Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de iunie-iulie....partea a 6-a


Recommended Posts

doamne,iata ca au inceput sa coboare ingerasii!!!ce fericire!!! de ieri ma simt ca naiba.sunt deranjata la stomac si asta m-a cam bagat la idei.azi noapte n-am dormit mai deloc din cauza asta si de dureri de burta/mijloc. asa ca azi mi-am stresat doctorul cu trei telefoane si ulterior o vizita de l-am bagat si pe el in sperieti.bebicul e bine,intors,pregatit de drum,dar colul e inca normal.i-am ascultat inimioara si m-am topit toata!cand mi-a spus ca mai asteptam am fost un picut dezamagita caci speram sa-mi tin puiutul in brate cat de crand. oricum,eu cred ca nu mai am mult.sper!nu mai rezist inca 2-3 saptamani.DPN nostru e 6 iulie. mama a cumparat deja hainute pe care nu vroia sa mi le arate.dar le-am vazut!:)))) le mangaiam,le pupaceam si imi imaginam copilul mbracat cu ele...am fost dupa patut,carucior...adica sa vedem cam ce am vrea,ca de cumparat,cumpara bunicii dupa ce vine bebe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Intram in saptamana 36 Fetelor,felicitari pentru puiuti!!!Andra,Bobi,Nicolamar,Adi si Romana,sa aveti bebelusi sanatosi si mancaciosi!!! Nicolamar,ce surpriza ti-a facut baietelul tau....[:D]a iesit fetita!!!Sa fie sanatoasa!!! Romana,eram si eu asa de curioasa ce vei avea!Acum ma bucur ca am aflat cu totii,si mai mult de atat ,iti tii puiul in brate. Fetelor,abia asteptam sa ne povestiti,cand aveti timp,una alta despre momentele prin care ati trecut sau treceti acum. Lya ne spune ca are o bebita cuminte si asa am vrea sa fie toti daca se poate. Noi suntem inca burtzosi si activi[:D] si abia asteptam sa venim pe lume!!! Pupici de la bebitza mea[copil],pentru toti bebelusii care au venit deja!!![bis][bis][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, sunt Romana si sunt din Cluj. Am DPN pe 11-13 iulie dar parca nu mai am rabdare...Asteptam un baiat voinic, dupa cum spune doctorul. In ceea ce-l priveste pe medicul meu va pot spune ca este un mare schoir, asa ca nu pleaca in concediu vara, sper! Oricum am stabilit totul cu el si voi naste pe cale naturala cu peridurala. Eu m-am gandit ca la medic sa-i dau 150 euro si la anestezist 100 euro, ce ziceti? bine, si alte maruntisuri la asistente. Si inca ceva, voi merge cu moasa mea sa nasc... romana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt. Adina si Romana, dar si pt. tatici(sa nu-i uitam si pe ei, care trec macar prin jumate din emotiile noastre...) si pt. bebei, care au fost curajosi si n-au pus probleme mamicilor!! Ne gandim la voi si asteptam sa ne scrieti muuulte-multe despre bebeii vostri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra a venit ieri dupa-amiaza acasa cu Luca. Este un scump: are prisor negru, buzite rosii-rosii, si niste talpi!!! Cred ca o sa poarte 47 la picior. Doarme si mananca si este destul de cumintel. Andra are inca dureri mari de burta si de spate, dar ... incet, incet isi va reveni ea. Sunt convinsa. E foarte mandra de bebeul ei!!!!!!!!! Ah! Am o corectura la lista voastra de proaspte mamici - Luca e nascut pe 25 la ora 0.12. Pe Bobi am vazut-o joi si era chiar mai bine decat Andra. Si ea si bebeul se simteau bine. Mai mult de atata nu stiu, dar poate va va comunica chiar ea cate ceva cat de curand. OMM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Romana 74! Pentru epidurala ma gandisem si eu la aceleasi sume, dar intre timp m-am razgandit si am renuntat la anestezie. Sa te uiti si ce au scris celelalte fete. Depinde de medic, de spital. Georgy, din pacate nu stiu nimic despre listeria, dar s-ar putea sa se mai fi discutat pe forum. Da o cautare sau pune intrebarea intr-un subiect separat. Succes! Pe proaspetele mamici le asteptam cu amanunte cand or sa le lase bb-ii sa scrie. Eu am inceput sa fiu ingrijorata. Daca Mariuta nu ar mai da din picioruse din cand in cand, as uita ca am burtica. Chiar ma uit la ea si mi se pare mai mica. Probabil ca e doar o impresie. Oricum si eu visez de cateva nopti ca am nascut, dar nu e nimic concret si nu o vad pe Maria. Ma trezesc mereu speriata. Va pup! Cornelia si bb Mariuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FELICITARI , DRAGA ROMANA !!! SA-TI TRAIASCA BAIETELUL-SURPRIZA, SA CREASCA MARE, SA FIE CUMINTE SI SA TE FACA MANDRA DE EL (ha, deja vorbesc ca o mama de baiat)! Sper ca totul a fost bine si te-asteptam cu mai multe detalii (adica, eu simt nevoia sa aud ceva care sa ma linisteasca...) De fiecare data cand intru pe net ma astept sa mai fi nascut cineva si sunt tare nerabdatoare sa aflu ca sunt din ce in ce mai multe mamici FERICITE. Va [pup] ALINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georghy, Imi pare tare rau ca treci prin asa emotii. Din pacate nu am cunostinte cu care te-as putea ajuta despre listeria . Mie nici macar nu mi-a dat sa fac testul asta si sunt putine fete pe care le-am auzit sa-l fi facut. Poate exista tratament. Trebuie neaparat sa vorbesti cu un doctor priceput. Eu am avut o colega careia i-au iesit prost analizele de CMV (mi se pare). A facut tratament si totul a fost OK desi alte fete care au trecut prin asta nu au lasat sarcina. Neaparat mergi la doctor. Te pupa Crisa si iti doresc din tot ufletul sa iti arate Dumnzezeu calea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRISOOOOO!!!!!! Iertare ca ma abat de la subiect, da este singurul loc unde mai dai si tu un semn de viata, ca in rest te-ai dat la fund! Da te iert ca ai o scuza serioasa![:D] Vroiam doar sa-ti spun ca-ti urez nastere usoara si un bebe sanatos, cuminte si mancacios! Ai grija de tine si bafta multa! Pupici multi de la mine si de la Teodora[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] Eu plec peste cateva zile in concediu, de-aia m-am grabit cu urarile.Stiu ca nu mai ai mult pana la marele eveniment.Tin pumnii!
quote:
Originally posted by crisotexa
Georghy, Imi pare tare rau ca treci prin asa emotii. Din pacate nu am cunostinte cu care te-as putea ajuta despre listeria . Mie nici macar nu mi-a dat sa fac testul asta si sunt putine fete pe care le-am auzit sa-l fi facut. Poate exista tratament. Trebuie neaparat sa vorbesti cu un doctor priceput. Eu am avut o colega careia i-au iesit prost analizele de CMV (mi se pare). A facut tratament si totul a fost OK desi alte fete care au trecut prin asta nu au lasat sarcina. Neaparat mergi la doctor. Te pupa Crisa si iti doresc din tot ufletul sa iti arate Dumnzezeu calea
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia, Mersi mult de urari. Iertare ca nu am mai intrat pe chat insa in ultimile saptamani am fost ocupata cu cumparatrile, aranjamentele din casa, am mers mereu la doftor cu catelul si trecea timpul de nu-mi venea sa cred. Cand am mai intrat eu, nu era nimeni cunoscut si uite ca nu ne-am mai "vazut". Concediu placut, acum ca il faceti in trei [;)], si sa auzim numai de bine. Va pupa Crisa (si pe tine si pe Teodora)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...