Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul nurorilor (78)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai fetelor se vede ca v-ati unit toate sa trimiteti racoare si la mine. A inceput sa adie vantul si cred ca vine si ploaia. Imi place asa mult sa stau in pat si sa aud cum ploua (fara tunete si traznete, ca de ala imi e frica[help])si mai ales sa simt cum miroase [il] Fana nu pot decat sa te felicit: 7 kg nu-i de gluma. Eu la cap regim nu prea reusesc sa ma conformez, dar miscare mai faceam pana sa ma zapaceasca caldura asta...Sper sa imi revina cheful in cateva sapt. Andreiut, Marina voi pe unde umblati mamicilor? briza_marii [url="http://www.flickr.com/photos/10784363@N03/"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! La Cluj tot rece, insa macar s-a inseninat, ca de dimi era super innorat. Musai sa-si revina vremea (chiar daca nu se va lesina de cald, dar sa nu mai ploua) ca trebuie sa pavam curtea si in conditiile in care in fiecare zi trage cate o ploaie zdravana, nici o sansa. Fanna hai zi-mi si mie cum ai reusit? Ce fel de regim ai tinut? Eu cu chiu cu vai am slabit 2 kg si mai aveam 1 pana sa ajung la cat voiam eu, am mers in concediu si... gata. Plus ca m-am lenevit rau, ma apuca toate nabadaile cand ma vad cum gafai dupa 3 scari, eu care faceam o gramada de miscare si n-aveam nimic, acuma is o leguma. Nu m-am mai cantarit de cand am venit din concediu ca mi-e si groaza, dar stiu ca m-am rotunjit la loc si musai sa-mi iau inima-n dinti si sa slabesc ca asa nu se mai poate. Eu cu muraturile nu prea le am. De pus pune mama si pentru noi (nu stiu ce o sa ma fac pe cand n-o sa mai poata, ca eu nu suport mirosul de otet, mi se face rau si muraturi fara otet... mai greu). De preturi nu mai zic nimik. Dupa ce a fost o amica in vizita la noi si ne-a spus ca au ajuns la concluzia ca in Olanda produsele sunt mai ieftine decat la noi (e logodita cu un olandez) iar salariile, va dati seama ca nu se compara... ce sa mai zici. Cand ieri am fost in Cora si-am lasat suta de lei pe mai nimik, ca era cosul mai gol... Si guvernantii striga toata ziua ca trebuie sa mareasca preturile ca sa ne aliniem UE... Gata, tac, ca-mi creste de pomana tensiunea.
Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.
[url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/"]prajituresc[/url] si [url="http://www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/"]bucataresc[/url]
Mrs. Perfect for more than 1 year
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! [cit] Of mai Aly, si mie imi creste tensiunea cand vin din Cora. Si cum e in drumul meu spre casa ..iti dai seama ce des imi creste [:D]Am fost ieri in piata si am dat 0.5lei pe o legaturica de patrunjel [xx(]Si eu vroiam sa imi cump sa imi pun in congelator ca acus vine iarna si eu nu am verdeturi. Pai, ar trebui sa dau i/4 din sal numai pe leustean/patrunjel/marar si telina!!! Ca sa nu mai zic ca vroiam si eu un pepene, ca mie imi plac la nebunie. Pe langa faptul ca toti, dar absolut toti erau patati si de o culoare galbejita (nu i-as fi luat nici gratis), mai costau si 1.20lei. Hai ca si eu am luat-o razna[alcool] Nico pai nu-i frumos din partea ta, s anu ne spui si noua nimic de concediu tau, o poza acolo, sa mai vedem si noi grecia...Te-am lasat ca am zis ca de, esti ocupata ca tot omu' cand vine din concediu..dar nici chiar asa[:p] briza_marii [url="http://www.flickr.com/photos/10784363@N03/"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alynutza Eu cu muraturile nu prea le am. De pus pune mama si pentru noi (nu stiu ce o sa ma fac pe cand n-o sa mai poata, ca eu nu suport mirosul de otet, mi se face rau si muraturi fara otet... mai greu).
Aly ma ofer eu sa vin sa te ajut sa pui muraturile ca mie imi place la nebunie mirosul ala cand le faci. In schimb mie mama imi face sucul de rosii pt iarna si dulceturile. Daca sti sa le faci, gata , ne-am scos[:D] facem schimb de ajutoare briza_marii [url="http://www.flickr.com/photos/10784363@N03/"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am sa o caut si am sa ti-o trimit...in mare mananci 15 zile numai carne fiarta,gratar,salam,pastrama,orice produs de carne cat vrei, dar numai carne la o masa -ai voie un ou fiert tare/zi si 100gr branza topita sau cascaval -apa obligatoriu cel putin 2 l/zi si se cere si gimnastica...eu nu am facut decat am mers pe jos mai mult ca de obicei Asta este prima etapa. Pe urma treci la branzeturi nefermentate(cas) cu legume(nu orice fel de legume) si fructe(nu toate). si ai sa le tot alternezi de ai sa ametesti tu dapai organismul...e drept ca eu nu am rezistat sa mananc decat 10 zile carne...si de atunci mananc mai rar carne... acum manc de toate...sa stii ca a fost greu sa ma readaptez la stilul vechi de hrana...ce rau mi-a fost cand am mancat prima data prajeala...ufff sa nu-mi amintesc Dar tie ce-ti trebuie ALY ca esti [ispita]?!?!?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by fannna2003 Dar tie ce-ti trebuie ALY ca esti [ispita]?!?!?
Exact asa ma gandeam si eu[:D]. Aly mama, pt tine regim special: "apa, paie si bataie" [:-)))][:-)))](asa ne zicea noua mama, cand ne vedea cum ne chinuiam sa tinem regim cand eram in facultate) briza_marii [url="http://www.flickr.com/photos/10784363@N03/"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor in grecia a fost superb, am facut un circuit de 10 zile care mi-a taiat rasuflarea poze inca n-am pus pt ca akasa am gasit calculatorul mort, si ne luptam sa vedem ce are cum le descarc pun si poze m-am intors stoarsa de bani, dar mi-am luat si haina de blana super ieftina fata de preturile din Romania as vrea si eu sa locuiesc in Grecia,of,of, mai, mai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...