Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa ce v-atzi maritat....


Recommended Posts

quote:
Originally posted by chris27
Am crezut c-ai patit ceva...Iti ramasesera cateva pagini de citit...si ai disparut asa...ca prin magie!...Bine ca esti teafara!...Lasa ...nu fa experimentul cu WC-ul!Nu-i pentru noi... [url="http://profile.imageshack.us/user/szoloseb/"]Album foto[/url] | [url="http://img511.imageshack.us/slideshow/player.php?id=img511/413/1181585826yxn.smil"]Slideshow[/url] [url="http://img158.imageshack.us/slideshow/player.php?id=img158/6384/1184010470zi9.smil"]excursie[/url] [url="http://www.sonia.as.ro/"]ajutati o fetita minunata![/url] [url="http://img371.imageshack.us/my.php?image=555x416x0jq101limg0oa4.jpg"]casuta noastra[/url]
Poi le-am terminat. Si am editat mesajul corespunzator. Si experimente cu Wc-uri eu nu fac. Din principiu, asa [hot] Da' mersi ca imi porti de grija[biz] http://bd.lilypie.com/AVkRp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cei mult strica...si...mai rarut ca-i mai dragut! Cat o sa rezisti in ritmul asta..pai cam primi 2-3 ani e mai greu, pe urma devi imuna la oboseala si n-o sa mai conteze. Dar coafor, epilat, machiat,infrumusetari NUUUU ?!?! vezi sa nu te respinga sotul tau cand o sa vrei sa-l mangai si o sa ai palmele pline de bataturi de la matura! [:)] ------------------------ Someone's pleasure is another's pain!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Annie80
Dar coafor, epilat, machiat,infrumusetari NUUUU ?!?! vezi sa nu te respinga sotul tau cand o sa vrei sa-l mangai si o sa ai palmele pline de bataturi de la matura! [:)]
Da' tu nu vezi ca nu mai are timp si de intimitati cu sotul, la programul asta infernal? De ce si-ar mai bate capul cu infrumusetarile? Pai face si ea economie acolo, ca sa ii ajunga sotului banii pt berile zilnice... Diana: Tu nu iti dai seama ca gandesti si te porti ca o sclava?! http://bd.lilypie.com/AVkRp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dianaintruder
hai sa va descriu o zi din viatza mea: 5.45 ma trezesc, intru la dush, ma imbrac de servici, trezesc sotz, la bucatarie spalat vase si aragaz+hota, dus gunoiul, pregatit haine sotz, pus la botu calului pe pat, ordine in baie ca lasa apa pe jos, perioutza pe chiuveta, alea de ras la fel, prosop aruncat la intamplare prin casa, spalat cada si wc, schimbat loc de pishu la pisic, scos caine afara. Totul rapido. In timp ce-shi face el ness, eu fac patul si strang hainele de prin dormitor si sufragerie. La 6.30 afar pe usha. La 7 il decartez pe el al munca si la 7.30 sunt eu la munca. Fata nu e decat in weekend acasa. la 16.00 rup usha institutziei si ajung acasa la max 17.00. Ma schimb, matur si sterg praful, stau si invatz apoi in mijlocul patulu pana la 18.30 cand ma imbarc catre sotz sa-l iau de la scarbici. La 20 fara ceva suntem inapoi in cartier, ieshim cu prietenii in parc sau la o terasa, sau vin ei la noi pana pe la 9 si ceva. ne intoarcem acasa si mancam si mai stam putzin si facem nani. El pana dimineatza , eu ma tezesc la 1 sau la 2 noaptea, ivatz pana la 4 si ma pun iar la somn ca sa vina o noua zi cam la fel. diana
Vorba lui Guestus: sa speli wc-ul si vasele imbracata in haine de servici?! Chiar speli wc-ul si toata baia in fiecare zi? Doar nu faceti nevoile pe alaturi! Daca te murdaresti ce te faci, ca nu ai timp sa te schimbi. Doar esti contracronometru. Presupun ca nu aveti copii, sau daca-i aveti vi-i cresc rudele, caci atunci nu mai ai timp sa le faci chiar pe toate, si ti-o spune o femeie cu copil care chiar ajutata de sot tot nu le reuseste pe toate intr-o zi. Asa ca fetelor luati-o usor, nu trebuie sa demonstrati nimanui (si nici chiar voua) ca sunteti capabile sa le faceti pe toate. Viata e una singura si tb traita frumos. Cred ca Dianaintruder chiar are probleme cu timpul (din povestea ei deducem ca are si un sot lenes si dezordonat) si a lansat subiectul ca sa vada cum mai e si pe la altii. Sorry Diana ptr. comentariu, dar nu am putut sa ma abtin sa nu te cred si sa ma si amuz in acelasi timp.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma mananca palmele sa zic si eu ceva[:D]. Diana eu cand m-am maritat am zis:nu spal vase, aragaz, nu duc gunoi si nu dau cu aspiratorul,nu spal sosete[alcool][alcool][alcool]. Ca atare gatesc zilnic-nu mult ci doar pentru ziua respectiva-, vasele le spala sotul seara-se relaxeaza.Daca nu are chef sa spele argazul, asa sa stea ..pana se simte si curata.Gunoiul il duce zilnic, cu aspiratorul da de 2 ori pe saptamana, eu pe langa el adun, strang sterg praful.Noi activitatile casnice le facem impreuna.Si pentru ca iar am burtica, pana cand nasc ma voi "distra"[:D] din mijlocul patului cu directive[:D].Si culmea, el mai si intreaba daca e bine si unde sa mai curete[:D].Sosetele le aduna, le arunca in masina, pune ce trebuie si gata[:D] Asa...toaleta la 2 zile, bine ca e mica si nu e multa munca, cada de 2 ori pe saptamana.Sunt puturoasa, nu?Asa...si haine calc de 2 ori pe luna, ale noastre silit voit, ale copiilor cu drag. Si am doi copii, ies mereu cu ei afara la plimbare, ne jucam si putin imi pasa daca langa noi sta un scaun rasturant sau mai stiu eu ce.Nu luceste de curatenie la mine, nimeni nu are pretentia, si nici barbat absurd nu am, si nici mustele nu se aduna. Hai sa il laud ca vine de la munca, sta cu copii si eu merg la munca cateva ore-si chiar se bucura ca are timp sa stea DOAR EL cu ei! Si am avut si eu de invatat, si asa ma palea un somn noaptea, creierul meu nu percuta notiunile pe timp de noapte, eram activa dimineata si nu frecam toaleta sau aragazul[:D] Tu faci tot ceea ce stii, noi ne dam cu parerea doar[:D] ----------------------------- Gabriela, Rebecca si Phillip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu din cauza meseriei si asa nu am chef de nimic. nu fac mai nimic ma invart pe loc, dar cand trage cineva de mine fac si eu cate ceva. am citit aici cum fetele au fi familie si au timp de toate, poate asa imim va veni si mie cheful poate sunt deprimata.............. ------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Rosey Da' tu nu vezi ca nu mai are timp si de intimitati cu sotul, la programul asta infernal? De ce si-ar mai bate capul cu infrumusetarile? Pai face si ea economie acolo, ca sa ii ajunga sotului banii pt berile zilnice... Diana: Tu nu iti dai seama ca gandesti si te porti ca o sclava?! http://bd.lilypie.com/AVkRp3.png
trist....foarte trist. si rutina asta...de zi cu zi se cheama rutina, nu te plictiseste... in loc sa vi de munca, sa stai pe canapea la un DR. PHIL (emisiune super, tio recomand, poate capeti niste sfaturi utile) sa vina sot-tu sa frece un ness pt tine (daca se mai freaca) sa-ti aduca o bere rece de la frigider) sa uiti de smotrit ? pur si simplu sa nu faci nimik? pe mine rutina ma omoara, parca as fi robot, numai gandul sa frec cada, wc, maturat, sters praf zi de zi imi da fiori si alergii[alcool] ma deprima la modul serios. ------------------------ Someone's pleasure is another's pain!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Stai asa, ca nu am inteles bine. Deci el se duce cu masina la service si pe urma te suna pe tine sa vii sa il iei tu de acolo?!?!?!
Rosey esti o neatenta[alcool] pai fata a specificat ca mama ei a plecat la mare si i-a lasat ei masina, asa ca a avut cu ce sa se duca sa il ia daca cealalta masina era in service.
quote:
sa speli wc-ul si vasele imbracata in haine de servici?!
Ma intrebam de ce spala cu hainele de serviciu? Gandindu-ma bine mi-am dat seama ca ea saraca sculata din pat cu surle si trambite altadata ca sa tempereze orice scandal se imbraca de serviciu si incepe sa curete prin casa.In caz ca sotul ei e gata intre timp ea nu mai e nevoita sa fuga cu un ciorap in mana si cu o bluza intr-o mana sa se mai imbrace si cu urlatorul in capul ei facand-o proasta si mai stiu eu cum.Asa ca ea evita orice scandal fiind deja imbracata, isi ia doar geanta si pleaca astfel reusind sa evite iar cearta. Acum fetelor ma gandesc ca unele sunteti prea dure si o faceti prin remarcile voastre sa isi piarda si mai mult increderea in ea.Citeam in alta parte ca pe femeile batute de barbati trebuie sa le asculti fara sa le judeci pentru ca isi pierd increderea in ele.Trebuie sa le arati ce mult valoreaza ele ca sa vada ca barbatii respectivii nu merita de ele. Nu mi se pare corect ca ea sa faca totul in casa iar el sa se duca la o bere.Mi se pare ca sarcinile trebuie impartite intre sot si sotie sa ca Diana las-o mai moale. Sper sa nu dati cu rosii dar prea analizati cuvant cu cuvant ce spune diana.Pupici la toate[pup] alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...