Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa ce v-atzi maritat....


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Victoria [Si va vand si un pont: nu mai folosesc nisip ( caci e greu, murdar, si...costa bani) , ci hartie de la shrederul de la birou.E alba, curata, usoara, se astupa perfect tot, se arunca cu totul, nu costa nimic, si se mai bucura si femeia de servici ca scapa de ea[:D] “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Hai ca in sfirsit am gasit ceva interesant pe aici. Si zi asa, hirtie...[hot] N-am shreder dar imi cumpar unul daca spui ca-i mai bun cu hirtia taiata decit cu nisipul (de fapt duoamna mea[:D] foloseste cristale de alea ...parca silicat ii zice) dar am o problema: pisica-mea scurma, isi scutura labutele si iar scurma si iar... vreo 10-15 minute -nu exagerez -dupa ce isi rezolva treaba si am impresia ca ii face mare placere, tu ce crezi ar mai putea sa se "joace asa" si cu hirtiile? Ca banuiesc ca dupa ce-si satisface nevoile, hirtiutele alea trebuie aruncate. Sau sa i le las sa se joace cu ele? Pardon n-am intrebat bine... Saaaa iiii le laaaaas sau saaaa nu iiii le laaaaaas?[:)] Diana, scuze ca am bagat offtopic la subiect dar n-am avut nimic de zis despre "dupa ce m-am maritat" in legatura cu ce ai intrebat tu. www.helpsonia.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Victoria
quote:
Originally posted by maru
ufff, bine ca a revenit cu un nou episod, pardon topic, ca nu aveam ce citi dimineata la pauza de cafea, pe care fie vorba intre noi nu am voie sa o beau (si beau herbal tea[bang]), si de...ce sa ma mobilizeze si pe mine? noroc cu Speedy Gonzalez (sau sa zic Diavolul Tazmanian?) Doamne'ajuta!
Maru, la herbal tea merge si asta? http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105669 Ce zici? V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
O, daaaaaaaaaaaaa. Cu siguranta. Mersi nu de alta de cum merge aici treaba e mult pana la cap 2 si eu cum citesc repede... Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by daniela_b
quote:
Originally posted by Victoria [Si va vand si un pont: nu mai folosesc nisip ( caci e greu, murdar, si...costa bani) , ci hartie de la shrederul de la birou.E alba, curata, usoara, se astupa perfect tot, se arunca cu totul, nu costa nimic, si se mai bucura si femeia de servici ca scapa de ea[:D] “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Hai ca in sfirsit am gasit ceva interesant pe aici. Si zi asa, hirtie...[hot] N-am shreder dar imi cumpar unul daca spui ca-i mai bun cu hirtia taiata decit cu nisipul (de fapt duoamna mea[:D] foloseste cristale de alea ...parca silicat ii zice) dar am o problema: pisica-mea scurma, isi scutura labutele si iar scurma si iar... vreo 10-15 minute -nu exagerez -dupa ce isi rezolva treaba si am impresia ca ii face mare placere, tu ce crezi ar mai putea sa se "joace asa" si cu hirtiile? Ca banuiesc ca dupa ce-si satisface nevoile, hirtiutele alea trebuie aruncate. Sau sa i le las sa se joace cu ele? Pardon n-am intrebat bine... Saaaa iiii le laaaaas sau saaaa nu iiii le laaaaaas?[:)] Diana, scuze ca am bagat offtopic la subiect dar n-am avut nimic de zis despre "dupa ce m-am maritat" in legatura cu ce ai intrebat tu. www.helpsonia.com
Daniela, ai intrebat partial bine, caps loku' mai trebuia[:D] Deci, eu faza cu hartia am introdus-o din mai multe motive: am coloana operata si nu am voie sa car greutati, sa calc, sa dau cu aspiratorul, sa frec cada, etcsamd( si uite asa sunt si on-topic...)deci clar nu pot cara si nisipul.Plus ca motanul birman are par mult si lung si intre pernutele de la picioare, pe care si le mozolea inestetic in nisip...prin scuturare umplea si...canapeaua[:D] Shredere ieftine sunt, il amortizezi repede, poti toca orice hartie iti prisoseste in casa, si asa e si mai ecologic...deci de 2 ori economie.. Tava pisicilor e suficient de inalta ca sa se poata foi in liniste in hartii( parca stau pe oua[:D]), pishu se scurge si nu se uda, kk se "ia" pe hartie si se 'impacheteaza".Se arunca la gunoi, si muuult mai convenabil decat un kil de nisip ud, greu si putzitor.Numai avantaje.Ptiuuu, nu mi-a dat prin cap sa brevetez ideea, ca scapam de saracie[:D] V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ocebine
Reintru cind se da foc la buda[drac]
Hi, hi, mi-am adus aminte de sobektu cu pricina:)). Oare mai este de gasit prin arhive? Ca sa ia si Diana niste lectii[bang]. “Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.” Martin Luther King Jr. http://forum.desprecopii.com/forum//photo_album_cat.asp?numeX=miereamara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Victoria Daniela, ai intrebat partial bine, caps loku' mai trebuia[:D] V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
mda, stiam eu ca ceva nu era in regula, parca nu arata la fel[:D] Mersi pentru pont! Sigur incerc. Si eu am probleme cu coloana, unu la mina si doi la mina ma bucura sa trec la ceva ecologic. Silicatul nu ma enerva prea rau dar trebuia sa tin ochii, gura si nasul acoperite cind rasturnam recipientul fiindca se ridica un praf fin-fin care nu prea cred ca-i eco friendly de sa faca bine la sanatatea omului de pe linga casa pisicii[:D]. www.helpsonia.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acu vreo 3 ani deschideam io un subiect ca-s prea lenesa si nevasta rea, iete ce se schimba roata:))))) ______________ Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! ______________ Sabina si [hippi] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1"]Sofia Galagia[/url]
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corect! Plus ca scapi si de nisipul din jurul vasului si dintre pernutele pisicii..incearca treptat( pune hartie shreduita peste nisip apoi inlocuieste total)...e mult mai funny si pt. ea, si mult mai igienic pt. toata lumea Succes ! V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Sabina
acu vreo 3 ani deschideam io un subiect ca-s prea lenesa si nevasta rea, iete ce se schimba roata:)))))
Ce s-a schimbat Sabina, ai devenit intre timp harnica si buna?[:D] V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Victoria
quote:
Originally posted by Sabina
acu vreo 3 ani deschideam io un subiect ca-s prea lenesa si nevasta rea, iete ce se schimba roata:)))))
Ce s-a schimbat Sabina, ai devenit intre timp harnica si buna?[:D] V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
voi o credeti? Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...