Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Suceava????


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 165
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sunt din C-lung Moldovenesc mama unei fetite de 1an si 3 luni. am terminat lic.Petru Rares promotia 1987 si mi-ar parea chiar bine sa mai aud cite ceva despre ceilalti colegi pe care nu i-am vazut de atita timp.In C-lung. este si Catalin Sandulescu (medic la interne) cici [biz] cici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit cici. v-am ramas datoare cu o povestire despre falticeni... in orasul ala chiar nu s-a mai intamplat nimic. asa cum le stim noi, vechi toate. doar ca nu prea mai vezi tineri pe strada, plecati majoritatea in tari straine la munci. am fost la cornu luncii la moldova cu asta mica, sa-i facem baie de soare. si am bagat-o nitel cu piciorutele in moldova, care era rece ca gheata, asa ca a inceput mititica sa planga. ce-am vazut si mi-a placut... au inlocuit clasicii trandafiri de pe ronduri cu niste irisi mari portocalii superbi. pupici sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai facut oleaca de pofta de Falticeni Mihuletzule... dar sa stii ca ne-am planificat sa venim si noi cu bb anul viitor de Paste sau vara. Vedem noi cand!!! Ai mei asti mai mari - sotul si fata cea mare ar vrea sa vina iarna, dar tare ma tem de frig ca noi de vreo 6 ani locuim numai prin tari calde si nu am mai vazut zapada de tot atatea ierni. Plus ca e o cheltuiala de pomana - bocanci, paltoane, caciuli la patru membri de familie pe care le imbrac doar in concediu... Aici imi trebe multa naftalina sa le tin. Si parca totusi as merge si eu la un gratar pe malul Moldovei (chiar daca aici il fac cand vreau eu in curte). Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit si eu ,fetelor. Mihuletu,vad ca esti foarte activa pe acest site . Recunosc ca pina acum nu prea am avut timp sa fiu si eu dar niciodata nu e prea tirziu.As veni cu o propunere la voi si sper ca nu va deranjeaza :sa imformam cit mai multe mame despre site pentru ca trebuie sa recunoastem ,doar cele care cumpara revista MAMI au aceasta imformatie .Eu m-m gindit sa merg si la cafe-internet sa las cite un anunt. Ce ziceti ? Ce nu am specificat ieri este ca lic. Petru Rares este in Suceava si am terminat la clasa d-lui Livan promotia 1987[bang] cici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oi fi eu activa, cici, dar mamamariana ma depaseste cu mult. in legatura cu ideea ta, ar fi un castig pentru mame sa stie despre desprecopii, ca nu cred ca site-ul duce lipsa de vizitatori&membri, ba dimpotriva. am un dar de a povesti... (intotdeauna am fost prozaica, compunerile mele erau in stil telegrafic si numarau fix o pagina jumatate)mamamariano, ca ma mir ca ti-am facut pofta de acasa.ce temperaturi sunt pe la voi pe acolo? si chiar nu va e dor de zapada si de sanius? in copilarie mergeam la sanius pe Sergent Sava si intotdeauna intram cu sania in gardul profului de istorie Diaconita la curba aia nasoala... de asta(saniusul in Falticeni) mi-e tare dor. stiati ca a murit Bargaoanu acum cativa ani? n-a avut zile, saracul, prea l-au injurat multi elevi. margot, imi pare rau ca nu am mai facut intalnirea in Suceava, oricum am trecut acolo in fuga si ne-a dezamagit rau bazarul sucevean. preturile sunt mult mai mici in bucuresti. sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce zici mihuletzule ca sunt eu mai activa??? ca nu imi vad capul de treburi pe aici si poti sa stii ca e cald si transpir la greu chiar daca nu ma mai pot plange ca lunile trecute - se cunoaste ca se apropie iarna tailandeza (care e cam ca vara falticineana) si s-a mai racorit putin de cand cu ploile... Drept sa iti spun mihuletule, pe mine nu ma lasau ai mei sa merg cu sania pentru ca s-au temut sa nu imi rup gatul si nu prea am amintiri din astea. Imi pare tare rau si acu la varsta asta nu prea ma mai pot trage cu sania, asa ca prefer aici la caldurica. Poate ca m-ar tenta putin iarna, dar din motivele pe care ti le-am spus mai sus (copii crescuti la peste 25 de grade tot timpul anului, bani cheltuiti pentru haine groase... ) prefer sa vin vara acasa. De Bargaoanu stiam, normal si uite ca asa mi-ai adus aminte de Mishu fii-sau care mi-a fost coleg de clasa si care mai scrie si el din cand in cand un E-mail... Dumnezeu sa il ierte - noua nu prea ne-a facut probleme ca deh, eram colegii de clasa ai lui ficioru-su. Acu citeam si eu poezia de care ziceai... si ma mir ca Nichita mai scrie - tocmai iesise la pensie in primul meu an de invatamant in 1990. Un tip tare de treaba... mi-e dor sa mai stau de vorba cu el. Hai ca ma retrag sa mai rasfoiesc oleaca pagina aia - apropos! Mersi mult Carmen pentru link. Sper sa nu ma apuce plansul acu cand sunt singura acasa.[q][q][q] Pupici si numai bine concetatenilor, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca, mamamariana, postezi in medie 1.93 mesaje pe zi, iar eu 0.85. esti mai iute:). chestia cea mai haioasa e ca la cat de hulit era bietul bargau (Dumnezeu sa-l ierte!) de elevii din liceu, am intrat o vreme pe forumul de la colegi.ro si am constatat ca toti fostii elevi ai liceului isi aminteau mai ales de el si de alti "duri" sau "ticari" (gen tzoi), profii blanzi fiind rar sau deloc pomeniti. natura omeneasca. mie chiar mi-a fost simpatic saracu', imi placeau poantele lui seci cand aveam bafta si nu eram ascultata. si ca si coincidenta, eu am fost colega cu alina, fiica lui, in scoala generala. carmen, curiozitate personala, fiindca intotdeauna mi-am dorit gemeni insa sotul meu n-a stiut reteta: cum te descurci cu doi? ca mie mi-a fost greu si cu unul la inceput si m-am fericit in gand ca nu mi-a fost ascultata ruga. sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...