Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de iunie-iulie....partea a 6-a


Recommended Posts

Buna fetelor! Acusica m-am intors de la dr. De la 4 dimineata numaram contractii si... pe la 8 erau la 8 minute, am zis... hai la Spital! Fenomene ciudate - daca stateam ridicata contractiile erau regulate daca stateam pe spate probabil oarece centri nervosi erau "nervosi" si mai aveam 2-3 mai slabe intre. Oricum durerea acceptabila, mai incapea destul. Dr zambea a paguba cand i-am spus chestia asta. Mi-a spus ca sunt semne: colul este scurtat dar nu deschis, "dopul" a fost dopul cu pricina, contractii mai asteptam mai multe si mai dureroase. Asa ca asteptam vesti noi la noapte sau maine. Sa auzim numai de bine. PS: Eu am banii in lei. Banii sunt bani asta este nu mai umblu pe la case de schimb acum. Va pup si toate bune
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Stimate burtici si foste burtici, Va scriu ca sa va dau noutati despre Andra (pozitia 2 in lista voastra) si despre Bobi (pozitia 5). Sunt colege de salon la Universitar si amandoua au nascut. La amandoua a fost necesara cezariana pana la urma pentru ca nu vroiau sa coboara copilutii, in ciuda dilatatiei. Prima a fost Bobi, cred ca pe la 7.30 - 8 pm, cu un baietel de 3.800 g, frumusel si blondut pe care i l-au si adus la san pe la 1.30 azi noapte, chiar inainte sa plec eu de acolo. A doua a fost Andra - verisoara mea - care a nascut in jur de 0.00, dar nu as putea sa va spun daca a trecut sau nu de miezul noptii. A lui Andra a fost mai smecher (doar e din familia noastra, nu?):4.450 g, 52 cm si un APGAR de 9 - 10. Grozav, nu?! Mai ales tinand cont de faptul ca Andra nu are mai mult de 1,58 m. Asta a fost! Toata lumea se simte bine si ... ati fost pomenite ieri toata ziua!!! Va salut, si va doresc nastere usoara si copii SUPERFRUMOSI, SUPERSANATOSI SI SUPER ... SUPER!!!! OMM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi, multa bafta! Se pare ca in sfarsit se apropie momentul! Eu mai stau un pic... ieri nu am fost om toata ziua, pe bune daca din punct de vedere al emotiilor (cel putin) nu e mai bine cu nastere normala, asa daca ieri tot asteptam sa se faca seara sa sun la doctor sa vad daca ma cheama azi la operatie nu am fost buna de nimic. Dar avand in vedere ca nu m-a durut nimic toata ziua (desi senzatiile de apasare au persistat, deci bebe a coborat) mi-a spus ca sa mai stam. Cred ca vrea sa ma tina pana saptamana viitoare, daca e posibil. In fine... destul despre mine ca nu s-a intamplat nimic in final [hot] Amik, Cornelia - din ce am mai citit diverse articole nu e bine sa-l fortezi pe tati sa asiste la nastere daca nu vrea ca se poate traumatiza [:D] Si poate avea efecte ulterioare asupra [xinpat] Asa ca vedeti cum faceti... Alina, faptul ca ti se intareste burtica e complet normal, sunt contractii. Daca nu ai dureri e OK. Si eu ma trezesc cateodata imediat dupa somn cu burta tare. In general ma lasa daca iau no spa si stau intinsa, dar in ultima vreme mai greu... Cornelia, Adi - eu nu cred ca are nici o importanta cum dai banii. Tot bani sunt, si sunt sigura ca ii vor folosi oricum. La mine de exemplu s-a intamplat sa ii am in valuta si de asta ii dau asa. Va pup pe toate si tinem pumnii Karei, lui Adi, lui madishor, amik... si oricui mai naste zilele astea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heeeeeei, noutati! [cheers][cheers][cheers] Felicitari lui bobi si Andrei! Sa va traiasca bebeii si sa va aduca numai bucurii! Oana multumim mult pentru vesti! Sa le pupi pe amandoua din partea noastra si sa le spui ca le dorim numai bine, ne bucuram mult de tot ca sunt OK si asteptam vesti in direct! [cina2][cina2][cina2] Felicitari!!!!! [cina2][cina2][cina2]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FELICITARI ANDRA si BOBI !!! Sa va traiasca [copil] [copil] si sa creasca baieti mari, sa fie sanatosi si sa aiba succes la fete [;)] . Si voi sa va bucurati de ei si sa mai copilariti inca o data [;)] [;)] [;)]. Si sper sa va refaceti cat mai repede si sa ne reintalnim pe forum. Va pup [pup] ALINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FELICITARI NOILOR MAMICI ! Bebeii sa va aduca numai fericire si sa fie cei mai fericiti de pe Pamant. [cheers] Uite ca au inceput sa apara bebeii... Deci o sa ne vina si noua randul. Luni am fost la ecograf si am fost superfericita cand mi-a zis ca bebe nu mi are cordonul ombilical in jurul gatului. Sta cumintica cu capul in jos. Oare cum o fi sa stai asa ???[:)]In rest, eu tot la serviciu sunt. De cateva zile tot spun ca nu ma mai duc, dar tot apar probleme si trebuie sa las totul rezolvat, desi sunt constienta ca nu-mi ridica nimeni statuie... Bine, nici nu pot sa zic ca [bang][bang], pt. ca stau si eu mai mult pe Net si imi mai trece timpul. Acasa cred ca o sa ma urc pe pereti de plictiseala. Azi m-am intalnit cu o fata de la asigurari Nederlanden. Ma gandeam sa-i fac bebitei un fond pentru educatie, sa primeasca o suma de bani anuala, intre 18 si 23 de ani, pe care sa-i foloseasca in principiu pt. studii. Daca n-o fi sa fie ea studioasa, macar sa faca ce vrea cu banii aia. Voi ce ziceti ? V-ati gandit la asta ? Stiti vreo forma mai avatajoasa de asigurare pt. copii ? Asteptare cat mai usoara tuturor, sa ploua cat mai mult, sa nu ai murim de cald. [pup], Ioana [gravi][grasa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari ANDRA si BOBI ! Bine ati venit primii baietei ! Claudya ce mesaj frumos ai postat ! Multumim. Kehleyr cum descrii pot sa-mi dau seama ca ai emotii mari, iti tin pumnii ! Adi multumim ca ne descrii procesul. Vad ca esti super curajoasa, doamne da sa fiu si eu la fel ! Gio sa nu-ti para rau de licenta, ai fost f. puternica cu sarcina asta. Eu am plins si m-am chinuit pt probleme asa de mici.... Tu insa ai o mare realizare cu bebe care iti urez sa nu se grabeasca ! Eu sunt inca in sapt 39 pana maine cand intru in 40 si am fost la dr. cu vechea poveste insa, col inchis, lung, fetitza noastra nu coboara, deci nu nasc sapt asta si urmeaza partea care nu imi place, sapt viitoare mi-a zis ca ma interneaza si a inceput sa-mi fie frica, pt ca imi doresc f. mult sa nasc normal ! Nu a aparut nici un semn cat de mic ca as naste ! Succes la bebeii lenesi din luna iulie si nastere usoara mamicilor lor ! Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...