Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de iunie-iulie....partea a 6-a


Recommended Posts

Bine ati veniti bebicilor si felictari mamicilor! Adi, mult succes. Ai mult curaj sa stai si sa ne scrii. Nicol, incearca sa vorbesti cu doctorul - daca bebe e bine sanatos nu are rost sa iti provoace nasterea inainte de 41 de saptamani. Nici piciul meu nu vrea sa vina inca (DPN = 23 iunie), dar doctorul meu a zis ca asteptam poate totusi vine singurel pana luni si nu are rost sa ma interneze inca. Carmenutza nu te stresa - dopul e de obicei rozaliu-maroniu. Si nu iti face griji - daca e sa nasti toate se vor aranja de la sine: cand m-am nascut eu, parintii mei abia incepusera zugraveala (am venit cu 4 saptamani mai devreme) si cand a ajuns mama acasa totul era aranjat, curat si cu flori pe masa. Toata familia se mobilizase si muncise din greu. Eu dupa cum se vede, inca mai astept. Doctorul spune ca mai stau vreo 2-3 zile pana sa nasc si n-are rost sa vorbim inca despre ce vom face daca nu da semne sa vina singur pana luni. Mai trec si maine pe la spital, poate isi schimba parerea (fie bebe, fie doctorul). Mai zice sa iau calciu pentru ca ar favoriza contractiile. Si o chestie interesanta: cica atunci cand vine furtuna si scade presiunea atmosferica creste numarul de nasteri. Asa ca urmariti buletinul meteo - s-ar putea sa aiba mesaje ascunse :)). pe curand, madishor nerabdator
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Saptamana 37 (prima zi [;)]) Andra, Bobi, Nicolamar, sa va triasca bebeii. Sa fie sanatosi si sa aiba parte de mult noroc in viata. [cheers][cheers] Of mai dragelor, Io-s tot cu firul meu. La 18:45, am programare la doftor sa mi-l scoata. Ca sa fiu sincera am ceva emotii. Imi dau seama cum o sa fiu cand o sa nasc.... fleasca. Fetele care au trecut de termen, de ce nu incercati [xinpat] (asta zic io, care vorba aia....)? Adi, dani_da, Iselin, Madishor, Marioara78, Kara, Romana, Anaiisa, Nicol 74 va tinem pumnii (m-am oprit la iulie). Io nu prea imi dau seama cum e cu contractiile astea. Mi-e sa nu stau prea mult acasa si sa nu ajung la timp la spital pentru epidurala. Trebuie sa ma mai uit pe forum, insa de la o vreme nu prea mai am rabdare de nimic. Noroc cu catelul ca ma scoate afara din casa. Va pupa Crisa si Doamne ajuta la toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cheers][cheers] FELICITARI!!! NICOLAMAR!!!!!!!! sa-ti traiasca baietelul iar tu sa te refaci rapid ... asteptam vesti de la tine !![cheers][cheers][cheers] Lya, tare mult ne place cand ne povestesti despre fetita ta ...mai vrem .. tinem pumnii in continuare pt. bebelusiii care trebuie sa vina zilele acestea .. numai bine va doresc [pup][pup] gianina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ! Eu sunt Florin, sotul Adinei si in seara asta voi scrie eu intrucat Adi nu prea mai poate: contractiile sunt la 15 min si par a fi f dureroase. Dar Adina mea rezista pana in prezent destul de bine. Cred totusi in noaptea asta nu vom dormi prea mult. Cred ca de maine o sa trecem la . Incepe iar PA !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicolamar, felicitari! Sa-ti traiasca fetita! Adi, se pare ca de data asta contractiile sunt "adevarate" si bb nu se mai lasa mult asteptat. Iti tinem pumnii! Fetelor, eu nu am somn. Daca pana acum ziceam ca e prea devreme sa nasc, acum mi se pare ca nu mai nasc odata si imi este frica sa nu creasca bb prea mult in burtica. Am aranjat camera (provizorie). Am pus si patutul si nu imi vine sa cred ca in curand Mariuta mica o sa faca nani acolo. Maine aranjez hainutele. Poate, dupa ce e totul pregatit, vine si bb. Eu ma simt in continuare bine, doar ca am inceput iar sa sufar de cald si a revenit si greata. In rest, nici o durere. Contractiile nedureroase dintotdeauna si o Mariuta superactiva in burtica (se zbenguie de 2 ore si se pare ca nu a obosit inca). Carmenutza, nu te panica (spune curajoasa de mine). Asa cum a spus si Madishor, chiar daca nu ai tu timp sa asezi toate lucrurile, sigur cand vii de la spital casa o sa fie pregatita pentru tine si bb. Lya, pupici cuminticii Rut. Pa! Cornelia si bb Mariuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi, mult succes si nastere usoara ! Eu n-o sa va mai scriu cateva zile, pana imi reconectez calculatorul de acasa la Net. De azi, chiar ca nu mai merg la serviciu. Daca mai naste vreuna dintre noii pana atunci, nastere usoara, bebei frumosi, sanatosi, destepti si norocosi !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saptamana 37 Mamicutelor, De aseara sunt in randul vostru!!! He, he, nu am nascut, dar nu mai am fir, adica bebelui nu-i sta nimic in cale daca se hotaraste sa vina pe lume [bonjovi]. Nu m-a durut deloc cand mi-a scos firul si dupa aia m-am simtit foarte bine. DNP-ul meu ar fi 24 iulie. Mi-a zis sa merg pe 9 iulie la el la spital, sa vedem cum stau. A spus ca e probabil sa nasc mai devreme. Vom vedea ce vrea bebele. Sorana, pai chiar ma gandeam io cum naiba de mai poti sa mergi la serviciu. Stai si tu un pic sa te odihnesti inainte de nastere, ca dupa.... Nicol, si eu zic sa nu-ti faci probleme cu nasterea, la carte scrie ca intre 38-41 de saptamani e normala nasterea (in unele chiar scrie 38-42). Depinde probabil si cand am ramas insarcinate, ca ovulatia uneori e nebuna. Stie ea bebita ta cand e timpul [amoras]. Gio, Taisia ta stie ce vrea. A avut ea rabdare sa stea acolo cat trebuie. O sa fie o luptatoare, o sa vezi. Lya, si sotul meu a zis ca vrea sa asiste la nastere. Asistenta doctorului meu (care e la Giulesti) a zis ca se poate, dar numai pe perioada nasterii propriu-zise, nu pe parcursul intregului travaliu. Am uitat sa vorbesc insa cu doctorul despre asta. Madishor, poate vine o furtuna si sa vezi atunci nasteri!!! Sper sa nu ma bage si pe mine in tura asta, ca sa apuc sa intru in saptamana 38. Adi si Florin, va tinem pumnii. Doamne ajuta sa aveti un bebe sanatos. Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vesti, Vesti ! A nascut ADINA, Adi a noastra pe MARIA azi la 8 dimineata ! Kara e bine si se interneaza luni ! Madishor mercic de incurajari, sper sa fie bine, dr. mi-a zis sa stau cuminte si sa fiu atenta sa miste bebe ! Si eu am luat calciu dar nimic, nimic. Nu se grabesc bebeii nostri ! Mai bine, oricum unde e mai bine ca la mama in burtica ?! Va pup si sa nastem usor ! Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...