Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum aveti burtica in functie de sexul copilului


Recommended Posts

Mie mi s-a parut "strange" la inceput, dar cu timpul m-am convins ca exista un sambure de adevar in faptul ca burtica in timpul sarcinii difera daca bb. e fata sau baiat. Se spune ca daca ai baiat, burta e mai tuguiata, si te ingrasi putin, pe cand daca e fata, burta e rotunda si pui mai multe kg. pe tine. Eu am verificat la mine si se potriveste, am un bebe-boy, care are acum 30 de saptamani in burtica si pana acum am luat doar vreo 7-8 kg in greutate.Cateodata ma gandesc ca am luat chiar prea putin.. Si povestea asta am verificat-o si la alte persoane.Chiar zicea cineva ca la fata a luat vreo 30kg, in timpul sarcinii, iar la baiat abia daca i se cunostea burta la 7 luni. Sunt curioasa daca intr-adevar acest lucru se potriveste la mai multa lume, sau ce am vazut eu pana acum au fost doar simple coincidente.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am luat 15 kg (mai am trei saptamani pana nasc) dar nu m-am umflat deloc, asa ca nu stiu unde s-au pus kg. Si am o burta super tuguiata. Si e fetita [:D][:D]. Conform cu 4 ecografii facute de trei medici diferiti. Asa ca... eu una cred ca e numai superstitie. Parerea mea este ca depinde daca ai bazinul lat sau ingust. Daca e lat burta se lateste si ea, daca e ingust n-are unde si devine tuguiata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred in chestia asta si sa-ti spun de ce: eu am ramas insarcinata in acelasi timp cu o prietena. Ea a pus 27 kg. si avea burta tuguiata, iar eu am pus 10-11 kg si aveam burta rotunda. Ea tot ma batea la cap ca ea va face baiat si eu fata. Am facut amandoua fetite. Ea anul trecut a ramas din nou insarcinata. De data asta a pus cam 10 kg si avea burta la fel de tuguiata si tot fata a facut. Asa ca nu prea cred!!!!!!! Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihi, tzuguiatelor !!!![zz] SI eu o am tot tzuguiata si din eco se pare ca e bajetzel. Dar pina nu-i vad io mutritza in bratzele mele, nu ma pronuntz ce e! Si pina una alta stiti voi parerea mea: nici nu conteaza sexul lui bb, important e sa fie sanatos!!!!!!![cheers] danat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca nu cred in chestii din astea, si eu am o burta tzuguiata si tare draguta. N-am luat multe kile (dar mai am 2 luni la dispozitie [:D]) si toata lumea spune ca arat foarte bine si ca sunt mamica "tipica" de baietzel (de altfel, este baietzel [bis][cool])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A...bineinteles ca nu conteaza sexul copilului, oricum daca e sa ma iau dupa ceva, ma iau dupa ecografie (in care am f. mare incredere), si nu dupa povesti... Dar pe mine m-a surprins ca am verificat asta la mai multe persoane, si vroiam sa vad daca se poate trasa asa o regula...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...