Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Senzatii de rau in trim. III


Recommended Posts

Buna fetelor, Cate dintre voi ati avut sau aveti stari de rau in ultimul trimestru de sarcina?? Mie imi e rau in sensul ca imi vine parca sa lesin, vad negru in fata ochilor...iar cu pofta de mancare sunt la pamant, si am o stare de slabiciune permanenta.Stiu ca de obicei gravidele au tot felul de pofte, dar la mine e exact invers, ba chiar saptamana trecuta imi venea sa vars (am pus asta si pe seama unor antibiotice care le-am luat). Doar in primele luni mai imi era asa rau... Saptamana viitoare ma duc sa discut cu doctorul..Sa fie cumva anemie??? Am inceput sa iau si niste vitamine, sa vedem poate imi mai revin...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am avut ameteli, asa cum spui si tu ca ai, in al 3-lea trimestru de sarcina. Din analize a reiesit ca ca am o anemie din cauza lipsei fierului. Doctorita mi-a prescris Tardyferon. Dupa o luna de supliment de fier, hemoglobina a revenit la normal, insa ameteli am avut in continuare. Doctorita mi-a explicat ca este din cauza fluxului sanguin, care, in primul rind "lupta" sa oxigeneze bebe-ul, ca el e pe primul loc [:)]. Poate ca ar fi bine sa iti faca medicul niste analize, ca sa stii exact care este cauza. Dar nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi prea tare. Sarcina usoara in continuare si muuuuulta sanatate. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stari de rau am avut si eu pana in ultima zi de sarcina, dar nu ameteli, ci greturi; si mie mi s-a detectat o usoara anemie feripriva, tratata tot cu tardiferon; pofta de mancare nu prea am avut nici eu in ultimul trimestru, iar in ultima luna am mancat mai putin decat daca nu eram gravida; pofta a fost mai mare in trimestrul doi (stimulata si de vitaminele prenatale); nu cred ca e ceva anormal, mai ales ca e si cald. nastere usoara si bebe sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut greturi inc pofta de mancarepand de prin saptamana 36 si lipsa dee.dr a zis ca sunt absolut normale atata timp cat sunt suportabile. oricum parerea mea e ca trebuie sa-i descrii dr starile tale ca sa vada daca n-ar trebui sa-ti faci oarece analize. sarcina si nastere usoara si bb sanatos te pup cristiana si bb Theodora Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...