Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Suceava????


Recommended Posts

Salut bucovinencelor! Dar ce-i atita taraganare la rubrica asta? V-ati facut zacustile, v-ati pus muraturile? Hai la taclale, ca ne-o iau ragatzencele inante!!!Ce fac copiii vostri? Au inceput gradinita, scoala? Al meu pusti merge la gradinita de la 2 ani si 8 luni si s-a plictisit deja. Vad colegele mele cu copii de virsta lui Stef care acum si-au dat copii la gradinita- emotii, plinsete...etc. Mi-amintesc ca si eu am trecut prin asta, dar parca s-a intimplat acu' 100 de ani. Cind ma gindesc ca in curind o iau de la capat - iar Pampers, iar lapte, iar gris si piureuri de fructe, iar emotia primului cuvint, ...primul pas.., etc. Dar inca ma bucur de frumoasa perioada a sarcinii! [pup][pup][gravi]in 21 sapt Misa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 165
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Are dreptate Misa ce-i cu atata taraganeala.Haideti sa n-o dezamagim pe "sefa", sa fie mandra de noi(sa nu fim lispite de modestie avem cu ce ne lauda din toate pct de vedere. Eu pot sa spun ca am avut ceva emotii, pe Bianca am dat-o la gradinita la 2 ani si 7 luni.Pana in prezent(4 zile) este bine , desi in fiecare zi mi-a transmis educatoarea cate ceva prin bona. Muraturile nu le-am pus inca , sambata am programat program gospodaresc. Sa sara si fetele din strainatatzuri cu impresii, daca au fost in vara in tara, cum au gasit Bucovina nostra. Eu am fost in concediu in Italia , a fost super, dar nu as pleca din tara pt totdeauna.Mi-am propus sa-mi pun mintea la contributie, sa fac mai multi bani, sa ma plimbaresc cat mai mult prin lume , si m-as simti cu adevarat implinita. Va pup dulce, Margot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Petra draga, Plecata sint de 13 ani si pentru prima data aud de o radauteanca. Yupi!!! Tu de cind esti plecata unde stai in US. Unde stateai in Radauti? Eu sint in Montreal, Canada din 93, si am o pustoica scumpa foc (fiecare cioara isi lauda puiul) pe care o cheama Emma. Cind eram ''acasa'' stateam pe Mihai Viteazul, nu departe de spital. Pupici multi la voi si astep vesti. Gabi mama lui Emma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emmy draga, Chiar daca si aici suntem cam departe, totusi ma bucur mult sa aud de o radauteanca. Sunt in State de 2 ani i jumatate, am si eu o fetita de 3 ani si jumatate.In Radauti am locuit vis-a -vis de Liceul Industrial nr.1 Poate ne mai scriem pe mesaje private sau asa ceva . Ma bucur ca atat de departe am gasit pe cineva din Radauti. Eu tocmai am venit din vizita din Ro, si mi-a placut cum am gasit Radautiul, destul de curat si se vede ca primarul se ocupa de gospodarirea orasului in limitele posibile. La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...