Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Locul de vis al fiecäruia...


Recommended Posts

Paaai, sa fie cam asa: - sa aiba munti si padure (si un lac mic, acolo, ca nu strica) - sa fie cai multi si oameni putini. - sa fie vreme buna (24 de grade la umbra, pamant reavan ca dupa ploaie, fara vant...) - sa fie liniste si miros de cafea proaspata dimineata. Q (Gabriela)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns
CAMELIA...AM FACUT CE MI-AI SPUS,,CHESTIA CU MASCA,,,,,,HAHAHAHA,,,EU AM LESINAT DE RIS ,,IAR SOTUL MEU A INCREMENIT DE FRICA CIND MA VAZUT PICTATA CU ROSU PE FATA ,ASTA DIND DOVADA CA AM SINGE,,,,PUR SI SIMPLU A ZIS CA NU ISI PUTEA INCHIPUI UN DRAC MAI MARE CA MINE,,,,SI CA ISI DORESTE ENORM SA MERGEM LA CASTELUL DRACULA CHIAR DACA VA PARALIZA DE FRICA,,,,HAHAHA,,EU UNA INCA MAI RID DE CE FATA A PUTUT FACE CIND AM IESIT DIN SIFONER SI ASTA FIIND SEARA TRECUTA PE LA 2:30 DIMINEATA CIND A VENIT EL DE LA SERVICI....MAI VREAU IDEI DIN ASTEA,,,,,,[:D] Elena cu burtica si sotul AL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elenalove27
CAMELIA...AM FACUT CE MI-AI SPUS,,CHESTIA CU MASCA,,,,,,HAHAHAHA,,,EU AM LESINAT DE RIS ,,IAR SOTUL MEU A INCREMENIT DE FRICA CIND MA VAZUT PICTATA CU ROSU PE FATA ,ASTA DIND DOVADA CA AM SINGE,,,,PUR SI SIMPLU A ZIS CA NU ISI PUTEA INCHIPUI UN DRAC MAI MARE CA MINE,,,,SI CA ISI DORESTE ENORM SA MERGEM LA CASTELUL DRACULA CHIAR DACA VA PARALIZA DE FRICA,,,,HAHAHA,,EU UNA INCA MAI RID DE CE FATA A PUTUT FACE CIND AM IESIT DIN SIFONER SI ASTA FIIND SEARA TRECUTA PE LA 2:30 DIMINEATA CIND A VENIT EL DE LA SERVICI....MAI VREAU IDEI DIN ASTEA,,,,,,[:D] Elena cu burtica si sotul AL
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Sper cä n-ai stat prea mult in sifonier!!![:D] Eu am pätit-o odatä cind eram micä!..m-am ascuns de mama, ca sä nu mä gäsescä...nu mai stiu de ce!!...si nu m-a gäsit!!![bang] Tin minte, cä am stat destul de mult acolo, cä mä plictisisem si intr-un sfirsit am iesit gezamägitä!! Mama m-a cäutat o perioadä, dupä care a renuntat si s-a dus in grädinä la treabä...iar eu, dupä ce mi-am fäcut "veacul" in sifonier, m-am uschit la girlä, la copii!!![:D][:D][:D] Ce-a zis sotul???...mai face glume de-ästea cu tine???...sau s-a potolit??? Cit despre idei, am mai zis eu pe undeva, cä-mi bubuie capul!!!...dacä am o temä, nu cred cä o sä astept mult sä-mi vinä si ideea cuvenitä!!![:)] Pupici,[pup] Cami.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONAI si Iris2002,eu am fost in Egypt 6 luni.Este o tara fascinanta,care nu se compara cu nimic.Am avut timp destul sa vizitez aproape tot.Si Cairo,si piramide,si muzeu,si fabrica de papirus si de parfum,si Hurghada (unde am facut scufundari cu submarinul si niciodata n-o sa uit cum se vede lumea acvatica),si desertul Sinai,si sate de beduini,si Sharm_El_Sheikh cu hoteluri de 5 stele,Dahab,sat traditional cu colibe de stuf,si Luxor,Valea Regilor. Nisipul e de nedescris in cuvinte.Trebuie sa fii in mijlocul desertului,sa bata tare vantul si sa vezi cum se acopera soseaua cu nisip....ca sa intelegi ce forta a naturii e nisipul. A,sa nu uit de Delta Nilului care e absolut superba.Plante si pasari unicat,apusuri de soare care-ti taie respiratia. Sunt de acord cu voi : e o saracie lucie in Egipt,si muuuulta mizerie,dar e si multa veselie,si dragoste de viata.Oamenii sunt prietenosi,dornici sa stai cu ei la taclale despre tot si despre nimic. As putea sa scriu mult si bine despre experienta mea in Egipt.A fost coplesitoare. Unde as vrea sa merg? In Cuba si/sau Jamaica. Si in bazinul Amazonului,sa vad papagalii ARA in libertate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Jasmine As putea sa scriu mult si bine despre experienta mea in Egipt.A fost coplesitoare.
poate incerci? am citit mult despre Egipt, plus impresii de calatorie dar nu m-am saturat de povesti...ce zici, cind ai timp,ne poti delecta cu amintirile tale de acolo? [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Ma alatur si eu cu tot sufletul fanilor Egiptului... Noi tocmai ne-am intors din honeymoon de acolo si deja mi-e dor de el... Am stat 10 zile in Hurghada, pe malul Marii Rosii, ne-am plimbat pe camile, am facut snorkeling (scufundari la suprafata) la recifurile de corali... E o senzatie ce nu poate fi descrisa in cuvinte - aceea ca inoti intr-un acvariu cu pesti multicolori... Am vazut templul din Karnak, unde s-a pus in scena Aida de Verdi si unde s-a filmat "moarte pe Nil" dupa Agatha Cristie. Dimensiunile sunt impresionante, te simti o furnica... Am traversat Nilul, ne-am oprit la Colosii lui Memnon (ceea ce a mai ramas dintr-un templu ridicat in sec. XIV i.H.), templul lui Hatsepsut, apoi am vizitat un atelier de prelucrare a alabastrului si in final am vizitat mormintele din Valea Regilor, inclusiv cel al lui Tutankhamon... In schimb n-am ajuns la Cairo (erau cca 55 gr. in iulie, mi s-a spus ca e de vizitat in octombrie), Aswan, Valea reginelor, Abu Simbel, Kom Ombo - asa ca musai trebuie sa ne intoarcem candva! Nu pot decat sa va sfatuiesc sa nu ratati o calatorie in Egipt, e o experienta unica. In plus, pentru vara, Hurghada mi se pare destinatia ideala - plaja, apa calda, hoteluri de lux, posibilitatea de a face scufundari + excursii optionale, inclusiv la Cairo. In rest, m-am indragostit iremediabil de Spania, unde am stat o luna... Dansurile, chitarele in noapte, fantanile, stradutele inguste cu cladiri albe, umbroase si pline de vegetatie, tablaos de flamenco, corrida, arhitectura impresionanta, mai ales in Sud... Sevilla, Cordoba, gradinile Generalife din Granada, Patio de los leones... mancarea superba, plajele, distractia, viata de noapte... acolo simti ca traiesti intens si total, eu parca m-am nascut a doua oara si daca as putea alege o singura tara ar fi cu siguranta Spania! Pentru anul viitor, oscilez intre insulele grecesti (Mykonos in special), Cipru si Tunisia - asta asa, la prima strigare... Dintre destinatiile exotice, m-ar tenta India, sa vad Taj Mahal-ul, Thailanda, Cuba si Mauritius... Si Italia, unde n-am fost niciodata... mai mult decat Venetia sa vrea sa vad Florenta, orasul artelor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamaaaaa cate idei de vacanta!!! eu vreau sa vad ardealul nostru,apoi europa ca am vazut-o numai din aeroporturi [:D][:D] si apoi ma voi gandi la insule,palmieri si indieni[;)] asta in realitate ca in vise in fiecare noapte umblu hai,hui prin Lume [:p]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
O zona de vis a fost regiunea Toscana unde am fost in urma cu trei ani,primavara. Am ajuns seara la hotel si dimineata cind ne-am trezit am dat de un peisaj foarte pitoresc cu multe vii si dealuri pe care erau cite o cetatuie. Tare mult mi-ar place sa petrec acolo cu familia impreuna cu copiii asa vreo saptamina de liniste ,pace,culori superbe. As dori sa vizitez Sant Petersburg si zona Moldova cu manastirile. "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
in primul rand dyana - sper ca ai baut un pahar de must si pt. mine, doamne cati ani au trecut de cand nu am mai gustat vrajita licoare! locul de vis in atlasul meu sunt insulele maldive - am fost deja de 2 ori si sunt indragostita. acolo am luat microbul scufundarilor, am spus adio probabil pentru totdeauna vacantelor la ski - nu mai planific decat scuba diving! norocul meu ca intreaga familie este prinsa de febra adincurilor oceanului indian, intr-una ne aducem aminte de minunatiile vazute...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...