Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa ce v-atzi maritat....


Recommended Posts

hai sa ne laudam cat de harnice suntem! dupa ce m-am maritat am avut partener in toate, in treburile casei, in petreceri, in planificarea celor gospodaresti nu totdeauna parteneriatul e 50/50, cateodata eu fac mai mult, pentru ca am timp, knowledge si...altele, cateodata el, cand vede ca sunt obosita, ma aseaza in fata tv cu un film bun si ceva fructe, si preia el fraiele. asta daca am inteles eu bine ce se vrea de la topicul asta si nu e un topic unde ne laudamc at de harnice suntem, martire chiar[bang] da, si am timp si de altele Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ma bucur ca ai inteles gluma!...Eu zic ca treaba asta (cu timpul liber)tine doar de tine...Vrei putin timp doar pentru tine?E simplu...ce nu poti schimba,ignori!Ai obosit?Nu te forteaza nimeni sa continui...Tu decizi...Suntem fiinte libere!Cateodata avem tendinta de-a exagera in toate!Si atunci ne sacrificam timpul liber,muncind...gasim mereu ceva de facut...Eu mi-am gasit timp liber,reducand pretentiile!Nu o sa fiu niciodata "cea-mai harnica din lume"...In schimb...am timp liber pt sufletelul meu..."Capul ce se pleaca,sabia nu-l taie!". [url="http://profile.imageshack.us/user/szoloseb/"]Album foto[/url] | [url="http://img511.imageshack.us/slideshow/player.php?id=img511/413/1181585826yxn.smil"]Slideshow[/url] [url="http://img158.imageshack.us/slideshow/player.php?id=img158/6384/1184010470zi9.smil"]excursie[/url] [url="http://www.sonia.as.ro/"]ajutati o fetita minunata![/url] [url="http://img371.imageshack.us/my.php?image=555x416x0jq101limg0oa4.jpg"]casuta noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multe si la mine, insa le duc....Dzeu stie cum.Casa, copii, barbat, gatit, curat, spalat, caini, plus firma proprie, acte de contabilizaqt, salarii de platit, taxe de dat la stat,TVA de recuperat de la stat, cumparaturi de facut... si, dupa toate astea, mai am timp si de inot, sala, cosmetica. E bine, nu ma plang. M-am obisnuit asa, si daca as iesi din ritm, cred ca m-as plictisi repede. [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url] Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns la concluzia ca atunci cind psihic esti bine ,chiar daca fizic esti obosit ,le poti face pe toate. Am timp pt. toate si imi place sa ma stiu ocupata si cu toate planificate.O zi mai lejera ma oboseste mai mult (psihic in primul rind) decit una ocupata. Conteaza mult suportul ,ajutorul si intelegerea partenerului.[bis] De multe ori sunt extrem de obosita dar fericita si asa gasesc putere sa le fac pe toate.[:D] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va descriu o zi din viatza mea: 5.45 ma trezesc, intru la dush, ma imbrac de servici, trezesc sotz, la bucatarie spalat vase si aragaz+hota, dus gunoiul, pregatit haine sotz, pus la botu calului pe pat, ordine in baie ca lasa apa pe jos, perioutza pe chiuveta, alea de ras la fel, prosop aruncat la intamplare prin casa, spalat cada si wc, schimbat loc de pishu la pisic, scos caine afara. Totul rapido. In timp ce-shi face el ness, eu fac patul si strang hainele de prin dormitor si sufragerie. La 6.30 afar pe usha. La 7 il decartez pe el al munca si la 7.30 sunt eu la munca. Fata nu e decat in weekend acasa. la 16.00 rup usha institutziei si ajung acasa la max 17.00. Ma schimb, matur si sterg praful, stau si invatz apoi in mijlocul patulu pana la 18.30 cand ma imbarc catre sotz sa-l iau de la scarbici. La 20 fara ceva suntem inapoi in cartier, ieshim cu prietenii in parc sau la o terasa, sau vin ei la noi pana pe la 9 si ceva. ne intoarcem acasa si mancam si mai stam putzin si facem nani. El pana dimineatza , eu ma tezesc la 1 sau la 2 noaptea, ivatz pana la 4 si ma pun iar la somn ca sa vina o noua zi cam la fel. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Diana tu esti stresata rau de sot... ce nu inteleg eu in toate astea este de ce trebuie sa te duci sa-l iei... mijloace de transport in comun nu sunt? Cu il cresti asa il ai pe sot... si eu mi-am crescut unul rasfatat, dar nici chiar asa. Ce varsta ai Diana?... Pe la 30 de ani cu copil sub un an am stat toata noaptea, am terminat un referat pentru doctorat, la 6 am plecat la Bucuresti, la 10 il sustineam in fata profesorilor.... La ora 12 eram iar in masina si la 14 eram acasa unde ma astepta un bebe superactiv... Ei dar sa vezi dupa 35 ca nu te mai tin chiar asa curelele... si drept sa spun nici motivatiile (alea care vin din interiorul tau) nu mai sunt asa puternice. Incepe sa-ti ajunga linistea caminului si o slujba frumoasa care sa-ti asigure un trai decent...Sau cel putin mie asa mi s-a intamplat...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dianaintruder
hai sa va descriu o zi din viatza mea: 5.45 ma trezesc, intru la dush, ma imbrac de servici, trezesc sotz, la bucatarie spalat vase si aragaz+hota, dus gunoiul, pregatit haine sotz, pus la botu calului pe pat, ordine in baie ca lasa apa pe jos, perioutza pe chiuveta, alea de ras la fel, prosop aruncat la intamplare prin casa, spalat cada si wc, schimbat loc de pishu la pisic, scos caine afara. Totul rapido. In timp ce-shi face el ness, eu fac patul si strang hainele de prin dormitor si sufragerie. La 6.30 afar pe usha. La 7 il decartez pe el al munca si la 7.30 sunt eu la munca. Fata nu e decat in weekend acasa. la 16.00 rup usha institutziei si ajung acasa la max 17.00. Ma schimb, matur si sterg praful, stau si invatz apoi in mijlocul patulu pana la 18.30 cand ma imbarc catre sotz sa-l iau de la scarbici. La 20 fara ceva suntem inapoi in cartier, ieshim cu prietenii in parc sau la o terasa, sau vin ei la noi pana pe la 9 si ceva. ne intoarcem acasa si mancam si mai stam putzin si facem nani. El pana dimineatza , eu ma tezesc la 1 sau la 2 noaptea, ivatz pana la 4 si ma pun iar la somn ca sa vina o noua zi cam la fel. diana
Eu am ametit[alcool][alcool] Iei steroizi cumva?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...