Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Suceava????


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 165
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai sa fie, poate, Rosey. Si Andra mea a implinit 2 ani pe 17 decembrie. Da-mi mai multe detalii pe mail sau pe mesaje private. Daca vrei, iti scriu eu, ok? Sa-ti traiasca scumpetea si sa aiba parte de tot binele din lume. Dragelor, am fost acasa de Rev. Nu a fost zapada prea multa, dar a fost frumos. Andra a fost entuziasmata de-a dreptul de ursi, capre si alte trupe, de uratori, de artificii si stelute. A doua zi dimineata imi arata ca ursul dorame la noi in caruta (are mama in gradina o caruta din aia vopsita pentru flori, dar care acum e goala). A vazut sanii trase de cai si nu o mai puteam lua de langa ai mei. Si acum, daca vorbesc cu ei la telefon, ma pune sa o imbrac, hai la Suceava. Ieri am iesit cu saniuta acasa, in fata blocului, si-mi zice: "Mama, adu' calu'. Unde-i calu'?" M-am distrat grozav. Ei, sa va urez acum un An Nou cat mai bun, plin de bucurii, multa fericire si sa va dea Dumnezeu sanatate, bebei cuminti si o viata frumoasa!!! Alina si [copil] Andra !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi,sotul este din Falticeni,dar locuim in Iasi si avem o fetita de 1 an si 2 luni pe nume Teodora.Si el a terminat tot Nicu Gane,promotia 1988.Eu si fetita mergem vara la soacra mea deoarece sta la casa pe M. Eminescu iar tati vine in fiecare saptamina sa ne vada.Toamna venim la Iasi,dar nici nu se compara.Sotul meu doreste nespus de mult sa se intoarca acolo unde s-a nascut,dar momentan nu poate lasa serviciul din Iasi unde mai pun si faptul ca sunt[gravi]din nou.Cit timp am stat in Falticeni am ajuns sa cunosc tot orasul,chiar si multi locuitori;vara orasul este o splendoare!De-abia astept sa vina vara sa plecam din nou! anamaria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[iartama].Am uitat sa spun am un ajutor de nepretuit din partea soacrei mele in ceea ce 0 priveste pe Teodora.O iubeste foarte mult,ca de altfel si copiii in general(e fosta educatoare si directoare de gradinita)[recevere].
http://community.webshots.com/user/annamariais
anamaria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, fetelor, unde v-ati ascuns? Va refaceti dupa sarbatori? Noi suntem bine, incercam sa ne reobisnuim: eu cu serviciul, Andra cu tanti care sta cu ea. E mai greu parca decat la inceput, poate pentru ca era mai mica. Trebuie sa spun ca din copilul foarte cuminte si intelegator de dinainte de sarbatori a devenit o razgaiata si o racnitoare mica !!! Ma uimeste cat de mult poate sa bata din picioare si cat de mult poate tipa. Vacanta la Suceava i-a adus o multime de cadouri, alintaturi peste alintaturi si mofturi, sa nu cumva sa pateasca ceva sau... asa sunt bunicii care isi vad rar nepotii ?? Sau ai mei sunt exagerati ?? Acum, ca a nins, cred ca e super acasa si imi pare rau ca nu am prins si eu sanius. Dar am recuperat eu la Iasi !!! Haideti, mai cu foc la povestit! Va astept cu noutati!! Alina si [copil] Andra - 2 ani !!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rosey, ma bucur ca esti suceveanca,n-am mai intrat pe subiectul deschis de mine ,dar vreau sa-ti spun ca exsudatul a iesit bine, fetita mea si-a revenit,este din nou vesela si sprintena ,dar pentru mine ramane totusi un mister ce a fost cu ea.rezultatele exsudatului le-a dus sotul meu medicului care a spus ca e de bine iar eu n-am mai luat inca legatura cu ea. cici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ehehe fetili daca tot stetz la capitolu dintz... si noi stem in mari dureri... ne ies caninii (dintzii ciinesti cum a spus doctorita deci ciineste ne purtam [:D]) da' nu asa... totz patru odata! De pitrecut noi am pitrecut cum nu dorim nimanui... am bolit tuata famelia... Ania si tati in ajun de Craciun iar mami in ajun de anu nou... A fost nasol tare... in sensul ca cel putin in ajunul Craciunului cind lumea umbla dupa ultimele cumparaturi, io umblam cu Ania pe brate in cautarea unui pediatru dispus s-o consulte (pediatra noastra era plecata din localitate ca altfel n-ar fi fost bai)... O fo frumos saptamina trecuta la Suceava un polei generalizat [:D] cind toata lumea mergea pe strazi ca la patinoar... inclusiv masinile [:D] Numa bini fetili.... Dana And, yes, I am a blonde!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...