Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Luna de miere.Unde?


Recommended Posts

Draga Irina [cheers]ma bucur ca mai aud pe cine va cara s-a casatrorit la Vegas si poate o sa ne intalnnim si noi aici in America asta cu bb-ii nostrii intr-o buna zi ....Va pup .[pup][pup]Delia si bb-ul Sebastian neamtu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Are ceva daca fac luna de miere inainte de casatorie? [mariaj] Pentru ca nu stiu daca vor iesi actele la timp [q]si as vrea sa avem vreme frumoasa in luna de miere [:I] Si desi incepusem sa ne hotaram sa mergem in Mallorca dupa ce am citi povestile despre Italia ....si Gargano... si Roma... am inceput iar sa visez ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Crystinne
Are ceva daca fac luna de miere inainte de casatorie? [mariaj]
Si eu care credeam ca sunt singura care imi pun o asemenea intrebare!!!!! Ati mai auzit asa ceva?Si daca n-ati mai auzit,ce? Eu ma gandesc ca la sfarsitul lui octombrie o sa fie vremea urata.Ce ar fi sa facem noi frumusel luna de miere in septembrie,inainte de nunta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Victoritza, super Cipru , nu??? cele mai moderne shi luxoase hoteluri, shi masa de dimineatza te tzine toata ziua , cata bogatzie de meniu....Mallorca e departe de Cipru ( calitativ vorbind) ca pretzurile sunt cam la fel. noi in luna de miere am fost in Spania, am inchiriat mashina shi am facut Madrid, Barcelona, Zaragoza, Valencia A fost superb, insa nu prea te odihneshti depinde de ce ishi doreshte fiecare pentru luna de miere.... biankita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Jasmine
quote:
Originally posted by Crystinne
Are ceva daca fac luna de miere inainte de casatorie? [mariaj]
Si eu care credeam ca sunt singura care imi pun o asemenea intrebare!!!!! Ati mai auzit asa ceva?Si daca n-ati mai auzit,ce? Eu ma gandesc ca la sfarsitul lui octombrie o sa fie vremea urata.Ce ar fi sa facem noi frumusel luna de miere in septembrie,inainte de nunta?
Buna idee , cred ca pana la urma chiar o sa o facem in septembrie [xx(] si apoi nunta. Voi cand va casatoriti? Ce-ar fi sa o facem impreuna [il] Ar fi ceva original :-))) si probabil ceva mai ieftin ...hahhaha . Dar cum fac cu ideea mea sa dau noroc cu invitatii si sa ma urc in avion ?[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai ca revin cu povestea promisa despre Tenerife. M-am pregatit in week-end, mi-am scos toate prospectele si pliantele si nu am apucat sa scriu o poveste super documentata. Povestesc acum ce mi-a ramas in cap si in suflet (poate e si mai relevant asa!) si daca mai aveti nevoie de detalii, ma duc la documente. Asaaa, noi ne-am casatorit in noiembrie 2001 si dupa un tur de fortza (cununia civila+petrecere in Bucuresti in 3 nov si cununia religioasa+nunta in orasul meu natal pe 10 nov) am plecat spre tenerife. era jumatatea lunii nov, am plecat de aici bine imbracatzi ca era cam frigutz si abia asteptam sa ajungem la caldura! Acolo nu era super cald ( in jur de 22-23 grade), pot sa spun ca temperatura a fost chiar ok! Alegerea locatiei am facut-o dupa o cautare pe internet, ni s-a parut ca aceasta locatie e suficient de exotica pentru noi si rezonabila ca pret-pentru o locatie exotica. Am ales agentia CMB,(si nu am regretat) si una din ofertele speciale de honey moon (presupune o reducere de 10-15% si mici atentii la hotel ca de ex. sampanie, fructe etc- mici dar care iti cad tare bine! Am ales (si iarasi nu am regretat) o statiune din nord, Puerto de la CRuz si un hotel de 4 stele Vallemar. Nordul insulei este mai umed si mai racoros iar sudul este mai calduros. Am avut o retinere, dar repet nu mi-a parut rau, a fost mai putin aglomerat decat in sud. Am stat 7 nopti, multe dimineti le-am cam dormit...plaja am facut putin, baie eu am facut doar in piscina, al meu sotz s-a aventurat si in ocean. Mi-a placut mult nisipul negru (de origine vulcanica) din care mi-am adus o plasa acasa. In schimb am vizitat tot ce am putut. Am inchiriat o masina si am facut turul insulei (pe coasta), o distanta de cam 250 km si am vizitat statiunile. In capitala nu am ajuns. Principalul punct de atractie al insulei este muntele Teide, care se afla in mijlocul insulei si este vizibil din aproape toate punctele. O zona ciudata de origine vulcanica, ni s-a parut ca suntem pe luna! In ziua in care l-am vizitat noi eram cam vant asa ca nu am putut urca cu telecabina. Ce mi-a mai placut: *specialitatea de mancare (nu imi aduc aminte cum ii zice): cartofi noi, copti, serviti cu doua feluri de sosuri:unul de usturoi si unul super picant! miam miam as fi mancat non stop! *atmosfera si peisajul insulei- super *perioada in care am fost era extrasezon si desi era lume, totusi era aerisit. Noua ne-a prins bine, ca tare eram obositi! Ce nu mi-a placut: erau destul de multe (chiar multe, cred ca si din cauza perioadei) persoane in varsta, din aceasta cauza atmosfera de loc exotic a avut putin de suferit, dar noi eram suficient de obositi ca sa nu ne deranjeze foarte tare lipsa agitatiei. Deci ne-am simtit super bine, ne-a uns la sufletel si sper ca si voi, daca alegeti aceasta locatie. La dispozitia voastra, daca mai aveti nevoie de detalii sau lamuriri![pup] Cora http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=bubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as recomanda oricui ca destinatie ideala de honeymoon Egiptul. Noi ne-am casatorit in iunie si am trecut prin aceleasi dileme - Spania (prima optiune ar fi fost Costa Brava, ca sa putem vedea si Barcelona), Italia (mi s-a parut groaznic de scumpa brrrr) sau Tunisia. Si in final, dupa ce am studiat o tona de oferte, am ales Egipt, mai precis Hurghada, pe malul Marii Rosii. Si nici nu-i asa scump cum ma asteptam. Am combinat plaja cu scufundari in Marea Rosie, la recifurile de corali si cu vizite in locurile istorice (Luxor). Toamna se poate vizita in bune conditii si Cairo, iar plaja si baie se poate face si in oct-noiembrie, apa are minim 22 gr. C. Daca vreti detalii, strigati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost in Hurghada la Grand Plaza (5 stele) all inclusive, in final varianta all inclusive este aproape obligatorie pentru tarile arabe, unde tot ce e lichid, de la apa plata pana la cocktailuri costa peste 2 USD. In Egipt, cum nu sunt preturi fixe si totul se negociaza, pretul bauturilor creste proportional cu temperatura de afara... In varianta all inclusive am avut in cantitati nelimitate apa imbuteliata (de minerala n-au auzit, doar de soda - sifon), sucuri si nectar de fructe, bere, vin, cocktail, ouzo (care nu seamana insa cu cel grecesc), sampanie, toate insa bauturi locale, nu de import; cafea si ceai, snacks-uri; la toate facilitatile hotelului, inclusiv sala de fitness gratis, paturi de plaja, saltele, umbrele de soare, masute, prosoape de plaja, hidrobiciclete, planse de surf, rachete de tenis,; cursuri optionale, de la belly dance pana la cursuri de scufundari; spectacole diverse in fiecare seara. Hotelul este absolut superb, pe alul marii, cu gradini interioare, 2 piscine (din care una are atasata o piscinutza pentru copii), 2 restaurante, din care unul in aer liber, 3 baruri (unul poolbar), de vis!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...