Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

burtiera?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am nascut prin cezariana, nu am avut probleme cu operatia, si mi-am pus burtiera dupa ce mi-a scos firele (la indicatia medicului). Timp de 3 luni am purtat-o non-stop si mi-a prins tare bine. Am folosit burtiera fara chilot. Mariana & Vladutz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nascut (cezariana) iar la indicatiile medicului nu am avut voie sa port burtiera ,imi era putin cam greu ca tot aveam impresia ca mi se rupe operatia ,dar asta e trebuia sa astept[:D] Toate cele bune![flo] Yurika&Mark[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da sa stii ca burtiera te ajuta mult dar si me eficient este sa faci abdomene indata ce te simti mai bine incepi foarte usor si cu timpul cat de multe poti "Succes is a journey,not a destination" http://community.webshots.com/user/simi169
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut doua cezariene si la prima nu am purtat burtiera si stiu diferenta... e incomparabil. Burtiera m-a ajutat sa ma dau mai repede jos din pat si a eliminat senzatia aceea de "parca mi se desface operatia" si stiti ca miscarea de dupa ajuta f. mult la vindecare si la recuperare. Am purtat-o pana cand avea bb o luna. Daca nu gasesti sa iti cumperi, incearca sa imprumuti una... eu ti-as da-o pe a mea, dar nu stiu cum??? Sunt sigura ca gasesti pe acolo una - e foarte folositoare. Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut prin cezariana si dupa operatie, doctorul (asistenta, eu nu sti cine) mi-a pus-o. Aveam fara chilot si m-a cam inervat asa ca am purtat-o doar o luna dupa care mi-am luat din aia chilot dar nu speciala pentru dupa srcina. Intrebarea mea este: exista burtiere si pentru perioada de sarcina. A purtat careva asa ceva si cum e. Delia, Melany si Bebe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am purtat burtiera la 10 h dupa ce am nascut si am purtat-o tot timpul cam 2-3 saptamani si mi s-a tras burta foarte repede si am ramas fara burta, nici nu se observa ca am avut burta. Acum am iarasi burta, dar mai vine un bebe. Miha [gravi] & Bogdan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am gasit una dar ii zice centura postnatala ... e scumputza... dar asa cum mi-am luat-o pe aia prenatala (cred ca as fi cazut, sincer, din picioare fara ea) am sa o iau si pe cealalta... cea de care zic eu e si pe bebelusultau.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...