Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa ce v-atzi maritat....


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Victoria
Corect! Plus ca scapi si de nisipul din jurul vasului si dintre pernutele pisicii..incearca treptat( pune hartie shreduita peste nisip apoi inlocuieste total)...e mult mai funny si pt. ea, si mult mai igienic pt. toata lumea Succes ! V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Mersi si eu de pont, are matusa'mea pisic si o sa-i spun sa incerce si ea. [flo] mie tare mult imi plac subiectele Dianei ca mereu invat cate ceva nou din ele. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by wonderful
Da' de ce nu adunati voi toate matzele de pe forum si scoateti si de un brevet?[:D][:D][:D] Da' ce facem cu bipezii din casa?Le punem tot hartie taiata?
Ufff Wonderful, eu tocmai ma bucuram ca a aparut ceva interesant pe topicul asta. Trebe tu sa-mi strici bucuria, bag seama. Las' ca vezi tu cand ajungi acasa. [:D] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Kitty
M-am abtinut cat m-am abtinut si la celelalte subiecte si al asta pana acum, dar explodez!!! Are barbatu-meu o vorba care mi se pare ca se potriveste aici: cu o mana da din maini si cu o mana da din picioare! Cam asa o imagine am in situatia asta: harnicuta cu copilul in brate, amestecand in oala, cu un picior stergand pe jos si cu celalalt mangaind pisica....Aaaaa, si cu tigara in gura.[fum] Recunosc: sunt invidioasa raaaaaauuu!!! Eu am reusit numai performanta sa alaptez fetita in timp ce fac lectii cu baiatul si vorbesc la telefon cu prietena mea care face aceleasi lectii cu fiica-sa si il alapteaza pe finutul meu!!! Ce ziceti de sincronizare?[;)] Cred ca acum mi-o iau!![ups] Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007 Slideshow http://www232.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=76030397#
Mersi Kitty, am ras vreo juma de ora non-stop...mai ceva ca la comediile lui Mr. Bean. [:D] Mie, cand citesc despre asa dovezi de harnicie, imi pica tigara din gura... Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa ca ne distram asa de bine, invatam si lucruri utile despre pisici! Multumim Diana pentru ca existi.....sau nu? ca prea esti autodepashita in toate domeniile ca sa fi adevarata! Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007 Slideshow http://www232.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=76030397#
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa revenim la titlul topicului,dupa ce m-am maritat a fost foarte bine,atat de bineeee,ca n-am cuvinte.Am intrat intr-un vertij total:facut copii,invatat de gatit,curatenie,etc.Taaaare bine.Asa am invatat la ce-s bune grevele,nu alea sociale,alea familiale.Diferenta e ca amendamentele de la grevele fam. au fost respectate in intregime.Tareeee bineee!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Clover
Diana, te anunt cu tristete ca sotul tau ar fi capabil sa se organizeze singur daca tu nu ai exista. Si nu ar uita nici uniforma, nici cheile, nici telefonul. Ai face mai bine sa o lasi mai moale cu agitatia asta si cu iesitul seara in parc cu prietenii si sa inveti la ore la care merge sa inveti si sa dormi noaptea. Pe de alta parte obsesia ta sa le faci pe toate s-ar putea sa fie compulsiva. Neavand alt control asupra vietii tale, esti sotia eroina care trabaluieste toata ziua.
Foarte corect punctat! La ce s-a zis aici, eu as mai adauga o dilema personala: nu se uda tigara pe care o fumezi in timp ce speli aragazul? Sau nu il speli cu apa? Sau nu tii tigara in mana?! Si un sfat: daca nu ai da cu matura inainte, nu ar fi nevoie sa stergi praful dupa aceea. Parerea mea? Ia-ti un aspirator.
quote:
la 16.00 rup usha institutziei si ajung acasa la max 17.00. Ma schimb, matur si sterg praful
http://bd.lilypie.com/AVkRp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihi, nu, din contra, sunt din ce in ce mai lenesa, sunt gravida in luna a noua si nu misc mai nimica in casa[:D] voiam sa spun ca acuma scriu pesroane ultra harnice si neveste bune p-aici;)))) ______________ Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! ______________ Sabina si [hippi] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1"]Sofia Galagia[/url]
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by wonderful
Dor, la cat timp se freaca,avem o fixatie cu verbul asta,clantele?De 4 ori pe ora e bine sau trebe pandite si ...frecate dupa ce se usuca nenorocitele?Cu detartrant merge?Mie asta-mi place,poate cad si clantele,dar cad curateeee. Victoria,dar cu microbeii ce facem?Nu mai lasam macar 1 de samanta,ca 'e' si ei fiinte?
Eu zic sa pastram cate unul in fiecare camera.Daca nu avem microbei noi ce naiba mai frecam?Menta e bine?[:D] "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu imi place sa exagerez cu nimic.Nu am chef nu fac,nu ma obliga nimeni frate,are cineva ceva de comentat si nu ii convine nu stiu ce sa faca.Nu imi place sa fiu sluga nimanui pt nevasta nu este egal cu sluga ci egal cu partenera de viata cu care imparti tot. Ma ocup de fetita cu stoicism,ea este cel mai importatnt lucru.Ma ocup si de tati dar dupa ce adoarme puiutul[:D]. Inainte mai gateam si eu,ca nu ca nu as gati bine,dar acum de cand a venit pe lume puiutul meu nu mai fac nici macar asta,fac comanda si gata.Daca sotul meu are chef sa facem ceva bun facem impreuna si avem grija pe rand de domnisoara noastra. Am facut o singura data curatenie generala de Craciun Anul trecut singura si mai eram si insarcinata in 6 luni si fiindca m-a ajuns oboseala prea mult amscapat un platou jos si sotul meu tocmai a intrat pe usa.Eram rosie toata la fata,terminata.M-a certat atunci si mi-a spus ca sa nu mai fac niciodata ceva de genul asta singura. Diana eu cred ca exagerezi putin cam mult ca sa zic asa.Tu in casa aia esti hamal nu nevasta si mama.Incerci sa pari o femeie buna dar prin tot ceea ce povestesti nu faci altceva decat sa te incriminezi si sa isi schimbe parerea si vorba buna toate persoanele care ti-au fost alaturi si care au pus suflet pt tine si pt situatia in care te afli.Eu zic ca ar trebui sa te mai gandesti putin... "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...