Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sotul prietenei infidel.


Recommended Posts

Cum ati proceda voi in cazul in care ati sti sigur ca sotul prietenei ii este infidel.Mai mult el nu se ascunde deloc si se lauda ca nevasta stie . Toata lumea in jurul ei stie ,dar ea se pare ca nu stie nimic si-l crede fidel familiei. Dia si bebe Rucsi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Parerea mea e ca cel mai intelept ar fi sa nu zica nimeni nimic, daca stie e treaba ei daca si cum accepta situatia, daca nu stie probabil ca nu simte nimic, el poate se comporta in asa fel incat ea e convinsa ca e perfect, atunci de ce sa se complice o situatie doar din excel de zel? Cateodata un bine poate face mai mult rau, daca nu se raporteaza la interesele fiecaruia. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E o situatie delicata...daca e o prietena apropiata, la care tii mult, probabil ca te doare faptul ca sotul ei o inseala...nu stiu daca e bine sa-i spui sau nu... Totusi, cred ca o sotie inselata poate sa-si dea seama de faptul ca ceva nu e in regula cu casnicia ei...depinde acum de cat de mult se mai iubesc cei doi...eu, de pilda, imi dau seama daca sotul meu ma minte sau are ceva pe suflet (dupa mutritza lui [:D])si il descos pana imi zice ce nu-i in regula...si asa procedeaza si el cu mine... Spui ca sotul cel "nazdravan" nu se ascunde si se lauda ca nevasta-sa stie ce face el...asta mi se pare culmea nesimtzirii [:(!]...macar din respect pentru sotia lui ar fi trebuit sa fie discret... Avem si noi niste prieteni (nu sunt casatoriti, dar au fost logoditi)...EA il iubeste mult pe EL...EL a inselat-o...s-au certat, au fost la un pas sa se desparta, dar EL a renuntat la "cealalta" si, pentru o vreme, totul a fost bine...EL a calcat din nou prin strachini, tot cu cealalta...s-au despartit...ne era mila de EA si am incercat sa o consolam, crezand ca simte, daca nu ura, macar repulsie...dar, surpriza, tot EA incerca sa-l scuze si spunea ca a fost vina EI si ca-l iubeste la fel de mult si ca ar fi suficient un singur gest din partea lui ca EA sa-l ierte si sa se intoarca...asta se intampla acum vreo 3 luni. Astazi sunt impreuna din nou, dar EL e si cu "cealalta" si cu EA...bineinteles ce cele doua stiu fiecare de existenta celeilalte, dar prefera sa lase lucrurile asa cum sunt... N-o sa inteleg niciodata cum de poate o femeie sa accepte asa ceva (Doamne fereste sa fiu in situatia asta vreodata), dar stiu un singur lucru: nu mai vreau sa intervin in viata prietenilor mei fara ca ei sa mi-o ceara, pentru ca pot face mai mult rau decat bine, chiar daca intentiile mele sunt bune... Dia, vezi si tu...mai gandeste-te ce faci... Dragostea e intotdeauna gata sa ierte, sa aiba incredere, sa spere si...sa indure orice urmeaza [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu i-as spune nimic!!!...si in situatii de genul ästa, nu mä bag!!...scurt. In cazul ästa, poti sä despici firul in patru, si tot nu reusesti sä tragi concluzia potrivitä. Poate as incerca sä vorbesc cu el, sä-l fac sä-si mai tinä "mindria" in friu, de dragul prietenei mele, dar...nici asa nu pot sä spun 100% cä as face-o, cä nu-l cunosc pe tip!!! Am avut si eu o situatie de genul ästa, unde l-am luat pe tip si l-am fäcut cu ou si cu otet, cä s-a folosit de prietena mea ( ea nu se incredea sä-i spunä tot ce i-am spus eu!!!) si a päräsit-o cind a intrat mäsa pe fir!!! ( nu erau cäsätoriti, dar pe aproape ) Chestia este cä atunci mi-a pärut bine cä m-am descärcat, fiindcä am väzut pe fata ei, cä parcä ii vorbisem din suflet!!! Tu ii cunosti pe amindoi si sper sä iei decizia potrivitä...era o vorbä veche:"in despärtiri si impäcäri, e mai bine sä nu te bagi!" Pupici,[pup] Cami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca eu as fi prietena ta si tu ai sti acest lucru as vrea sa-mi spui. S-ar putea sa nu imi dau eu seama pentru ca sunt orbita de iubire insa as vrea sa stiu. M-as supara sa aflu ca tu ai stiut tot timpul si nu mi-ai spus.[haibat] Sper sa nu fiu eu[:D] L&M
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sint de acord cu Mitra. Dia, cind spui ca ti-e prietena apoi tre sa faci ...cum spune vorba "prietenul la nevoie se cunoaste"? Si in ceea ce o priveste pe ea crezi ca e bine sa "stie tot satul da eu ba"? Si scutur-o oleaca cind ii spui ca sa fii sigura ca e treaza. Daca se supara pe tine ....nu dispera...cind o sa vada cu ochii ei si o sa inteleaga...o sa vina singura la tine sa-si ceara iertare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...