Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de iunie-iulie....partea a 6-a


Recommended Posts

Bine ca e cineva ca tine, draga Romana, care ne incurajeaza! si zici ca e suportabil? cred ca in saptamana asta o mai trecem cateva deasupra liniei, asa ca draga Romana fa bine si deschide tu noul subiect: bebelusi de iunie-iulie 2003. ce bine suna! mi-ar placea sa sar peste urmatoarele 24 de ore si sa scriu si eu direct la noul subiect,dar nu se poate fara putina munca. nu stiu daca mai apuc sa intru azi pe net asa ca va rog ca maine, daca nu aveti ce face, sa-,o tineti si mie pumnii. la ora 9 ma prezint la Polizu ca sa mi se declanseze nasterea. Uff, am inima in chilotei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Romana ce curajoasa ai fost, mie nu mi-e gandul decat la epidurala ! Sa creasca bebe Cristian mare si sa fiti fericiti ! Sanatate multa ! Bibi iti tin pumnii ! Mult noroc, cred ca avem nevoie oricum si de asa ceva ! Ce mai faci Madishor, ma gandesc poate ai nascut ... Mi-e dor de incurajarile tale ! Maine ma duc si eu la doctor si parca vad ca o sa-mi zica ca nu nasc, fiindca n-am nici o simptoma, bebe nu a coborat, deci mai asteptam ... Pupici, Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Romana, chiar esti curajoasa. Iti multumim ca ne ridici moralul. Pupici lui bb Cristian. Eu am fost la medic si sunt putin ingrijorata. Se pare ca bb nu a mai crescut de saptamana trecuta, iar astazi a fost foarte cumintica si mi-a dat foarte putine sutulete. Am inceput sa numar miscarile fetale si ma duc maine sa dau raportul la dr. Daca este ingrijorator o sa mi se induca nasterea poimaine. Daca nu, inca nu stiu ce o sa se intampe. Oricum, nu vreau sa depasesc termenul. Sper ca Mariuta sa fie bine, sa fi fost doar putin mai adormita astazi. Bibi, iti tinem pumnii maine. Mult curaj! Va pup! Cornelia si bb Mariuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisa, multa sanatate catelusului. Incearca sa nu te necajesti prea tare. Si noi am avut probleme cu Dasha. Am operat-o din nou, a slabit si i-a cazut parul ca aproape a ramas cheala. Dar cel mai rau e ca ne simtim vinoati ca nu prea mai avem timp de ea. Pupici la mamici si burtici Cornelia si bb Mariuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gianina, La multi ani si voua pt 7 iulie. Bibi, bafta maine daca iti declanseaza nasterea, si asteptam vestitori sa ne spuna ce-ai facut. Eu cred ca ar fi bine sa deschidem subiectul cu bebelusii de-abia dupa ce nastem toate, nu? Oare ce mai face Carmen, ca n-a mai intrat pe net? Crisa, noi avem DPN-ul apropia, si Claudya la fel. Sunt tare curioasa cine o sa nasca prima. Eu, la cum ma simt(dureri de toate felurile), tare imi doresc sa prind macar marti (8 iulie) cand fac 38 sapt implinite. Pt mamicile de fetite, o intrebare:Intentionati sa le faceti gauri in urechi? Eu ma gandeam sa nu-i fac acum si sa-i fac cand o sa vrea ea si daca o sa vrea. Durerea e aceiasi, chiar daca ea acum nu va simti. Si-apoi, daca ii fac si nu-i plac? Eu cunosc tipe care nu poarta cercei. Voi ce ziceti? Asteptam vesti de la proaspetele si viitoarele mamici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Romana de incurajari si sa-ti traiasca si sa-ti creasca bb mare si sasnatos! Stii, cred ca in momentele astea mi-e frica mai mult de necunoscut decat de durere care sper sa treaca si sa o suport! Am fost ieri la doctor si azi ma duc iar ca poate imi induce nasterea, desi am 39 pt. ca bb e f.f.f. mare! Fetelor voi vorbiti cumva de caini?! Pai sa stiti ca eu am de lucru nu gluma din cauza lor! Stau la casa si am 2 schnauzeri uriasi iubiti, nu frati,iar acum am de la ei 7 pui de 3 sapt. va dati seama ce am de lucru cu ei ca acuma ii invat sa pape singuri si tre sa stau aplecata sa ii tot pun la vasul cu papa![bang][bang][bang]Va mai tin la curent daca nu nasc! romana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FELICITARI MAMICILOR CU BEBELUSI!!! SA VA TRAIASCA , SA VA BUCURATI DE EI, SA FIE SANATOSI SI FRUMOSI !!! [cheers][cheers][cheers][cheers][cheers] eu tot astept, m-am dus ieri la spital ca sa ma interneze pt declansare si ...nimic...colul este superinchis si bb nu a coborat inca...acum se pregateste sa-si ia traiectoria finala....si are cam 3,500 kg. am 40 sapt si 5 zile si sunt cam ingrijorata, pt ca nici macar nu mi se poate declansa nasterea...dr a zis sa astept pana luni si daca nu va fi nimic recurgem si la cezariana...dar sper sa mi se declanseze o data. Dureri nu prea am, doar ff putine. Dar dupa cate vad foarte multi bbei sunt lenesi, asa cum zicea Nicol 74, unde este mai bine decat la mama in burtica. Cred ca au fost cocoliti foate mult si rasfatati de nu doresc sa iese. VA PUP si va doresc nastere usoara/..!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...