Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

test sarcina


Recommended Posts

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Parerea mea este ca orice test de sarcina este sigur ... chiar nu are rost sa fie unul f scump, deci unul absolut obisnuit este bun. Este bine sa se faca la cel putin 2 zile de intarziere a menstruatiei... mai devreme este posibil sa iasa negativ si totusi sa fi insarcinata! Daca totusi ai dubii poti sa mai faci unul dupa cateva zile, ca sa fi sigura! Si atentie! - la primul test linia care confirma sarcina va avea foarte posibil o nuanta destul de pala... dar este pozitiv! Helen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de buburuza
Stiti cumva ce test de sarcina este mai sigur?
Eu am folosit Barza- productie 100% romaneasca , ca asta se gasea peste tot. Si cand a iesit pozitiv a fost clar sarcina , iar cand a iesit negativ , cu siguranta nu era nimic. Niciodata nu a iesit neconcludent sau rezultat fals. Stiu ca iesea pozitiv la 7 zile de la conceptie ( asta era conditia ). Daca ti-a intarziat , normal ar fie sa fie mai mult de 7 zile !! Sa iasa cum e mai bine ! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poti folosi un test tip caseta care are trei fante, intr-una pui urina cu pipeta sterila pe care o gasesti in cutie, in fanta urmatoare vezi daca testul a functionat si in a treia vezi rezultatul : pozitiv sau negativ. Este mai scump dar e si mai elaborat. Se numeste Clear vue. Cred ca si cele tip betigas sunt bune.Sper sa fie asa cum iti doresti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He..heee... nu, mie testele mi-au indicat intotdeauna o sarcina insa am fost la medic cu renume care nu stia daca sunt sau nu gravida...desi aveam mai mult de 7 saptamani... din punctul meu de vedere, doctorii astia care nu stiu abc-ul meseriei nu merita nici macar alea 2-3 milioane cu care sunt platiti(sa sa nu mai vorbim de ciubuc!!!) Kokolina[gravi]- care s-a intristat numai cand si-a amintit..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubu, eu am folosit tot cele tip betisor (barza), iar ultimul pe care l-am folosit se poate face indiferent de ora. Ianinte trebuia sa-l faci dimineata, la prima urina. Ia 2-3 (diferite) si fa-le la interval de 2-3 zile, ca sa te convingi. Niciodata testele nu m-a mintit. Iti doresc succes, sa iasa cum vrei tu Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a intampalt anul trecut sa fac 3 teste pana ... al 3-lea a iesit +...dar a fost greseala mea ca m-am luat dupa prospect si am facut unul dupa 9 zile de la ovulatie si ,,- '', altul duapa 11 zile si ,,-'' , si apoi dupa 16 zile si ,,+''. Totusi, foloseste urina de dimineata - ca sa fi mai sigura! Helen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...