Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum slabim...partea a 4.a


Recommended Posts

Un sfat pentru proaspetele mamici: Nu va apucati de slabit cat timp alaptati. Eu am incercat de 2 ori: prima oara eu nu am slabit dar laptele a scazut intratat incat puiul meu de 5 luni nu mai lua prea mult in greutate si, desi pediatrul a spus ca e bine pana la 6 luni sa nu-i diversific mancarea, am fost nevoiti, dar tot la sfatul lui, sa incepem cu papica.A doua oara eu tot nu am slabit in schimb a trebuit sa intarc copilul ( pe la 7 luni jumate) ca nu mai avea ce suge. LA mine nu a mers cu curele drastice. Nici nu am destula ambitie. In schimb la un an si jumatate de la nastere am inceput seviciul si se pare ca este cea mai buna cura de slabire, nu ca as munci prea mult aici dar nu ma mai "impiedic" atat de frigider. Oricum succes! si nu va speriati se poate, dar mai bine incet si sanatos decat invers. Va pup. Sobo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si eu am observat ca daca nu esti toata ziua acasa nu ti se mai face foameeu cred ca mai mult este psihic . Eu am inceput sa maninc salate si fructe si ma duc la gym in fiecare zi si va spun merita,maninc 3 mese principale pe zi continind salate sisupe de zarzavat sau acum am facut varza calita si intre mese maninc fructe de cate ori imi este foame. Si cu chestia cu regimurile poti sa tii si slabesti dar trebuie sa ai grija dupa aceea si poti sa le pastrezi .Eu am un regim cu care am slabit 4 kg in 2 saptamini si nu le-am pus la loc .Daca vrea cineva este un regim care zice ca il foflosesc manechinele si fotomodele dar ai voie sa il tii numai odata pe an.[cheers] "Succes is a journey,not a destination" http://community.webshots.com/user/simi169
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Crystinne
[biz] Fetelor am citit cu sufletul la gura toate mesajele din DC cu privire la slabit. Ca majoritatea femeilor si eu vreau sa slabesc. De cand ma stiu incerc sa-mi tin "sub control" greutatea. Aerobic, un pic regim... Numai ca acum a cam "scapat" de sub control.Iar in afara de mers cu bicicleta (cam aproximativ o ora pe zi) nu pot face mare lucru aici. Stiu ca regula de baza este sa nu mananci seara. DAR CE POT LUA CA SA MA POT ABTINE? Ca seara ma apuca o foame nebuna si daca ma uit la frigider (nu pot sa-l desfiintez[:D]) in scurt timp "capitulez". Incerc eu cu un mar, cu un morcov, un ceai... dar uneori foamea este si mai puternica dupa astea. Exista ceva natural ce-mi poate stopa pofta de mancare? HEEEELPPP...[help] Alina
Marele secret al nemancatului seara este mancatul cand iti este foame in timpul zilei pe saturate. Eu am reusit sa dau jos 2kg in 2 saptamani mancand seara fructe (banane, piersici, pepene verde si fff mere - imi provoaca foamea). Iti va fi mai greu la inceput, dar dupa cateva zile-o saptamana te obisnuiesti si sa stii ca merita. Eu am mai incercat si cu niste cure de slabire si am dat pentru moment acele kg jos dupa care reveneam la greutatea de dinaintea curei sau chiar mai mult. Asa ca am renuntat. Sportul, daca ai timp sa-l practici, dar nu fitness, ci aerobic, da rezultate combinat cu un regim de viata sanatos. Renunta la pajeli si la dulciuri mancate seara. Poti manca din cand in cand cate putin ciocolata (dar putina!!!) Bafta la slabit si pupici!!![il] tilis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, nu am slabit dupa chestia cu sarea, dar asa cum am spus nici nu am incercat asta. Din pacate nu am stiut cum sa aplic acest procedeu, despre care am auzit si de la un doctor de aici ca ar fi bun. Cat despre dieta, intr-adevar asta este cea mai reusita solutie, nu calorii seara si multe vegetale,fructe si lichide. Dar sunt de acord ca sportul are un aport foarte important. Mai ales ca e posibil sa slabesti si sa iti atarne pielea. Am vazut o vecina care o luase razna cu infometatul si slabise destul de mult, dar arata imbatranita, avea carnea moale si cu pielile atarnand. Brrr... Si intr-adevar chestia asta cu kg, devine un stres. Eu ma voi cantari o data pe saptamana. Si nu e rau sa ne incurajam. Deci... cine a inceput deja dieta? [bis][bis][bis][bis] Curaj fetelor!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am citit ce atzi scris voi si m-am apucat de jogging si exercitzii. Sper sa ma tzin. Aseara la 10 pm am alergat 20 min si dupa aia am facut abdomene si alte alea. Sotzul meu a zis ca daca ma punea cineva sa muncesc atata in injuram de mama focului si nu faceam nimic he he he... Cu foamea, eu nu ziceam sa itzi fie foame tot timpul in sensul ca sa fii lesinat, ci sa nu te ridici de la masa pleznind. Adica sa mananci a.i. sa potzi spune ca ai mai putea manca,dar te opresti. Si seara la culcare tb. sa simti putzina fomica, altfel eu nu cred ca potzi slabi. Eu nu pot manca numai iarba, nu o suport deloc. Mananc si eu salata ca n-am incotro, dar mai scap la cate un dulce pana in ora 12, sau de fapt in loc de pranz,ca eu micul dejun nu il iau, desi stiu ca nu e corect. Cina la 5.30, fara paine, carne porc etc. Piept pui la gratar cu salata verde. Cu asta slabesc eu. In rest,pepene, ce bine e, ca umfla burtica si e si bun! Va tzin la curent daca am reusit sa alerg zilnic, nu ca v-ar interesa prea tare, dar ma ajuta pe mine sa ma mobilizez dc. ma gandesc ca tb. sa raportez cuiva. Va pup si mai citesc sa vedem ce mai facetzi voi cu regimurile. ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow... Ruxij esti tare.Daca ai inceput sa alergi e bine.Eu nu stiu ce este cu mine, inainte (in Romania) in fiecare saptamana ma duceam de 3 ori la aerobic si mai si alergam cateodata pe stadion.Recunosc alergatul doar daca tragea o pritenea de mine. Nu mai suport idea sa alerg.Eu am facut de la 9 ani atletism si mai ales curse de rezistenta pe distante lungi.Cred ca acum mi s-a pus "pata" impotriva alergatului, habar am ce se intampla. Daca incep si eu sunt "salvata" [bang] Daca as avea macar o prietena aici, sa alergam impreuna [q] Tine-te bine!!!! [bis][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am slabit 5 kg in 2 saptamani, tinand regimul disociat pe mese, mancand numai alimente cu aport caloric scazut. fac sport (fitness) de 2 ori pe saptamana cate 2 ore. am eliminat din alimentatie grasimile, dulciurile, fainoasele, mananc foarte multe fructe si legume, carne de pui si lactate. masa de seara am inlocuit-o cu cate un baton "fibrobar", care inlatura senzatia de foame si are aport caloric scazut. o sa va mai tin la curent. ariel http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa maninc o zi numai struguri...PArca era asa o cura de purifiere...Mai stie cineva? GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, eu am auzit de o cura cu pepene verde, care cica te purifica, dar te cam lesina. Eu am incercat ieri, dar m-a lovit foamea pe la 18.00 si am mancat ceva subtire, ca sa zic asa. bafta la slabit, fetelor!!! [dual] tilis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tilis, imi place lanebunie pepenele verde, dinpacate aici nu are nici un gust. Am mai si avut musafiri in weekend si am mincat mai mult ca deobicei. Uf, ce ciuda imi e! Dar sa stiti ca m-am horatit sa trec pe produse ne-albe. Adica orez brun, paste la fel. Acum mi-am luat in loc de piine Wasa. Cred ca stiti chestiile alea uscate pline de fibre, parca sint elvetiene, nu stiu sigur. E ca un biscuite si e uscat. E adevarat ca trebuie schimbat stilul de viata, asta si incerc, mai scap la inghetata si dulciuri,mai ales cind sint musafiri. Dar nici nu mi-ar placea sa-mi petrec viata cintarind fiecare lucru ce il bag in gura. La cit mai putine kile si sa fim frumoase! GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...