Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Locul de vis al fiecäruia...


Recommended Posts

Fetelor...sint minunate locurile despre care a-ti povestit!!!! Elenalove...sotul meu a fost la castelul lui Dracula, dar mi-a zis cä nu este cine stie ce!!!...bine, el nu crede in povesti de-ästea si vede totul cu alti ochi! Eu, una, nu m-as duce acolo...de fricä...cä eu mä sperii din orice, si nu vreau sä am complicatii!!!...mä intelegi!!!...dar, as vedea si eu cu pläcere acest castel. Eu l-am cunoscut pe actorul care il imitä pe Dracula ( nu mai stiu cum il cheamä )....era anul trecut la expozitia de turism din Berlin, unde am fost si eu, ca reprezentantä pt un amic din Ro, cu multe hoteluri...actorul era lingä standul nostru si avea si 2 dame de companie...ce mai...isi jucau rolul excelent!!!!...dar asta nu m-a oprit sä fac niste glumite cu ei!!![:D][:D][:D]...pinä la urmä m-am imprietenit cu "Dracula" si i-am oferit un pahar cu "singe" la bar!!![:D] Altä glumitä, am fäcut-o cu Miss Litoral 2002...am dat-o jos din sezlong, mi-am pus eu banderola si mi-a fäcut o pozä pt sotul meu!!!!...sä vezi ce fatä a fäcut sotul!!!![bis][bis][bis] Cam atit din "aventurile" mele.... Pupici,[pup]Cami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor.Eu as dori foarte mult sa vizitez India imi plac foarte mult filmele lor ale indienilor dar realitaea este alta cu totul diferita. Si mi-ar mai place sa merg in Egipt .Nu stiu prea multe despre Egipt dar cred ca ar fi o tara intresanta . niponel si Emmytsu from[japan]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu imi doresc sa vizitez manastirile din Moldova, dar peste citiva ani cind sa isi poata aminti si fetita mea de ele. Am fost acum 2 ani in moscova si nu se putea vedea mausoleul lui Lenin. In afara tarii, as vrea sa merg in Kuala Lumpur sa vd cele mai inalte cladiri din lume, sa vad apoi turnul din Pisa... Delia, melany & Bebe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotiei mele i-ar placea foarte tare sa vizitam Egiptul. Este fascinata de piramide shi de tot ce tine de civilizatia egipteana. Parerea mea este ca oriunde in lume este ceva frumos de vazut. Personal as dori sa vad cate ceva din China (marele zid), India, Japonia si poate Mexic. Ce sa mai as vrea sa ne plimbam prin toata lumea. Deocamdata ne-am propus ceva aproape - in Croatia. Am vazut neste imagini de vis de acolo. Sa aveti parte de cat mai multe calatorii frumose!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi bogux!!!! Din cite väd eu, esti pe urmele civilizatiilor vechi!!! Stii cä zidul chinezesc se vede de pe lunä???...ah, nu!!!...sä nu crezi cä am fost pe acolo, adicä pe lunä, dar as merge cu cea mai mare pläcere!!!...mi-ar place tare mult sä väd cum aratä pämintul de acolo si eventual alte planete...cä de imagini la TV sint plinä!!!! Istria este f. frumoasä...mergeti pe acolo? Cami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, de idei nu duc lipsä!!!...eu consider cä "glumitele" astea infrumuseteazä rutina, care intervine dupä multi ani de convietuire...si väd si viata cu alti ochi!!! Ce-ar fi, sä-l sperii si tu pe el, cind vine odatä acasä???[;)] Bineinteles, nu trebuie sä sufere cu inima!!! Fä-ti o mascä de-aia misto, de vampir ( eu am o carte de genul ästa!!!...ca sä-i mizgälesc pe copii cind e cazul ), pune o muzicä in surdinä...de groaaaaazääää...lasä-l sä te caute putin, dupä care apari instantaneu, pe la spate!!!... poate asa ii trece cheful de glume!!![:D] Mi-am adus aminte de ceva...apropo de cartea aia...cind avea Anne-Marie vreo 8-9 ani, am pictat-o pe fatä..vroia sä fie leu, de data asta...m-am sculat cu noaptea in cap, am pictat-o, i-am pus urechile si codita si vroiam sä plecäm la scoalä...pe hol, ne-a intimpinat motanul, care a rämas incremenit, cu ochii la Anne-Marie!!! Pot sä spun, cä am murit de ris, cind i-am väzut fata motanului....nu a mai recunoscut-o pe Anne-Marie, dar se vedea clar, in ochii lui, cä intrase in panicä!!![:D][:D][:D] Pupici,[pup] Cami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm... citesc si nu ma mai satur... imi faceti pofta... As vrea sa vizitez toate locurile despre care imi povestiti. De mica am visat sa calatoresc... Dar nu am avut parte pana pe la vreo 28 de ani. Pana acum am fost doar in Paris, care m-a impresionat mai ales noaptea pe Sena. Am fost in schimb in concediu in Thailanda si desi am vizitat numai o foarte mica parte din insula Puket m-am indragostit de acea zona. Am vizitat renumita insula pe care acum ei o numesc "James Bond" deoarece acolo s-au filmat cateva filme din seria James Bond.Au niste peisaje extraordinare si oamenii sunt deosebiti. Mancarea lor... ce sa va mai spun... pentru mine o minune... Dar eu mai am si alte locuri la care visez ... De exemplu tot in zona aceea as vrea sa vad Vietnamul (desi cam au probleme cu turismul au niste zone superbe) as vrea sa vad Africa, de acolo Tanzania, Namibia, Cape Town...as vrea sa particip la un safari. Apoi... as vrea sa vad Amazonia, Ecuadorul... As mai vrea sa merg la carnavalul de la Rio de Janeiro (am vazut ca mai viseaza cineva :-) ) Venetia toamna ... Spania... Italia.... Hmmm.... lista e lunga [bicla] Sper sa reusim toti sa ne implinim visele....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit, Steffi!!![bis][bis][bis] E bine de stiut...eu de insula asta habar nu aveam, dar poate tragem si noi "o fugä" pinä acolo...cä nu-i asa de departe de noi. O sä mä uit pe hartä. Dar clima cum e???...stranduri?..vegetatie?? Noi am fost de 2 ori in Olanda si mie mi-a pläcut fff mult..am väzut si lalelele!!!...cimpuri intregi, in diferite culori...eu sint nebunä dupä flori!!! Pupici,[pup] Cami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...