Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum aveti burtica in functie de sexul copilului


Recommended Posts

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
eu nu stiu ce numiti voi " burta tuguiata ": cred ca depinde f mult de felul in care vede fiecare...tuguiala. eu am baietel, tb sa nasc peste o sapt si am luat 18 kg in plus....fara sa mananc exagerat !!! iar burta mea , pot sa spun ca este decat in fata, adica nu am si in lateral burta, dar cea din fata este ca o minge de baschet, putin rotunjita in partea buricului...nu stiu cum s-o numesc, pt ca nu este foarte tuguiata, dar nici rotunda... sanatate pt mame si bebei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am si fata si baiat si la amandoua sarcinile burta a fost cam la fel(nici prea rotunda, nici tuguiata).De ingrasat m-am ingrasat tot 20-21 kg, doar ca la baiat le-am pus treptat si le-am dat jos la fel, iar la fata le-am pus repede, in ultimele luni si tot repede le-am dat jos. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HE he la mine doua fetite si sarcinnile foarte diferite la prima totii mi-au spus ca o sa fie baiat si am si crezut pana cand am vazut contrariul burtica era lunguiata la prima am pus 25 kg iar la a doua rotunda si am pus numai vreo 10 de care am scapat imediat ,eu zic ca nu conteaza the [cheers] "Succes is a journey,not a destination" http://community.webshots.com/user/simi169
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma opreste lumea pe strada sa imi spuna sigur faci baiat...mi s-a intamplat de cel putin 10 ori....este super tuguiata, m-am ingrasat 18 kg, care nu se prea vad din fericire..dar toate ecografiile(multe) au confirmat ca este fetita. Eu sint convinsa ca este fetita (sint in sapt 37). Asa ca...nu prea se adevereste.. carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

burtica mea nu e tuguiata,dar nici foarte lata.am luat mai mult de 20 kg in greutate,nu m-am patat pe fata,buzele imi sunt,uneori,mai carnoase,din spate nu par foarte gravida... si,iata,toata lumea spune ca este baiat!ba chiar,o prietena de-a bunicii mele,care ghiceste in cafea-culmea e ca destul de bine-a zis ca daca n-o fi baiat,ea se lasa de ghicit. o singura doamna care avea si fetita si baietel nou-nascut mi-a spus zilele trecute ca am o fetita!asta tinand cont de experienta proprie. pt noi nu conteaza ce este,ci sa fie sanatos,etc,etc.dar chestia asta ma intriga.de-abia astept sa vad ce are mami in burtica,ce gen de minune am carat 9 luni de zile! fazele cu sarea,cu acul-baiat!cea cu verigheta deasupra burtii-fata! amuzament. dragul meu puiut!cum vrea el sa ne faca o surpriza de cum vine pe lume!sper sa nu fie asa de capos si cand s-o naste!hi-hi-hi! asa ca,dragele mele amici mamici,trebuie sa mai avem un picut de rabdare.pana nu vad eu ciucurelul dintre picioare,nu cred nimic! pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simple coincidente, Tigresa draga! Eu am o fetita de 6 saptamani, o scumpete, iar cand am fost gravida am avut o burta cat se poate de tuguiata. Imi crescuse doar in fata, nu si in parti si din spate nu se cunostea ca-s gravida...Nici n-am luat mult in greutate, vreo 14 kg...Si mai unosc cazuri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...