Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul nurorilor (78)


Recommended Posts

briza- noi am dat 300 ron in august, dar n-am apucat decat aperitivul, caci langa noi se pusesera niste rude de la tara, in dreapta mea ala mirosea a ceapa, iar in stanga sotului, unul putea a transpiratie, asa ca am intins-o rapid, caci ne pierise cheful aly- multam, muzeele sunt scumpe, si in grecia am platit o groaza de bani, iar apa la fel foarte scumpa, dar in grecia numai o mancare calda (pulpa cu cartofi) ajungea la 10-13 euro, fara suc si alte alea noua ne-a recomandat o colega o zona de munte cu 52 de euro cu demipensiune, si de aceea vroiam sa vedem si budapesta si viena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fanna sigur ca dau, cum nu. Marina si normal ca te solicita Emmi. Concediul a fost intr-adevar frumos, insa nu e pentru relaxare sigur, ca ne-am intors mai obositi decat am plecat. La anul vom lua un concediu de relaxare, mai vedem pana atunci unde. Nico pai cum asa scump in Grecia, ca eu am inteles din contra, ca e ieftin, ca se poate manca cu 14 euro doua persoane destul de bine (ca doar toata lumea mi-a impuiat capul cand am mers in concediu la noi la mare ca puteam bine-mersi sa mergem in Grecia la banii aia, ca totul e mai ieftin acolo decat la noi). Intrarile la muzeu sunt scumpe, dar sa stii ca merita, nu ne-am simtit nici o clipa furati si nu mi-a parut rau de banii dati. In pret ai inclus un 'audiguide', un fel de dispozitiv care iti spune in fiecare incapere din muzeu una alta despre ce vezi acolo, arata cam ca un telefon portabil mai mare, e o super chestie, ca altfel te zgaiesti ca matza-n calendar. Sunt disponibile in multe limbi (romana nu, din pacate). De ce spun ca nu m-am simtit furata: cand am fost la Sibiu, pentru intrarea la Brukental am platit 12 lei si mi s-a parut mult, pentru ca am iesit dezamagiata de acolo, mi s-a parut pur si simplu ca n-a meritat. Sincera sa fiu, Budapesta nu m-a incantat asa tare, in schimb Viena mi-a mers la suflet, se vede ca e un oras ingrijit, ca exista preocupare sa fie totul bine pus la punct. Si se vede ca e un oras cu un trecut istoric solid. Chiar e pacat sa n-o vedeti daca tot treceti prin zona. Mare mare atentie totusi cu masina, nu e de glumit, ei chiar ridica masinile parcate neregulamentar, iar parkingurile sunt extrem de scumpe (noi am dat 5,2 euro pentru o ora si 20 de minute), de aceea se merita sa te cazezi in afara centrului, unde se poate parca in strada fara bani (doar sa nu parchezi unde e semnul 'oprirea interzisa') sau sa ai parcarea asigurata de la hotel/pensiune - insa asta e mai rar. Noi am intrebat la Ibis de exemplu, si ajungeam la peste 100 de euro/noapte cu mic dejun si parcare.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
[url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/"]prajituresc[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/"]bucataresc[/url]
Mrs. Perfect for more than 1 year
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aly, noi am facut circuit pt vroiam sa vedem cat mai multe si nu sa zacem la soare pe oriunde am fost si oprit, adica bufete gen impinge tava. masa pt 2 persoane ajungea la 30 euro cei mai castigati au fost cei care au venit cu lada frigorifica dupa iei o doza de suc (0.33) era 2.5 euro, la 40 de grade nu-ti ajungea numai o cutie poate se iese mai ieftin in grecia cei care merg in sejur cu masele incluse pana si o saorma era 10 euro, o placinta 3 euro, nectarine 3 euro pana si Mc"Donaldul era destul de piperat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefania ce-ai tu cu soacrele? Ele cu-ale lor, noi cu ale noastre, doar nu le caram in concediu dupa noi, nu? [:p] Nico frate-meu a fost in luna de miere in Corfu si ei asa ne-au zis, ca era ieftin sa mananci, ca erau la terase masa de pranz 14 euro pt doua persoane. Sotzul a fost anul trecut la Paralia cu seviciul si-a zis ca au fost intr-o seara la nu stiu ce restaurant sa manance si au platit cam 10 euro de persoana si restaurantul era unul de super lux, cam cum e la el la lucru (4 stele) si preturile nu se compara, ca la ei la restaurant nu poti manca mare lucru de 10 euro. Bauturile sunt scumpe peste tot, iar la doza oricum sunt mai scumpe. Noi am avut noroc la Viena ca nu era cald si puteam umbla cu apa de la hipermarket dupa noi.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
[url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/"]prajituresc[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/"]bucataresc[/url]
Mrs. Perfect for more than 1 year
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefania corect ca-i subiectul de norici, dar daca n-avem baiuri cu soacrele, ce sa mai spunem de ele (bine, eu la modul general n-am baiuri cu ea, ca-i o fata de nota zece). Te inteleg perfect cu concediul, nu-i deloc placut sa nu ai parte de relaxare, ca pana la urma de aia luam concediul. Lasa ca o sa vina si concediile super de super. Nico deci bine stiam eu ce stiam, ca nu-i asa ieftina Grecia cum se spune (de fapt, la fel am constatat si de Turcia). Desi in Paralia am inteles ca-s mai ieftine toate, insa si conditiile sunt cam ca la noi la Costinesti. Oricum eu stiu bine ca de banii pe care i-am cheltuit anul asta la mare nu mergeam noi in Grecia sa avem aceleasi conditii, nu mai pun la socoteala drumul care mi-ar fi scos peri albi. Ce ti-e si cu preturile astea. Acum cautand pe net site-urile la pensiunile unde am stat noi in Viena am dat de un alt forum in care spunea cineva ca a stat cu 70 de euro la Ibis, a zis si locatia si din intamplare era exact Ibis-ul la care am intrebat si noi de pret si nici vorba de 70 de euro, am mai zis ca ieseam peste 100 cu tot cu mic dejun si parcare. Io stiu, poate tine si de noroc, ca si noi am platit mai mult in Budapesta la restaurantul unde ne-au trimis de la pensiune decat la ala pe care l-am descoperit singuri.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
[url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/"]prajituresc[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/"]bucataresc[/url]
Mrs. Perfect for more than 1 year
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...