Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa ce v-atzi maritat....


Recommended Posts

quote:
Originally posted by alexia_07
quote:
Stai asa, ca nu am inteles bine. Deci el se duce cu masina la service si pe urma te suna pe tine sa vii sa il iei tu de acolo?!?!?!
Rosey esti o neatenta[alcool] pai fata a specificat ca mama ei a plecat la mare si i-a lasat ei masina, asa ca a avut cu ce sa se duca sa il ia daca cealalta masina era in service.
Da si? Asta cu ce schimba datele problemei? E angajata ca soferul lui personal sau ce? Oricum, precizarea cu masina maica-sii a aparut intr-un mesaj ulterior. Probabil si-a dat seama de scapare si s-a gandit s-o dreaga in felul asta. Eu una sunt din ce in ce mai convinsa ca fata asta fabuleaza. http://bd.lilypie.com/AVkRp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns
alexia_07, asa credem toate si o menajam pana cand citesti atat de multe din mesajele ei ca o iei razna. "Diana" nu citeste niciodata mesajele care conteaza la adevarata lor importanta, intra in detalii nesemnificative si in discutii de-astea interminabile cum e asta cu curatenia ei dimineata in haine de serviciu. Ai dreptate ca o femeie abuzata trebuie luata ca atare, dar vorba cuiva avand in vedere cantitatea scrisa ar putea incepe jurnal in loc sa fie 10 subiecte pe tema vietii ei. "Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai eu altceva nu pricep - cum e aia sa-i aduci hainele sotului dimineata? Zau asa. Imi imaginez cum ar fi sa vina partenerul meu dimineata si sa-mi intinda pe pat chiloti, sutien, costum, camasa si shtrampii asortati. Eventual daca nu-i asorteaza il strang de gat cu ei... "boule, cum sa iau la costum bej ciorapi negri? Imbecilule, nu te uiti pe ce pui mana??" E ceva de nedescris, pe bune. Nu pot sa-mi revin! J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

J G, pai e simplu. Ea vrea sa fie femeia perfecta si crede ca el i-ar strica ordinea din dulap pentru ca nu e in stare sa stie cum arata un tricou impaturit sau o pereche de sosete. E modalitatea ei de a se crede indispensabila. "Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca minte. cum zicea alexia. spala imbracata, ca sa nu o surprinda handicapatul ala neimbracata si sa o ia la ture. spala la 5 dimineata ca sa nu aiba motiv sa zica ala ca sta ca bleanda si nu face nimic, in timp ce el isi freaca nessu'. spala ca nebuna pt ca spera sa prim macar pt asta o apreciere de la el. spala ca sa se descarce nervos, a face curat inseamna a-ti pune si ordine in ganduri. spala pt ca e mai bine sa fie ocupata decat sa ii gaseasca mussiu sotul ceva ce sa comenteze. vrea si ea ca macar un sg lucru in viata ei sa fie in ordine, asa cum ii place ei. si pe ala nu poa sa-l schimbe, asa ca face si ea casa curata.mkr casa se supune, e in mainile ei. o poate "modela" cum vrea. parerea mea e ca diana nu mai vede ca realitatea ei este alterata. si nu va vedea pana nu va sta mult timp rupta de mediul ala. si de ce o mai cred? pt ca ex tipul cu care eram eu, odata mi-a smuls camasa pe care voiam sa o calc si m-a pseudofortat sa ma imbrac cu alta, pt ca el se grabea si eu nu eram imbracata si mai aveam si tupeul sa-mi calc camasa. si ma stresa ideea sa nu fiu imbracata inaintea lui. una la mana. si doi, dupa o luna de despartire, primesc sms de la el, ca l-am lasat cu casa vraiste cand am plecat eu de nebuna si ca as fi putut ca mkr din respectul meu ca femeie (auzi!), sa-i las curat la el in casa. si in alt sms ma lauda cu apelativul ca-s perversa si egoista si la mine in casa tineam curat si la el nu. la el era cocina si la mine eram ca un titirez si faceam curat.... deci sunt handicapati din astia care te streseaza pana clachezi nervos. ori faci ca el (vezi diana), ori fugi ca mine, ori te omori cu el in casa. eu stiu precis, ca dc ma mutam cu handicapatl ala, acum va scriam de la politie, de la inchisoare, pt ca nu m-as fi putut controla si cred ca-l omoram cumva. ii dadeam foc la casa. la haine. nu stiu, faceam o nebunie oricum. la halul in care ma stresa c anu sunt gospodina, ca nu gatesc, nu calc nu etc.. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi este mila de ea.Dar nu imi explic de ce sta cu dementul ala.Pt copil? se sacrifica,isi bate joc de ea,cand o sa treaca viata pe langa ea si o sa isi dea seama(daca isi va da seama) ca nu a realizat mare lucru si pe deasupra a fost o sclava la un barbat care nu da doi bani bani pe ea atunci o sa ii para rau. Totusi ma intreb cum de mai exista femei ca ea?Femeia din ziua de astazi(vb la general) nu sta sa mai suporte la maxim o viata ca a ei.Fiecare cu ale lui,isi iau catrafusele,impart ce au de impartit si gata.Pt ce sa stai inutil daca nu te mai intelegi cu el.Doar ca sa zici ca esti maritata si ai barbat langa tine?Decat asa barbat mai bine stai singura.Eu nu cred ca nu te descurci si fara el.Revina-ti cand inca nu este prea tarziu... Mai ia si tu in seama niste sfaturi si priveste ca sunt o gramada de persoane care te sfatuiesc sa termini cu barbatul dement si cu slugareala.Dar daca tie iti place asa cum este viata ta te rog nu ne mai lasa sa ne agitam sa iti dam sfaturi si sa punem suflet chiar daca de multe ori sunt mai in bascalie,daca nu iei nimic in seama. "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babyblue, corect! Si eu cred ca astea sunt motivele pentru care face curat cu noaptea-n cap. dianaintruder, eu iti dau un sfat, sunt sigura ca degeaba, dar macar incerc. daca iti iubesti copilul atat de mult cum spui, mai menajeaza-te, ai grija de sanatatea ta (si cea mentala), odihneste-te pentru ca daca, Doamne fereste, ai pati ceva, fata ta va fi mult mai distrusa sa creasca fara mama decat fara tata. Ca vad ca de aia te chinui asa, ca sa aiba copilul tata. Dar pentru asta, sacrifici cu inconstienta sanatatea mamei. [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981"]Povestea Burticii[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90708"]Dialoguri strumfesti[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ianca14?vhost=community"]Poze strumfesti[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Victoria
Sar si io cu limba soacrei: da de ce sunt vase murdare dimineatza in chiuveta, si hota la fel???? Ntz, Ntz.... Faza cu nessu' m-a lasat si pe mine verde de invidie...Al meu nu-si freaca nimika singur[bang] V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] meg _____________________ just a drop of water in an endless sea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana, ce inseamna pentru tine a fi activa si a te autodepasi "in toate domeniile" intr-o societate moderna? in ce domeniu te autodepasesti? ieri frecai hota in 5 minute si azi in 3 minute? omul cand e pus pe “pilot automat”, fie ca freca aragazul, spala vase etc…are un reflex foarte bun al disimularii schimbarea nu inseamna neaparat “adaptare”, termen ce implica ideea unei evolutii, progres; schimbarea poate sa insemne si decadere, regres, involutie anul e 2007 – iar o femeie activa inseamna mai mult decat sa faca activitatiile unei sotii destoinice, mama dolores samd; aceste tipuri de trai induc izolarea si reducerea campului interactional peste cativa ani probabil vei face cu success totul in casa, vei fi o gospodina reusita, te vei adapta insa pentru tine ca om va fi o involutie o femeie activa in societatea moderna inseamna o femeie intreprinzatoare cu multe activitati sociale (si profesionale) care presupun ceva mai mult decat o bere si un mic la o terasa si un concert (fie el si rolling stones), eventual active intr-o organizatie, mergand la sala, activitati sociale cu alte mame + copii etc… unei astfel de femei ii place bucataria pentru ca aceasta ofera relaxare, satisfactii, nu rutina nu zic ca faci putin insa preocuparile tale sunt cam...unilaterale si nu acopera cerintele din ziua de astazi pentru a te putea numi o femeie activa, cu un hobby (cum zici tu) si care se autodepaseste in toate domeniile; dupa tipul de activitate cred ca te poti numi cel mult o gospodina buna activitatea pe care o descrii tu e comparativa cu activitatea unei femei de acum 20-30 ani…iar in societatea noastra a unei femei tinere imbatranite inainte de vreme:
quote:
ma trezesc, intru la dush, ma imbrac de servici, trezesc sotz, la bucatarie spalat vase si aragaz+hota, dus gunoiul, pregatit haine sotz, pus la botu calului pe pat, ordine in baie ca lasa apa pe jos, perioutza pe chiuveta, alea de ras la fel, prosop aruncat la intamplare prin casa, spalat cada si wc, schimbat loc de pishu la pisic, scos caine afara
nu as vrea sa te superi, pentru ca nu am zis cu rautate meg _____________________ just a drop of water in an endless sea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...