Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Suceava????


Recommended Posts

  • Răspunsuri 165
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hello !!! Cam tarziu, dar... mai bine mai tarziu, decat niciodata. Ma inscriu pe lista: Alina - din Suceava - Suceava. Acum locuiesc in Iasi, unde am facut si facultatea, tot marketing, dar am terminat in 1998. Am o fetita care in mai putin de o luna implineste 2 ani !!! Pentru mine au fost doi ani extraordinari, plini de emotii si amintiri frumoase, si astept alti multi ani spendizi alaturi de ea si de sotul meu. Singurul meu regret, cateodata, este acela ca nu stau tot in Suceava - oras care imi place la nebunie. Ma bucur sa aflu ca mai sunt sucevence pe-aici si va urez numai bine. Pupici dulci la toti!!! Alina si [copil] Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Alina.Facem schimb vii tu in Suceava si merg eu in Iasi.Mie imi pare rau ca n-am ramas in Iasi dupa ce am terminat facultatea(marketing 1996).Este mai frumos Iasul sa nu-ti para rau. Fetita mea face 3 ani in ianuarie. Multa sanatate. Margot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Margot, nu spun ca nu imi place Iasul. Nu as fi ramas in Iasi, daca nu-l simteam aproape de sufletul meu. Dar, uneori, imi vine sa plang cand ma gandesc la zilele copilariei mele, cu zbenguieli prin parcurile Cetatii, pe dealurile Zamcei sau prin Lunca Sucevei. Mi-ar place sa fie Iasul la zece minute de acasa - acasa la Suceava. Si nu mai pun la socoteala oamenii, care stiu sa si munceasca si sa chefuiasca. Poate ne intalnim, cand venim acasa, dar mai in primavara. Cine stie, poate ne cunoastem (numele de fata este Josan Ymellda Alina si am terminat liceul "Stefan cel Mare" in '94). Pupici la toti sucevenii. Mai vorbim. Alina si [copil] Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si mie mi-e dor si de Suceava, am stat 6 ani acolo. cel mai dor mi-e de parculetul de la Universitate, baruletul de la ultimul etaj al magazinului general Bucovina, unde beam ditamai stacana de cafea si mancam super pizza si nu in ultimul de rand de fostii mei colegi. sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau! Si eu! Sunt din Suceava si am ajuns in tzara lui carribou (ceea ce nu visasem niciodata...). Am 2 copilasi ( o fetita de 2 ani si un baietel de 4 luni), un sotz si-un dor de padurile de la Ilisesti :-((. ma bucur ca v-am descoperit. Acu ma duc la nani ca e 1 noaptea si numai bine o sa pun capul pe perna ca bb va face oaaaaaaaaaaa! Da mai vorbim, nuuuuuuuuuuu? anto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca mai vorbim. Chiar, eu am facut Stefanul si ne pierdeam timpul prin parculetul de la Bucovina sau prin cofetaria Aurora, de langa piata. Era tare simpatic - sau asa ni se parea atunci, acum, gandindu-ma la cum arata, mi se pare o spelunca ordinara, dar atunci era cuibusorul nostru de "chiul". E adevarat ca au cam decazut parcurile, dar regretele pentru anii de liceu raman inca. Tare mi-as dori sa dau anii inapoi, macar pentru cateva ore, sa fiu nebunatica de atunci. Pupici tuturor, va mai astept. Alina si [copil] Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...