Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum slabim...partea a 4.a


Recommended Posts

Fetelor vreau sa va spun ceva ca sie u am tinut tot felul de dieturi ,slabeam si apoi puneam la loc acum de o saptamina le-am aruncat pe toate si am inceput sa maninc asa: dimineata o felie de paine cu sunca si cu branza apoi dupa 2 ora un fruct la pranz supa de legume apoi iar fructe de cate ori mi se face foame si seara slata sau legume fierte sau la abur si va spun ca imi place si se vad rezultate pentru ca trebuie sa adopti aceasta pentru o lunga perioada de timp daca tii diet apoi maninci ce vrei normal ca pui la loc unde am mai gasit dieturi este la www.avantaje.ro eu sa stiti ca am adoptat metoda aceatsa si sunt foarte multumita "Succes is a journey,not a destination" http://community.webshots.com/user/simi169
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Crystianne draga, Smantana ingrasa la fix, e toata grasimea din lapte adunata in ea, stai departe de ea si inlocuieste-o cu iaurt degresat sau partial degresat, sunt atatea feluri incat e imposibil sa nu gasesti unul p eplac, mai dulceag.Fiindca vorbim de lactate aflati ca Zerul e fenomenal pentru slabit, il gasiti la fabrici de lapte pe nimic, ca de obicei cred ca se arunca sau se da la porci. iti taie senzatia de foame dar e si satios, plus protejeaza perfect flora intestinala. Dspre dieta daneza, eu nu am incercat-o, imi pare ca aduce a metoda Atkins, care se bazeaza pe consumul exclusiv de grasimi, ma mai gandesc daca sa o folosesc. Sportul e sfant, asa ca incetati dietele tampite care-ti promit sa dai jos intr-o saptamana ce ai acumulat intr-un an (unde ati mai pomenit asa ceva, apa se pierde si nu grasime propriu-zisa, stim noi prea bine), puneti-va pantofii de sport si faceti jogging. E una din cele mai usoare si eficiente forme de sport. Eu am slabit in felul urmator foarte lejer intr-o luna (cam 6-7kg). Ma trezeam dimineata si beeam 2 cani mari cu apa, ca ma trezeam insetata se numa-numa. Am baut si ceai, dar nu anti-adipos si alte chestii, ceai verde sau de soc e foarte bun. Dupa apa ma duceam la jogging 15 minute. Fara exceptie, si pe ploaie, in fiecare zi. Luam micul dejun, de obicei fulgi cu lapte, iar la pranz mancam urmatoarele combinatii: 1. salata cu tot felul de legume, mazare din conserva, sfecla rosie razuita, morcovi, plus un sos de iaurt sau branza de gust. 2. cartofi fierti cu legume fierte (porumb in combinatie cu mazare, morcovi, broccoli sau varza)+sos de iaurt 3. legumel efierte cu sos de iaurt sau branza, toate astea in cantitati dupa pofta inimii. Seara mancam iar o salata mare de cruditati sau de cele mai multe ori fructe citrice in special, grep roz ca-mi place. Faceam si aerobic uneori sau ma duceam la o partida de inot, dar mai important de fiecare data imi CAAUTAM motive de a merge pe jos (mergeam pe jos in timpul saptaminii circa 35 de minute la pas alert. Lunea era ziua mea de dansuri de societate, sufletul meu, pe care nu o ratam, asta pentru ca ma inalta, nu neaparat ca exercitiu, dar e bun si ca exercitiu fizic.MUTLA APA, nu uitati, eu beeam si la cursuri si in timp ce mergeam pe jos, numai ca sa-mi fac norma de 2 litri Rezultatele: 1. aveam scaun regulat in fiecare dimineata fix si dupa-masa, fara constipatie si alte probleme 2. nu am avut pofta de carne dupa o saptamana de regim, deci nu am mancat 3. eram plina de energie, dovada ca pe langa cursuri si lucrat la teza MA mai aveam energie si de inot, fitness si dans. 4. tenul mi-a devenit mai intins, mai fin si mai luminos. 5. aratam traznet si nu va pot descrie satisfactia ce te incerca cand hainele joaca pe tine de largi ce-ti sunt. Curaj, se poate! scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am apucat serios de treaba si de cura si de sport. Si am gasit mai fetelor o sala super unde e lume foarte putina iar antrenoarea este de nota zece m-a frecat 3 ore de a scos untul din mine. Alexia Am uitat sa va spun ca am tinut dieta daneza si in 2 sampamani am slabit fix 4 kg ( parerea mea e ca nu merita trebuie sa mananci prea multe oua ) Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ehee... pe vremuri (adica acum un an [:D]) si eu alergam si faceam aerobic. Aveam mare grija ce mananc si nu aveam balastul asta cu mine. Eu cred ca m-am ingrasat cu fericire.De cand suntem impreuna nu am facut decat sa ne rasfatam ... meyyy ... nu va imaginati altceva [mariaj], cu [papica]. Acum dam din colt in colt. Scarmanus, si noi mergem la curs de Salsa unde transpiram ca [porc][porc] si bem apa, dar ce-i drept o data la 2 saptamani. Cu bicicleta[bicla] cand eram la cursuri (acum sunt in vacanta) mergeam in total cam o ora pe zi. Dar eu incep sa cred ca faptul ca am mancat seara, ne-am destrabalat cu ceva mai multa berica nemteasca [berica] si vinisor, si am mancat cam multe semipreparate si mezeluri, a dus la rezultatul asta. Maine vreau sa ma dezintoxic :p cica e bine sa tii din cand in cand o cura toata ziua cu apa (asa scria pe site-ul pe care l-ati recomandat voi fetelor). Daca nu mor [:D] va scriu daca am reusit (desi fie vorba intre noi nu cred ca am sa rezist in casa toata ziua numai cu apa [pofta]) daca mor... voi sunteti de vina fetelor [inec]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

heii sa iti spun inainte sa nu morii ca nu vreau sa dai vina pe noi[:D]Poti sa faci cura de dezintoxicare cu fructe si legume crude sau sa iti faci juice din fructe sau legume dar numai crude asa ca spor la treaba.[cheers] "Succes is a journey,not a destination" http://community.webshots.com/user/simi169
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca le-am facut in necaz la dusmanii mei [:D]. Nu am murit dar jumatate din zi m-am tinut cu mainile de pereti prin casa [:D]. Dar asta si pentru ca mi-am adus eu aminte de un articol al unui club yoga si am baut un litru de apa cu un pumn de sare. Se zice ca ar curata intestinele de toate toxinele. Nu se moare [:D] dar se pazeste usa de la baie. Stati linistite dau vina pe articolul de la Clubul asta nu pe voi [poc] Si oricum nu am mai rezistat si am mancat totusi 3 portocale pana acum. Feteloorrrr.... asta a fost inceputul [greutati]. Sper sa ma tina ca stau cam prost de ceva timp cu perseverenta [pofta] Cine vine cu mine? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Crystinne
Uite ca le-am facut in necaz la dusmanii mei [:D]. Nu am murit dar jumatate din zi m-am tinut cu mainile de pereti prin casa [:D]. Dar asta si pentru ca mi-am adus eu aminte de un articol al unui club yoga si am baut un litru de apa cu un pumn de sare. Se zice ca ar curata intestinele de toate toxinele. Nu se moare [:D] dar se pazeste usa de la baie. Stati linistite dau vina pe articolul de la Clubul asta nu pe voi [poc] Si oricum nu am mai rezistat si am mancat totusi 3 portocale pana acum. Feteloorrrr.... asta a fost inceputul [greutati]. Sper sa ma tina ca stau cam prost de ceva timp cu perseverenta [pofta] Cine vine cu mine? [:D]
Foarte rau ai facut ca te-ai apucat sa faci chestia dupa ureche asa. E destul de periculoasa daca nu stii sa o faci cum trebuie. Si in nici un caz nu trebuie sa mananci portocale dupa ce ai facut tehnica. Si nici sa stai cu stomacul gol mai mult de o ora jumate de la termiarea tehnicii. Ar fi trebuit sa manaci niste orez fiert cu unt sau macaroane cu branza. Intr-adevar este o tehnica yoghina de purificare a sistemului digestiv, care are drept consecinta scaderea in greutate, ca urmare a faptlui ca alimentele se asimileaza corect. Eu am facut-o de mai multe ori (nu se face decat de doua ori pe an) de-a lungul timpului si de fiecare data cu rezultate spectaculoase. Te simti bine fizic si psihic dupa terminare tehnicii, greutatea scade cu cateva kile bune in decurs de cateva zile/saptamani, tenul este curat si luminos. Dar repet, trebuie facuta corect si sub indrumarea cuiva competent. Eu nu am mai facut-o de cand am copii, iti trebuie o zi in care sa faci numai asta si nimic altceva. Si eu ma lupt acuma sa mai dau jos cinci kile si regimul disociat nu prea ma ajuta acum ca tin postul Sfintei Maria si e mai greu. Dar iau vitamina C dupa retea din formula As (trei pe zi, cate una dupa fiecare masa) si cred ca are ceva efect. Mi-ar fi mai usor daca m-as duce la aerobica, dar s-a scumpit al naibi si nici cu fetele nu prea am ce sa fac.Of... Bafta la slabit! Toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow... am facut-o lata deci [q][q][q] Asa este cand nu ai minte [:I] Sper insa ca nu s-a intamplat nimic mai ales ca nici nu stiu daca am pus suficienta sare [:I] Camelia vrei te rog sa-mi spui cum este cu tehnica asta mai exact? Te rooggg.... Si promit sa nu mai fac 6 luni [:I] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sint curioasa acum de tehnica asta...E chiar asa nasol? Cred ca dai tot afara... La mine e lipsa de ambitie cronica, mi-e gfreu sa ma sui si pe bicicleta medicinala...Putoare ce sint! GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...