Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum slabim...partea a 4.a


Recommended Posts

Tot ce am facut a fost sa cam injumatatesc aportul caloric de pana atunci...plus ca am avut o groaza de lucru pe la servici, asa ca sincer chiar uitam sa mai mananc, iar cand ajungeam acasa nici nu mai aveam chef de mancare...oricum mai am de dat jos inca ceva ca sa fiu din nou in forma dinainte de nastere...bafta! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Heei si eu am aceiasi problema la fel ca tine incep cui un morcov zic : deh este bine si termin cu....burta plina Trebuie sa facem ceva In timpul zilei nu am treaba dar seara Aoleuuuuu "Succes is a journey,not a destination" http://community.webshots.com/user/simi169 [/quote] Cred ca cel mai bun "medicament" este ambitia ... dar asta nu se prea gaseste in farmacii [:D] Sau daca stie cineva unde se gaseste... iau primul avion [:D] Pe vremea cand eram in Romania si ma chinuiam cu tot felul de diete ajunsesem sa ma scol noaptea si sa asediez frigiderul. La un moment dat organismul meu stia: la o anumita ora din noapte incepeam sa ma "perpelesc" in pat si pana nu ma trezeam sa mananc ceva nu mai puteam dormi [:D]. Mai tarziu am devenit bulimica.Mancam ca o disperata si apoi ma simteam rau. Ideea este ca de multe ori reuseam sa slabesc (nu am avut niciodata nevoie sa slabesc mai mult de 3-4 kg, dar acum e ceva mai mult), cu aerobic, cu dieta, reuseam. Numai ca sunt o adevarata gurmanda... si dupa un timp imi spun : "Ce D-zeu, o viata am... " [:D] si totul se duce... Am auzit ca ar fi o radacina, nu stiu cum se numeste, adica nu stiu cum se scrie, dar se spune ceva in genul "ingver" , din care se poate face ceai si te ajuta la stoparea poftei de mancare. Ati auzit de asa ceva?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am pus la dieta de o saptamana ai ceva si am slabit 3 kg. Khristin...parca ne-am fi vorbit. Am inlaturat tot ce e cu zahar, paine, paste, cartofi ,orez. Mananc doar carne slaba, legume si ocazional fructe. Nu mi-a afectat nici lactatia ceea ce ma bucura. In general nu prea am vointa cand e vorba de slabit pt ca-s o pofticioasa incurabila dar acum ca vad diferena la cantar ma mai stimuleaza si .....urmeaza sa merg si in Ro in 3 luni si vreau sa arat cat de cat acceptabil[8D]. Adela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Dragele mele, Sunt si io la regim de vreo saptamana si simt nevoia sa discut despre asta. De data asta e pe bune! Adica nu "de maine". Nu pot slabi brusc, am dat jos un kg pana acum. Dim. nu mananc nimic, la pranz mananc o salata, iar seara, piept de pui dezosat si fara piele, pe tigaia de teflon, fara ulei, cu salata verde. Mai adaug si cate o felie de pepene, cand am. In weekend am mancat si putzina inghetzata si o felie de paine dimineatza, dar n-am mancat nimic seara. Cine mai e la regim si cum va descurcatzi? Va pup, Lia ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Am tinut si eu aceea dieta (daneza) A fost greu dar a dat rezultate, eu cred ca trebuie sa ai pe cineva alaturi care sa te incurajeze tot timpul Iar tu sa nu te lasi sa te incurajezi Asa faceam eu cind alergam (40 min pe zii ),aveam o durere de picioare dar tot nu ma lasam inca putin inca putin imi ziceam si parca totul era mai usor Multa bafta fetelor !!! Yurika&Mak[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum sa spun, dar eu mai am de dat jos doar 4 kg sa ajung la greutatea dinainte (in sarcina am luat 16) dar nu va recomand regimul meu....fetita bolnavioare, trezit la 6 ore sa-i dau med. si apoi la ora mesei.......nu se supara mami pe ea, sanatoasa sa se faca si imi prinde si mie bine cura asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Se spune ca micul dejun trebuie sa fie masa principala pentru ca apoi nu iti mai este asa foame ,deci maninci bine dimineata si apoi nu ti de mai face asa foame eu am incercat si asa este si salate si legume cat cuprinde.... "Succes is a journey,not a destination" http://community.webshots.com/user/simi169
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...