Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa ce v-atzi maritat....


Recommended Posts

quote:
Originally posted by dianaintruder Pentru fata care a spalat aragajul in 20 de minute: ori te-ai mishcat ca melcul, ori l-ai spalat cu un centimetru de burete, ori era insuportabil de murdar.[8][8]
pai eu am zis ca nu-s maritata. deci testul pica din prima [bang] - ca n-am la cine sa ma laud si am zis ca vin aici. ca era topic de laudat. aaa- daca vrea cineva sa-l repete, dau conditiile de test. l-am spalat cu un burete rosu, d'aia care se vand la carrefour la bax, sunt 10 intr-un pachet, cu o parte aspra si una moale. si l-am frecat cu pasta de curatat de la Sano. Si da, era murdar, ca eu nu ajung la 17 acasa, am nitel mai mult de munca si ajung in general pe la 10. seara :) -------------------------- "blonda, 1,75, 90C, nu vand nimic, doar ma laud..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu chiar nu inteleg , de ce trebuie sa-si ceara scuze fetele care sunt de alta parere ? Pe mine m-au amuzat postarile lor si nu cred ca e o crima sa faci haz de necaz. Poate lumea s-a plictisit ba sa te compatimeasca , ba sa te felicite pt realizarile in casnicie. Oricum continua sa scrii,poate invata cineva din toate astea ( nu tu ,evident ) Si inca ceva , nu cred ca esti necajita , cred ca te-ai adaptat perfect la un mod de viata care altora li se pare imposibil. Mie mi se pare ca esti mult mai tare decat sotul tau ,si de fapt tu tragi sforile indiferent de cat de mult te plangi. Singurul lucru care te deranjeaza e ca nu ies lucrurile cum vrei tu si cand vrei tu.Sotul tau urla , zbiara si arunca cu fierul de calcat... apoi cedeaza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma ina, n-au vrut sa fie rele dar le-a ieshit de minune. Apelative gen "mai fato", arata cler un aer de superioritate din ala ridicat la rang de nestemata. IO una te rog pe tine sa citeshti inca o data bunatatea din postarile unor scorpii. Incearca sa-tzi imaginezi ceva mai mult bun simtz si ceva cuvinte si expresii putzin mai adecvate si ai sa vezi diferentza. in rest ce sa zic, chiar nus e observa cat de putzine sunt persoanele care lasa sarcasmul, mishtocareala si raspund la subiect? Sincer forumul in ultimele zile mi-a lasat un gust superamar. Parca ar fi o adunatura de gashte, sau si mai frumos, topicul meu parca ar fi ghena de gunoi al mancatorilor de semintze din piatza. Incepand cu ce se mai "freaca" prin casa si terminand cu tziglele de la acoperish. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
pentru familie? adica pentru casa, sau cum? diana
quote:
sau altfel. ce ar trebui sa faca un barbat? In casa, pentru o femeie, asha in general ca si cap de familie? diana
Ei vezi ca nu intelegi! Nu exista lucruri pe care un barbat "ar trebui" sa le face ca si "cap de familie". Faptul ca i-a dus/adus pe ai tai este pentru familie. Faptul ca ti-a facut mofturile,este pentru familie. Faptul ca a carat copilul peste tot este pentru familie. Niciodata nu mi-am pus problema ca barbatamiu ar face ceva pentru ai mei pentru mine, ci pentru familie. Niciodata nu m-am gandit ca atunci cand copilul oboseste si el il cara in carca este pentru mine ci este pentru familie. Asa cum,nu mi-am pus problema,cand am fost sa fac curat la soacra-mea,ca o fac pentru barbatamiu,ci pentru familie. A fi famile inseamna a te ajuta unul pe altul, a nu simti ca faci lucruri in plus pentru celalalt. La tine parca si toata curatenia asta de dimineata o faci pentru barbatul tau, dar o faci pentru familie. Cand se duce la bere cu baietii, atunci este pentru el. Cnd tu te duci la shoping, sau cafea sau inveti, o faci pentru tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DIANA, fato, m-ai innebunit! acum il pupi in fund pe mussiu, pentru ca a avut si el o pata buna pe creier si s-a purtat mai normal. uite, eu mereu am incercat sa te inteleg. pt ca in ultimii doi ani, am dat peste barbati cu conceptiile de viata ale sotului tau. si la un nivel mai mic, am trait exact discutiile tale cu sotul. de ajunsesem sa tanjesc dupa o vorba buna si apreciere. si nu pricepeam de ce nu le primesc. si pe masura ce eu evoluam, castigam mai multi bani, aveam mai mult succes in meserie, aratam mai bine (totul faceam in primul rand pt mine si in al doilea rand, pt ca eram des criticata)..ei bine, cu toate astea, el parca ma ura mai mult. si puteam eu sa am super realizari, era sa ma omoare (figurativ) pentru ca nu calcam camasi, nu faceam curat si nu eram de acord sa platim 50-50. de ce nu eram? pentru ca imi cerea de la obraz: da-mi de o bere, fa-mi un cadou. etc in ideea in care eu eram "panarama", "tarfulitza mea", "descreierato", "nebuno", "nu esti pe ale tale!"..etc si alte apelative dragastoase de genul. iar e nu-l scoteam din "guritza", "iubire"..etc. pt ca mie asa imi place, asa voiam si de la el. vai ce satisfactie aveam cand zicea si el asa, cand ma ajuta cu ceva. mi s-a publicat ceva, un material care era f important si ce crezi? crezi ca m-a felicitat? hehe..a zis asa cu juma de gura "felicitari"..si peste 3 ore criza, din diverse motive. pana m-am saturat. si hai sa-ti zic: acum, dupa o luna de la despartire de tipul asta, care m-a consumat nervos enorm, am cunoscut un tip. ies cu el, ma simt femeie. flori, restaurante, telefoane de dragoste. l-am chemat la mine sa-i fac mancare chinezeasca. ca am avut eu chef. eu m-am oferit. si cat am facut eu, pe masura ce murdaream niste vase, el le-a spalat. nu i-am cerut eu. ba chiar am insistat sa nu faca nimic. n-a vrut. a dus fata de masa si farfurii in sufragerie, a deschis vinul, a cautat un film fain la dvd...fara sa mai zic eu nimic. cum faceam cu exul: pune si tu masa, fa si tu ceva in timp ce eu fac altceva....etc si nervi si totul culmina, dupa ce eu pregateam : adu-mi si mie o bere din frigider. el stand comod la tv. bleah... dupa ce am terminat de mancat, am vrut sa strang (nici eu nu suport ca si tine sa fie jeg si deranj)..la care el s-a repezit singur sa ma ajute. si radeam impreuna si comentam din film nu stiu ce secvente, in timp ce strangeam. si totul era asa firesc. i-am zis apoi ca am duc sa fac un dush, ca trebuia sa iesim si intre timp, el mi-a terminat la calculator un proiect, pe care il aveam de corectat. adica mi-a facut el corectura, in timp ce ei ma fardam, ma dadeam cu zecile mele de creme.fara sa ma anunte ce face. eu credeam ca sta pe net. si apoi era asa fericit ca m-a surprins placut. si am iesit si eu din casa relaxata, bine dispusa, fardata, calcata..asa cum imi place. fara sa faca nimeni criza ca vreau sa-mi calc rochiile. bun. ce vreau cu textul asta? sa vezi ca se poate si altfel. nu toate femeile 2007 sunt cu pretentii si fizte si vor sa-si vada barbatii la cratica. ai o realitate distorsionata. si eu am avut-o 8 luni, cand m-am straduit sa-l multumesc pe domnul, incercand sa ma conving ca as putea sa ma limtez ca femeie, la a face ce faceau suratele noastre acum nespe ani. ca nu e asa big deal dc m-as limita la curatenie, spalat, calcat etc.doar doar o fi multumit. doar doarimi va zice: bai fato, esti si tu buna la ceva. dar ce am realizat? ca oricum cu totii muncim, gatim, spalam. important este sa ne ajutam firesc unii pe altii. ca nu e vorba de fitze, dar eu chiar am muncit si am tocit ani de zile, pentru a face ceva cu cariera mea. de ce sa las un oarecare barbat cu gandire invechita si egoista, sa steaga pe jos cu munca mea, cu visele mele. pentru cheful sau. lasa, se pot face toate. si impreuna.si cu intelegere. si cu vorbe frumoase. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dianaintruder
A te indoi de cineva este jignitor,
Serios? De cand?
quote:
dar se pare ca avetzi oareshce carentze in educatzie si lipsa acuta de bun simtz.
Ce legatura are lipsa de bun simt cu a pune la indoiala ceva?!
quote:
Am avut un prieten care avea pretentzia sa-i fac cafeaua, si era cafegiu. Cafelutza dimineatza, seara, dupa-masa, noaptea... nu conta. E! Omul ala nu-shi facea neam cafeaua singur (i-o facea ori bunica-sa, ori ma-sa, ori sora-sa, ori, numai daca aveam chef, io). De aici l-am preciat pe barbata-meau ca-shi face cafeaua singur. Si voi radetzi ca... se subantzelege.
Pai acu' depinde, daca numai atata pretentie avea, eu i-as fi facut cafeaua si de 10 ori pe zi, cu mare placere, dar sa stiu ca in timp ce eu spal aragazul el spala Wc-ul, in timp ce eu incalzesc mancarea el intinde rufele la uscat. Cuvantul ECHIPA iti spune ceva? Tu zici ca noi echivalam harnicia cu prostia. Ca e datoria femeii sa munceasca pana pica. Sa il serveasca pe barbat cu toate alea. Aici e problema. NU faptul ca tu esti harnica. Ci faptul ca tu te spetesti si el nu face nimic. Si il mai si lauzi pt asta....
quote:
Femeile anului 2007, sunt pline de pretentzii si figuri si nu e nimik de capul lor. Au renuntzat la sclavia domestica sa-shi creeze sclavi. Ceva gen: "eu stau in pat si ma odihnesc si el spala vasele, si sterge copilul la fund si scoate copilul singur in parc si daca eu spun sari el intreaba cat de sus si sunt tratata ca o printzesa, daca nu... ii dau si una dupa ceafa si-l si parasesc, fara sa ma intreb ce implicatzii are asta asupra copilului meu"
Pai uite vezi? Aici cazi in cealalta extrema. Femeia sa stea si barbatul sa munceasca. De aia ziceam mai sus, e normal ca amandoi sa imparta treburile si responsabilitatile. [/quote] http://bd.lilypie.com/AVkRp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dianaintruder
scuza-ma ina, n-au vrut sa fie rele dar le-a ieshit de minune.
Nu te poti astepta sa fie toata lumea buna sau rea, sau o postare numai zahar... e normal sa mai existe si replici acide si cuvinte taioase, mai ales cind e vorba de un subiect atit de controversat ca al tau. Ideea care reiese ... principala... cred ca e una singura, ca esti sau privesti situatia ta, putin diferit de noi (ma includ si pe mine). Lucruri care tie ti se par favoruri ale sotului tau sint de fapt niste chestii normale intr-o familie. "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by babyblue
DIANA, si hai sa-ti zic: acum, dupa o luna de la despartire de tipul asta, care m-a consumat nervos enorm, am cunoscut un tip. ies cu el, ma simt femeie. flori, restaurante, telefoane de dragoste. l-am chemat la mine sa-i fac mancare chinezeasca. ca am avut eu chef. eu m-am oferit. si cat am facut eu, pe masura ce murdaream niste vase, el le-a spalat. nu i-am cerut eu. ba chiar am insistat sa nu faca nimic. n-a vrut. a dus fata de masa si farfurii in sufragerie, a deschis vinul, a cautat un film fain la dvd...fara sa mai zic eu nimic.
e un siretlic la mijloc....la inceput toti fac asa... oricum noi sintem aici sa auzim cit timp tine minunea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...