Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

metoda calendarului


Recommended Posts

[:D]fetele..cred ca am dat de bucluc[bang]sunt tare nelinistita ca am calcat pe bec [:D]si nu stiu la ce sa ma astept,va rog explicati.mi metoda asta despre care am auzit atatea si nu stiu totusi nimic concret[bang] in primul rand eu nu am avut niciodata ciclu regulat,dar mereu a fost foarte mult cantitativ si ca durata. dupa ce am nascut,pe 1 dec am avut vreo 3 saptamani,apoi in februarie am facut o injectie anticonceptionala,am avut in martie la inceput si de atunci NIMIC,desi nu mai alaptez de vreo 4 luni. am fost la medic si mi.a dat niste pastilute pt stimularea menstruatiei,am luat o parte din ele si joia ..de acum doua saptamani mi.a venit un fel de ciclu,cu dureri mari dar foarte putin care pana duminica s.a terminat. acum e faza cu bucluc..sambata asta ,deci la o saptamana de la terminarea surogatului asta de ciclu,am calcat pe bec [:D]si vreau acum sa va intreb...este vreo sansa sa fi ramas insarcinata???? ...stiu ca sunt pastilute de dupa,dar iubitu' meu nu vrea sa.mi ia ..el s.,ar bucura de o fetita[:D]dar eu nu sunt sigura [bang] voi ce spuneti??? va rog din suflet sa.mi raspundeti..ca tare stresata mai sunt[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
tot eu..stresata[:D][:D] sotul meu,din vasta lui experienta anti-mariaj[bang]a tras concluzia ca doua saptamani dupa ciclu nu e posibil sa ramai insarcinata,basca filingul lui ca nu e nik[bang] dar filingul meu imi spune ca daca il am pe marcut cu pastilute...variantele sunt .deschise...cred ca as fi foarte prolifica [:D][:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ai gasit mai multe legat de ceea ce te framinta, imi permit sa-ti trimit un mesaj in care iti atasez o adresa de pe net, cu riscul de a fi acuzata ca fac publicitate altora. http://www.calmens.ro/termeni3.html Sper sa te lamureasa. Bafta ! Petruta & bb Mihai [copil] http://community.webshots.com/user/gabrielmil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanse sunt, dar mai mult teoretice de aramane insarcinata ... dupa cum zici tu ar fi in ziua 10..deci stai linistita nu cred ca o sa ramai decat daca ai mai avut cicluri mai scurte de 28 de zile! Oricum pastile ptr. ,,dupa'' se iau doar in urmatoarele 24 de ore ca sa aiba efect!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, sansele astea nu prea is teoretice.[:)].Am ciclu de 30 de zile, deci teoretic pana la jumatate pot sa stau linistita. Si totusi, uite-ma in a 16-a saptamana de sarcina pentru ca doar O SINGURA DATA am calcat si noi(eu cu sotul meu) pe bec, in a 9-a zi de la prima zi de ciclu, cand, teoretic, nu era nici o sansa sa raman insarcinata. HE,HE si uite asa vine puiutul nostru.[bis] Va pup si atentie daca nu va e totuna cand ramaneti insarcinate. Mie imi convenea oricand, ca tot ne doream noi unul mic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multam frumos de raspunsuri...si de probabilitatea negativa care se deduce[bis]..acum sa nu radeti de mine,as vreo si o fetituca frumoasa si dulce...dar daca as face acum,baiatul nu ar avea nici macar un an jumate si fetita nu ar fi leoaica ca mine[:D][:D][:D]asa ca am timp sa ma hotarasc pana in noiembrie,daca o sa fac o leuta la anul[^][^][^] asa.i ca.s...culmea???[;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da ,si-apoi ai avea doi ,pardon,trei dupa care sa speli imensitatea aia de gresie alba din casa ta![:D] Mamica dulce esti pentru un copil,poti fi si pentru doi![dual] Gata cu glumele. Dar tu daca nu vrei chiar acum BB,de ce nu iei neshte pastilute sau un sterilet acolo? Ca cu calendarul asta...si eu am facut bb in a noua zi! Am inteles ca sotul mai vrea bb,dar daca mai vrea bb asa de repede sa puna manuta si sa te mai ajute pe ici pe colo la trebi!Nu ,parca asa am inteles ca te plangeai putin de el la rubricuta cu pricina.si apoi ,fa-l sa inteleaga ca doi bb mici e ..putin cam greu? Numai bine si sanatate multa. Dia si bebe Rucsi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu , si sotul meu suntem facuti in a 7 a , respectiv a 8 a zi de dupa... Ca pe vremea lu mama nu se stia de pastile , sterilet si alte chestii de astea. Iar grosolania aia de prezervativ nu prea-ti venea s-o folosesti. Mai ales daca nu ai un ciclu regulat , nu trebuie sa te bazezi pe calendar , ca organismul o mai ia si razna uneori... In ceea ce priveste "sterilitatea" pe perioada alaptatului , nici pentru asta n-as baga mana in foc. Pe de alta parte , ciclul dupa nastere mi-a venit dupa 3 luni , nu dupa 40 zile , cum vine in mod normal. Nu vreau sa te sperii , dar vezi cat de normala sunt eu ....... Sa fie cum e mai bine pentru tine ! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa e adi..sotzu' meu ar vrea inca un pui,si deja l.am pus in tema cu schimbarea de comportament..si cu riscul sa ma faca sa vad rosu inaintea okilor a zis ca el nu pricepe cum alte femei se descurca si chiar simplu si mie mi se pare asa cumplit sa am grija de casa,de el si de cupil/ii[bang][bang][bang] i.am zis si eu ca acele femei sigur nu jubileaza si chiar daca ar fi asa..mie nu.mi pasa si nici nu vreau sa fiu ca ele. astea deja sunt discutii banale la mine acasa asa ca nu le mai iau in tragic,stiu ca andre al meu e baiet super bun si turbat dupa mine,dar mai are reminiscente de..baietu mamii[:D]la cei 40 de anisori ai lui dar are multe parti bune ca sa fiu prea rea...cateodata[:D] si il inteleg si pe el ca vrea sa.si faca repede norma de copii si e bine si pentru ei sa fie de varste apropiate..eu ma gandesc serios ca daca mai fac unul,atunci sa fie repejor,chit ca mi.o fi greu,dar ideea de a face altul cand deja marc e mare,adica sa o iau de la capat dupa vreo 5 ani ma sperie mai tare decat sa am doi puradei mititei[:D] totusi...n.am curaj acum...dar daca o fi sa fie asta este..[olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...