Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de iunie-iulie....partea a 6-a


Recommended Posts

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
FELICITARI, DRAGA ADI !!! SA VA TRAIASCA PUIUTA SI SA FIE SANATOASA, CUMINTE SI MANCACIOASA [;)]. Te asteptam pe forum sa ne povestesti cum a fost, eu in special sunt extrem de curioasa cat de parolist a fost dr Branescu...Adi stie de ce [;)][;)][;)] !!! Pupici [pup] si refacere rapida!!! ALINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop! Tot eu! Fetelor, va spun sincer ca mi se face pielea de gaina – de emotie – de cate ori mai citesc un mesaj despre una dintre gravidutzele noastre care a nascut... De-abia astept sa vina si randul meu. Desi imi e tare draga burtica, de-abia astept sa-mi tin baietelul in brate...Si – CULMEA! – cu toate ca pana acum mi se spunea sa stau cuminte in pat , acum ca intru in sapt. 38 mi s-a sugerat sa incep sa fac drumuri lungi, sa merg la piata, sa fac curat si chiar [xinpat] [;)]... . Se pare ca puiutul meu nu mai vrea sa coboare, desi e cu capsorul in jos, nu se angajeaza spre marea aventura. Si mami e tare nerabdatoare!!! Acum am inceput sa ma tem ca voi depasi termenul. Sarcina asta m-a facut si mai ciudata decat eram [bang]. Dar ce sa fac? Va vad pe toate ca depasiti termenul, chiar si cu cateva zile...si ma gandesc ca nazdravanul meu, fiind si baietel, nu se va inghesui sa apara prea curand. Si ma suna prietenele si alte cunostinte sa ma intrebe daca am nascut. Si eu le zic: „Tot acasa...asteptam...lasati ca va anunt eu...” Acum imi vine sa rad, dar sunt momente in care imi privesc burtihanu’ [:0] si-mi zic ca vreau sa fiu cum eram [ispita]...HA! HA! Doar ca vreau sa fiu subtirica si sa-l tin si pe printisor in brate [;)]. Stiu ca am cam multe pretentii...dar ce sa fac? Am inceput sa aberez acum, pe ultima suta de metri. Hai ca va las, ca sigur le aveti si voi pe ale voastre...Dar inainte va pupic [pup] pe toate - [gravi] si proaspete mamici. ALINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA FETELOR! Felicitari proaspetelor mamici!!!!! Am nascut si eu un baietel ( pina la urma "submarinul" meu era baietel). Am nascut duminica 22 iunie la ora 15.10 fara epidurala,dar din pacate cu epiziotomie si e groaznic sa stau pe sezut. Astazi am umflat colacul ca nu mai puteam. Va trebui sa recuperez tot ce s-a intimplat in ultima saptamina, ca vad ca ati scris nu gluma. Stau cam prost cu timpul, ca asa e cind ai un bebe mic si nu prea esti pregatita cum trebuie facute toate cele. Va saruta Romana si bebe Marius Cristian, care acum doarme fericit dupa ce i-am schimbat doua scutece unul dupa altul .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uraaa ! Felicitari tuturor mamicilor de fetite si baietei. Nu am intrat de cateva zile pe forum si cand am intrat azi am constat ca ati fost tare harnice. Sunteti niste fericite ca va tineti puisorii in brate. De abia asteptam sa ne vina si noua randul. Va pup, Aditzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va traiasca bbeii, Adi si romana[copil] si sa fie cuminti si sanatosi. Am spus eu ca daca nu mai intru 2 zile pe forum, mai se nasc cativa copii. Si dr mea zice ca se poate naste mai devreme din cauza vremii - caldura prea mare, furtuna - dar ma scuzati fetelor cu termenul intarziat, eu nu vreau nici o furtuna, imi ajung grijile si visele din fiecare noapte in care nasc si dr mea nu e acolo. Ieri am primit cadou o camera video de la parinti cu ocazia unui an de la nunta (care va fi pe 13 iulie) dar parintii s-au grabit de teama sa nu se grabeasca si bb. Asa ca ne bucuram tare mult ca avem cu ce sa o filmam. Am luat si film pt aparatul foto, acum nu stiu cine o stea de facut poze si filmat daca pe tati nu o sa-l lase cu mine. Eu tot astept sa nasca vreuna dintre voi si sa zica: oops, s-au inselat la eco, dar vad ca s-au mai perfectionat eco in ziua de azi si nu se mai inseala. Noi(eu cu sotu') am pariat cand se va naste bebita: eu am spus 13 iulie, el a spus 15. Sa vedem cine o avea dreptate.. Poate nici unul. Sa auzim de bine, Gio.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Am indrazneala sa intervin si eu...Sunt insarcinata in 12 saptamani. Mi-a iesit la analize listeria...Titrul este 1/160. Trebuie sa refac analizele peste 14 zile. Pot avea acest copil? Mi-e frica! Poate careva dintre voi a trecut prin ceea ce trec eu acum! Am nevoie de voi!!!!! Georgy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...