Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Menstruatia dupa nastere


Recommended Posts

Si eu am o problema cu menstruatia.Mi-a venit prima data la 5 luni dupa ce am nascut.Toate bune pina aici.Dupa aceea,luna urmatoare,nu mi-a mai venit deloc,si inca mai astept.Credeti ca este normal sau ar trebui sa consult medicul?(Cer ajutorul celor ce au trecut prin asa ceva.)Am crezut ca sint [gravi] dar in urma testului,rezulta ca nu sint.Mentionez ca-mi alaptez [copil] doar la san. Astept parerile voastre.Multumesc Nina Matsushima
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Nina.Sa nu -ti faci griji in privinta asta ca nu iti mai vine stopul este normal sa ti se opreasca din cauza ca inca mai dai piept la BB si se mai poate deregla si din cauza stresului .deci nu-ti face griji .Si eu am dat piept la fetita mea pina la 1 an si 3 luni si mie mi se deregla stopul si eu statea in stresa ca de ce nu-mi mai vine si credeam si eu ca sunt[gravi]dar mi-a spus sotul meu care este medic sa stau linistita ca asa se intimpla cind dai piept. Deci nici o grija Niponel si Emmytsu from[japan]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Si eu inca alaptez si fetita mea acum are 10 luni jumate si mie inca nu mi-a venit menstruatia. Doctorita mea a spus sa stau linistita ca-mi va veni dupa intarcare. Nu sunt insarcinata, am verificat. Asa ca, nu-ti fa griji. Pe mine una nu ma deranjeaza deloc. Ce ma deranjeaza pe mine cel mai tare e ca dupa nastere in loc sa dau jos kg, am mai pus inca 4. Doctorita mea spune ca e si din cauza faptului ca inca alaptez si nu am menstruatie. Si ca dupa ce intarc am sa dau joc din kg. Voi cum stati la capitolul acesta? Cred chiar ca am sa deschid un subiect separat cu problema asta la "Interzis barbatilor", ca ma streseaza tare de tot, sa vad daca si alte mamici au patit la fel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pot sa spun ca am patit la fel, dar am menstruatie in fiecare luna, regulat, de la 3 luni ale ei... Si eu alaptez exclusiv in continuare desi are 7 luni. In schimb, m-am ingrasat :( Tot 4 kg.. Am iesit din spital cu 60 si acu am 64... iar eu eram o tzira de numai 50... si nu pot sa spun cit ma incomodeaza si cit ma streseaza !!! M-as fi apucat de niscaiva gimnastica, insa am probleme cu cezariana si momentan nu pot... Alssa si Clara (7 luni) http://trinity.bucharest.roedu.net/cgi-bin/photo/index.cgi ---Multe poze !:)---
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciclul se va regla dupa ce nu vei mai alpta. Pt. a te feri de sarcina sunt pilule contraceptive care se iau in timpul alaptarii, probabil daca intrebi medicul stie. Eu am inteles ca dupa 3 luni de la nastere trebuie sa iei pilule chiar daca alptezi, caci este riscul de a ramane insarcinata. Miha [gravi] & Bogdan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a venit ciclul prima data cand bebele avea 7 luni, in timp ce alaptam. Pe urma mi-a venit in fiecare luna, dar din ce in ce mai rar(de la 28 de zile ajunsesem la 45). In fiecare luna aveam emotii si imi faceam teste de sarcina, dar am auzit si eu ca e normal in timp ce alaptezi. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a venit menstruatia la 3 luni dupa ce am nascut. Primele 2 luni a fost regulata la 28 zile, apoi cam la 35 de zile iar acu' la 25, asa ca o sa mai dureze pana se regleaza. Daca vrei sa scapi de orice indoiala consulta un medic. Mariana & Vladutz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca ati deschis subiectul asta. Si eu sunt cam ingrijorata, dar ma cam codeam sa va intreb. Am o bebica de 10 saptamani si o alaptez, de acum 2 zile si pe mine ma viziteaza rusii putin, nu normal. Nu e cam devreme? In timpul asta laptele este la fel? Eu am auzit ca poate capata gust rau si sa-l refuze bebeii, ce ma fac daca patesc asa, eu nu ii dau altceva. Inca nu am fost la controlul de 6 saptamani, imi e foarte greu sa-mi fac timp. Trebuie neaparat sa ma duc daca ma simt bine? Dana si Ilincuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alssa
Eu pot sa spun ca am patit la fel, dar am menstruatie in fiecare luna, regulat, de la 3 luni ale ei... Si eu alaptez exclusiv in continuare desi are 7 luni. In schimb, m-am ingrasat :( Tot 4 kg.. Am iesit din spital cu 60 si acu am 64... iar eu eram o tzira de numai 50... si nu pot sa spun cit ma incomodeaza si cit ma streseaza !!! M-as fi apucat de niscaiva gimnastica, insa am probleme cu cezariana si momentan nu pot... Alssa si Clara (7 luni) http://trinity.bucharest.roedu.net/cgi-bin/photo/index.cgi Draga Alssa ce coincidenta si pe fetita mea tot Clara o cheama doar ca are 10 1/2 luni. Ruxi si Clara ---Multe poze !:)---
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...