Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

zodia racului


Recommended Posts

Si eu sunt rac si mi-as fi dorit ca si copiii mei sa se nasca in iulie, sa fie racusori. E o zodie buna. De dat inapoi, nu dau numai cei nascuti in aceasta zodie... Sunt momente cand esti indecis, nu stii ce hotarare sa iei. Si, pana la urma, ce conteaza zodia? Eu am mai scris undeva, poate nu cunosc multa astrologie, poate am sa va par si acum ignoranta ca nu stiu anumite chestii, dar eu consider ca sunt si foarte multe coincidente in profilul zodiilor. Cred ca cel mai important este ca un copil sa se nasca sanatos, indiferent ca este in zodia Racului, sau a gemenilor, sau a Pestilor... Angi si gemenii "Cu cat zbori mai sus, cu atat vezi mai departe" Richard Bach-<Pescarusul Jonathan Livingston>
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca mai aveai nevoie de o incurajare , iat-o si pe a mea : Vladutz e rac , insa in decanul III. Si eu as fi vrut sa iasa Leu , daca era baiat si rac daca ar fi fost fetita ( asta pentru ca aveam exemple de persoane apropiate ). Nu ma gandeam decat la sensibilitatea racilor , ca baietzel , deh , ar trebui sa fie putin mai puternic ( nu sa calce pe cadavre , dar totusi [:D]! ) , sa aiba incredere in el ( calitate care mie mi-a lipsit , desi sunt Scorpion ! ). Deocamdata el e micut , dar eu cred ca zodia isi pune amprenta intr-o mica masura , totusi. "Baza" este data de felul in care este modelat copilul in familie ! Parerea mea ! Sa fie sanatoasa fetita ta si sa va aduca numai bucurii [bis]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetita nasei mele, Alice, este un racusor de 5 ani. Este un copil dragalas si gingas ca o floare, este sensibila si foarte isteata, cuminte, politicoasa, n-ar face ceva sa deranjeze, este un copil model. Noi o placem tare mult, asa ca daca vei avea si tu o fetita rac, stai linistita, va fi nemaipomenita! [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu si sotul meu suntem in zodia rac-ului si put sa va spun ca ne intelegem de minune. El este in primul decan si eu in decanul III. Se mai spune ca doua zodii de acelas fel se resping dar am observat ca nu este asa. In viata asta am avut tot felul de prieteni si cel mai bine m-am inteles cu zodia rac. Asa ca te sfatuiesc sa stai linistita ca este o zodie destul de buna si nu te mai lua dupa gura lumii. Sa faci un copilas sanatos si racusor. Multa sanatate tie si bebelusului tau Pepe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cara, draga, eu sunt un rac cu ascendent in leu. Sotul este un rac cu ascendent in rac. Nu cred ca trebuie sa-ti spun cine "rage" cel mai tare. Dar nu asta e ideea. Mie mama (care este tot rac, nascuta chiar azi, acum ceva timp) mi-a spus ca ma jucam ce ma jucam si adormeam pe unde apucam: sub masa, pe balcon (vara), in fotoliu, unde ma prindea mos Ene. Erau anumite lucruri care nu le mancam, printre care laptele iar in rest am fost un copil foarte vesel. O sa ai o fetita care te va iubi foarte mult iar voi veti fi niste sfinti pentru ea. Va fi in stare sa se certe cu sotul ei pentru voi. Zodia este un gadrul general. Depinde cum o cresti tu. Va fi incapatanata. Eu cand imi pun ceva in minte, apoi pana nu se face cum vreau eu, n-am pace. Si nu vreau sa fac rau sau prostii. Ma refer la casa, bani, decoratiuni. Va iubi frumosul si va avea un gust desavarsit. Vei avea de mangaiat in urma ei cativa baieti. Chiar daca nu va fi o "miss univers" (oricum va fi cea mai frumoasa fata) va avea un sarm deosebit, cu care te va fermeca pe tine si pe sotul tau. In orice caz, el va fi picat in freza dupa ea. Ca mama iti faci griji pentru orice fleac. Stai lini, va fi ok Daca nu ai nascut pana acum iti doresc o nastere usoara Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetita mea e racusor! O minune de copil. E frumusica foc si cuminte si mancacioasa! Ce sa mai... ingerasul mamii :). Suntem foarte mandrii de ea! Si cu siguranta am fi fost si daca nu era racusor. Sa ai un copil sanatos! Manuela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carra, si eu sunt rac si ma simt bine! Iar despre fetele din zodia racului am numai cuvinte de lauda. Comentarii de genul de mai sus sunt facute de persoane care nu intzeleg zodiile si semnificatiile lor. Este adevarat ca fiecare zodie are calitati si defecte, dar racul nu e nici pe departe printre cele mai defavorizate. Lasa copilul in pace sa vina pe lume cand vrea el. --- Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iata cate ceva despre rac de pe internet: Precaut, înclinat spre meditatie, dotat cu multa imaginatie. Are nevoie de siguranta, este interiorizat. Caminul este important. Racul este tandru, binevoitor, sensibil, plin de fantezie, dornic de liniste. Este dominat de sentimente, îsi aude vocea interioara, are presimtiri, intuitia avertizându-l deseori. Îi place sa fie laudat si este recunoscator pentru laudele primite. Creativitatea sa îl poate ajuta sa se afirme în domeniul artistic. Racul este grijuliu si totdeauna gata sa dea o mâna de ajutor. Respecta conventiile sociale si recunoaste necesitatea disciplinei, chiar daca îi vine greu sa se lase îngradit. Racul este, însa, si foarte susceptibil, usor de jignit si ranchiunos. Uneori poate fi prea sentimental. Are toane, risca sa se lase dus de val si sa cada. Imaginatia prea puternica îl poate face sa vada pericole si acolo unde nu sunt, favorizând teama. Racul poate fi instabil, fapt care îl face sa fie dornic de schimbari. În relatiile cu ceilalti, este uneori prea închis în sine. Cu toate ca nu pretinde ca le stie pe toate, vrea sa aiba ultimul cuvânt. Sotia mea este rac shi este o persoana deosebita. Bogdan (Scorpion) - Viitor Tatic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa iti spun si eu "experienta" mea cu racii. Ei bine tata e rac, si e foarte sufletist, generos si sensibil. In primul rand cred ca depinde mult si de influenta celor din familie, tatal meu a crescut doar cu mama lui si inca doua surori, mai mici, tatal lui murind cand avea el 11 ani (electrocutat la locul de munca). Tragic, dar vreau sa spun ca nici in ziua de stazi tatal meu nu poate sa "participe" la o inmormantare, eu ma gandesc ca a fost intr-un fel "marcat" de ce s-a intamplat atunci, dar unii oameni nu inteleg si il judeca... Dar sa nu deviez de la subiect, tata e rac si eu cred ca e cel mai bun tata si om din lume, are si calitati si defecte, nu stiu cat de mult tine de zodie sau de felul omului. Eu cred ca cel mai important pentru un copil, e sa fie sanatos, si zodiile sunt doar caracteristicile generale ale unor indivizi nascuti in perioade apropiate (parerea mea). Multa sanatate fetitei voastre! De acum cred ca ai si nascut ca zodia racului e pe sfarsite [;)] Katink
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...