Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cite dintre voi si-au gasit sotii pe net ?


Recommended Posts

[amoras]Da si noi intram in categoria asta[cina2]. In mai 1999 ne-am cumoscut pe mIRC. Am tot pevestit......de fapt mai mult el cu mine :), si din cauza asta am cam facut ceva "ore suplimentare" la munca. Prin august a reusit sa-si faca drum la Vatra Dornei (din Iasi), eu il stiam din poze dar el pe mine nu......era un avantaj pentru mine in cazul in care aveam sa dau inapoi:). Dar nu a fost asa si dupa acea vizita mi-am tot babut capul cum sa-l cuceresc :). In octombrie s-a ivit ocazia cand prietena mea cea mai buna s-a maritat si m-a pus domnisoara de onoare si uite asa vrand nevrand l-am facut cavaler de onoare si tot in aceeasi zi l-am convins ca ar fi bine sa incercam si noi sa fim un cuplu sa vedem ce iese....hihi si a iesit ca in decembrie de cracium mi-a declarat ca ma iubeste, iar de anul nou dupa prima noastra noapte de [xinpat] m-a cerut de nevasta. In septembrie 2001 am facut cununia civila, iar in octombrie deja incepea noua viata in burtica la mine. In ianuarie 2002 am facut si cununia religioasa, eu o mireasa cu burtica de 4 luni. Pe 4 iulie 2002 s-a nascut minunea noastra Rares Petru. De fapt trebuia sa se nasca pe 16-17 iulie dar s-a grabit putin si inca nu stru care i-a fost motivul :) faptul ca pe mine m-a apucat facutul curateniei si am ridicat dulapul ca sa scot covoarele pe data de 3 iulie sau el a tinut neaparat sa-l sarbatoreasca intreaga America in fiecare an de ziua lui:):). Suntem poate o familie ca toate celelalte dar in acelasi timp unica: un tatic, o mamica, o minune de prichindel si un catel. Acum ne rugam la Dumnezeu ca sa il crestem asa cum trebuie si sa putem, peste vreo doi ani sa-i dam si o surioara la fel de minunata. Gata pun punct ca de nu o tin asa pana dimineata:). Pupicei de la mami Camelia si bb Rares http://community.webshots.com/user/cameliac ``````````` Just hope ```````````
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor, Si eu l-am cunoscut pe sotul in chatt la yahoo, in octombrie se fac deja 3 ani de zile. Suntem casatoriti si avem deja 2 copii si ne intelegem foarte bine! Cred ca avantajul chatului este ca NU VEZI persoana respectiva imediat, ci afli mai intai ce fel de om este, ce gandeste si viseaza samd... Iar cand te intalnesti cu acel om ar trebui sa arate ffff nasol ca sa nu-ti mai placa deloc, nu? Acest avantaj este foarte mare, in lumea de astazi, in care fiecare se ia intai dupa fizic si dupa aparente inselatoare! Multi oameni de treaba si cu suflet nu au uneori nici o sansa sa-si gaseasca un partener potrivit pe "piata" din cauza unelor defecte fizice sau poate pur si simplu din timiditate. In fata calculatorului multi nu mai sunt asa inhibati si reusesc sa "iasa din sine". Cred ca in viitor se va mari numarul de casatorii care au inceput virtual! [amoras] Totusi aveti mare grija, multi mint de ingheata apele pe net...[haibat] Numai bine, Tina Tina cu Lukas & Alexander(20.01.2003) va doresc sanatate, ca de ea depind toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Hei... am uitat sa "subscriu" si eu la statistica asta [biz] Sper ca nu e prea tarziu. Si eu l-am cunoscut pe viitorul meu sot pe net.Un sas din Sibiu, plecat de 14 ani din tara. A fost cumva ciudat... si am impresia ca destinul a scris in cartea vietii mele... eu nu prea am realizat ce se intampla... Timp de doi ani , din 1999, am tot "incercat" marea cu sarea (pe net)sa-mi cunosc jumatatea. Si iata ca au venit cu "jalba in bat" un olandez si un suedez sa ma cunoasca. Dar... nu a fost sa fie... Olandezul m-a cerut in casatorie dupa cateva ore petrecute impreuna [amoras] dar eu am refuzat... Nu-mi trezise decat sentimente fratesti :-))) Un tip de treaba dar atat.Suntem prieteni si astazi si el tot isi mai cauta partenera.... Astfel cand eram deja "in vorba" (parca asa se spune [:D])cu un tip din Canada (si cam acolo as fi preferat sa merg) mi-a scris dragostea sufletului meu, Christian.La inceput nu, si nu.Am facut schimburi de email-uri un timp, m-a sunat de nenumarate ori (un timp a locuit in Bucuresti, dar nu am vrut sa ne intalnim)L-am pus si la curent ca baiatul din Canada vine sa ma cunoasca,ca imi place tipul... etc Chris a plecat in Germania un pic intristat dar fara sa renunte.La prima ocazie cand a revenit m-a convins sa ne intalnim. Trebuie sa spun ca am vrut chiar sa-i aranjez o intalnire cu o prietena de a mea. Numai ca ... minunea s-a intamplat. La Casa oamenilor de Stiinta intr-o seara superba a reusit sa ma "topeasca".Am uitat de tot... Nu stiu daca a fost dragoste la prima vedere dar dupa acea prima intalnire nu am reusit sa mi-l mai scot din minte. Desi ratiunea tot ma oprea din diverse motive (ca e in Germania - o tara unde niciodata nu mi-am dorit sa merg ; ca e sarac - plin de datorii; ca nu-mi place limba, etc) totusi m-a convins sa incercam.Asa ca am venit aici pentru un an - sa vad cum functioneaza relatia, sa vad daca imi place sa invat limba, daca ma acomodez... Astazi suntem logoditi si dorim sa ne casatorim in septembrie... Abia astept!!! Eu cred ca sunt multe sa cunosti oameni adevarati pe net dar trebuie sa fii perseverenta, atenta, sa ai sanse sa te vezi mai des si mai ales sa poti comunica intr-o limba comuna si sa stii exact ceea ce cauti... Daca visezi la Feti-Frumosi plini de bani, s-ar putea sa fii dezamagita. Cei cu bani nu sunt intotdeauna printre cei mai draguti oameni. Va pup pe toate si va urez succes Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am cunoscut sotul la discoteca, tot asa dragoste la prima vedere, deci nu intru la categoria asta. Totusi nu-mi pot opri mirarea, cum isi poate cineva gasi partenerul pe internet? ati frecventat anumite site-uri cu acest scop in minte? Poate pare stupid ca va intreb ceva atat de banal, dar dupa cum mentiona tina75 eu n-as putea sa ma deschid si mi-ar fi tot timpul teama ca si ceilalti fac acelasi lucru. In fine, deci ce site-uri ati vizitat? ce subiecte ati abordat? poate reusesc s-o fac pe sora-mea sa le frecventeze, poate-si gaseste si ea jumatatea mult visata. Scuze daca am pus prea multe intrebari, sau prea personale. [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Originally posted by Christina[/i]
Eu mi-am cunoscut sotul la discoteca, tot asa dragoste la prima vedere, deci nu intru la categoria asta. Totusi nu-mi pot opri mirarea, cum isi poate cineva gasi partenerul pe internet? ati frecventat anumite site-uri cu acest scop in minte? Poate pare stupid ca va intreb ceva atat de banal, dar dupa cum mentiona tina75 eu n-as putea sa ma deschid si mi-ar fi tot timpul teama ca si ceilalti fac acelasi lucru. In fine, deci ce site-uri ati vizitat? ce subiecte ati abordat? poate reusesc s-o fac pe sora-mea sa le frecventeze, poate-si gaseste si ea jumatatea mult visata. Scuze daca am pus prea multe intrebari, sau prea personale.[bis] [/quote] Christina... pentru mine intrebarile nu sunt prea personale si nici stupid nu mi se pare... e normal sa intrebi [flo] Iar eu sunt o persoana deschisa si "curajoasa" [haibat] asa ca... Iti voi raspunde din punctul meu de vedere. M-am inregistrat pe site-urile specializate pe dating gratuite ca de ex. cele romanesti impreuna.123.start, noi2 sau internationale: matchdoctor,othersingles Nu m-am agitat sa caut [:)] ci mi-am postat date (minime) si fotografii ca sa fiu cautata. Am "actionat" conform motto-ului...[olala] : "Daca el exista, ma va gasi... asta sunt..." Nu am incercat sa "epatez" cu imagini cat mai "goale" [:D] si nici sa par ceea ce nu sunt... Apoi... trebuie sa nu fii prea naiva si sa crezi tot ce ti se spune... a avut dreptate cineva de aici care a spus ca sunt multi mincinosi. Dar asa cum ai presupus trebuie sa fii deschis si sa-ti placa sa comunici.Si mai ales sa stii ce vrei si sa nu te grabesti... Oricum la "adapostul" calculatorului prinzi curaj... Dar am vazut ca pe unele site-uri (nu mai tin minte unde am citit) au aparut subiecte de genul asta.. cu sfaturi de la psihologi si persoane "specializate" (hahhaa... nu stiu in ce asa se spunea) refertoare la intalnirile pe net, ce e bine si ce nu sa faci... Poate sora ta gaseste ceva interesant. Oricum ii urez succes si sper ca va reusi sa-si gaseasca jumatatea, indiferent unde... Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

povestea mea e cea mai veche de pe aici, se pare... mi-am cunoscut jumatea acum sase ani pe mIRC. eu la suceava, el la bucuresti, voia sa stie nu stiu ce de internet providerii nostri locali (deh, lucra in bransa si voia sa-si cunoasca concurenta), i-am raspuns niste abureli de ma doare si acum capu' cand imi amintesc. era prin noiembrie, iar in decembrie erau niste geruri prin suceava de crapau pietrele si-mi ingheta rasuflarea in troleibuz cand ma duceam seara acasa de la serviciu. si cui sa-i spun de chestia asa paranormala decat bucuresteanului, ca la capitala nu vazuse el asa ceva... si din vorba in vorba, si ajutata de faptu ca vara-mea lucra la romtelecom si puteam vorbi gratis de acasa (stateam cu ea, in apartament inchiriat), discutiile noastre mi-au creat un soi de dependenta care a ramas si acum. si ne-am intalnit pentru prima data (ce frica mi-a fost de intalnirea asta)... urma sa vin la bucuresti pentru un interviu. l-am intrebat cum ne vom recunoaste, nu mi-a dat nici un indiciu, era sigur ca ne vom recunoaste noi. totusi m-a pus sa aduc, preventiv, niste mustar (era fan mustar) si sa-l tin in mana daca asteptam mai mult de un sfert de ora fara sa ma ia nimeni la intrebari. iar cireasa de pe tort... m-a adus la el acasa si primul lucru care a s-a intamplat... ne-am asezat pe burta pe covor, ca patul lui era prea mic pentru amandoi si... mi-a prezentat clasoarele lui cu timbre, mandria lui de colectionar:))) m-a dat gata. ne-am casatorit dupa doi ani, acum avem o fetita minunata si o casnicie calda si implinita. pupici sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Idem MIRC serverul kappa, acum 2 ani jumate, shi urmeaza sa ne casatorim dupa ce se pronuntza divortzul meu, shi acum 7 luni jumate a aparut pe lume Andreas, cel mai superb "copil din flori" din lumea asta. ... Someday, o sa ma ashtern la scris cum shi ce a fost, dar deocamdata nu pot... Corinna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...