare ca prietenele mele tot mai slabe sunt......dar de fapt sunt eu tot mai grasa.[:D] Adela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Missiday iti multumesc mult pentru dieta.Fetelor scuzati-mi intarzierea! Am probleme cu computerul si nu stiu cand se va remedia problema dar promit sa va scriu curand. Ginuta, cum mi se remediaza problema cu calculatorul ti-o trimit prin mail. Multi pupicei fetelor si va tin pumnii cu slabitul! Delia si [copil]Codrin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...