Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa ce v-atzi maritat....


Recommended Posts

quote:
Originally posted by meg67
subiectele dianeiintruder...la fel de suculente, diferite de la unul la celalalt si totusi la fel toate in esenta lor la fel ca o telenovela latino-americana care, daca n-ar avea priza la public, nu s-ar difuza o uram si o iubim in acelasi timp, cand posteaza ne dam ochii peste cap, cand lipseste ne intrebam ce o mai fi cu ea si cand revine cu un nou sezon meg _____________________ just a drop of water in an endless sea
[cool] WARNING: I have an attitude and I know how to use it!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Guestus
quote:
Originally posted by babyblue
DIANA, si hai sa-ti zic: acum, dupa o luna de la despartire de tipul asta, care m-a consumat nervos enorm, am cunoscut un tip. ies cu el, ma simt femeie. flori, restaurante, telefoane de dragoste. l-am chemat la mine sa-i fac mancare chinezeasca. ca am avut eu chef. eu m-am oferit. si cat am facut eu, pe masura ce murdaream niste vase, el le-a spalat. nu i-am cerut eu. ba chiar am insistat sa nu faca nimic. n-a vrut. a dus fata de masa si farfurii in sufragerie, a deschis vinul, a cautat un film fain la dvd...fara sa mai zic eu nimic.
e un siretlic la mijloc....la inceput toti fac asa... oricum noi sintem aici sa auzim cit timp tine minunea.
arunci cu venin in noua mea "relatie", anticipand, pardon, cobind finalul, inca unul dezastrous??[duel] cand aveam o relatie execrabila, cam ca a dienutzei, pe care toata lumea o sfatuieste sa se desparta, nu era bine, logic. am primit sfatul sa stau in banca mea si sa-mi vad de jobul meu, ca sunt buna plecata si n-am ce regreta. acum, ce imbold nebunesc, masculin si plin de ciuda, te-a facut sa ma "sperii" cu asemenea concluzii....pripite? eu zic ca pana una alta, in punctul in care ma aflu, este muuult mai ok de 2 sapt, decat a fost in ultimii 2 ani. daca individul se va dovedi o alta lepra, sunt destul de pregatita. tu vei fi primul care va afla, ca mai exista inca un specimen din subrasa ta, la fel de morbid ca ceilalti+sotul dianei. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana, eu cred ca nici tu nu stii ce vrei de la viata. pari o adolescenta din aceia pierduta. si fetele care ti-au raspuns au dreptate. trebuie sa inveti sa vezi lucrurile clar in casnicia ta. la voi e proverbialul : eu hais, el cia... nu va merge in veci. si la noi sunt zile in care niciunul nu face nimic, dar cand e sa fem ceva in casa: curatenie, etc, facem amandoi: eu spal vase ca lui nu-i place, el spala in baie si da cu aspiratorul. de exemplu azi dimineata , pe stomacul gol, fara sa bem cafeaua, eu am spalt vasele, el a dat cu aspiratorul si a sters mobila cu pronto, a strans gunoiul, a aranjat in casa. eu m-am ocupat doar de bucatarie. cat despre mancare: eu am fost in concediu deci am facut eu mancare de cele mai multe ori ( el se ocupa cu incropitul unor sandvisuri). sapt viitoare va intra el in concediu deci va face de cele mai multe ori el mancare. si uite ca asa nici eu nu ma simt sclava, nici el. zicea cineva ca intr-o relatie nu suntem nici egali, nici neegali. suntem eu si tu. atat. nu trebuie sa ne comparam fortele, sa ne intrecem, ca nu e niciun premiu. o casnicie inseamna sa trageti amandoi pt voi, pt familia voastra, pt copii vostri. cand are unul o problema amandoi o rezolvati. doar munciti sa va faceti voua bine, nu? al meu ma ajuta si cu referatele pt master. si le si duce in locul meu ca eu lucrez in afara localitatii. si se duce saracul, si le face pe toate cate trebuie, si eu la fel. ma duc si fac, ca suntem doi si daca nu facem noi pt noi, cine vine? trebuie sa va dati seama ca munciti pt voi, nu pt unul strain. e casnicia voastra, nu? unul face azi, altul maine. unul face asta, celalalt face aia. e o completare cum bine spunea cineva pe aici. http://tt.lilypie.com/EoTgp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-ai facut scorpii pe cele care ti-au raspuns tie nu stiu cum. Nu te mai intelege nimeni. Vrei sa pari o super femeie,super mama,super gospodina si mai nu stiu ce dar nu te mai pot crede deloc,nu stiu de ce?Te contrazici in continuu si asta nu da bine deloc. Ne spui noua ca suntem lipsite de educatie si mai nu stiu cum dar daca tu ai fi educata asa cum pretinzi nu a jignii chiar daca s-a facut bascalie.Ai trece cu vederea si ai raspunde la ce iti convine tie fara sa arunci injurii la cineva pt ca nu ti-a facut tie pe plac.Viata nu este cu feti frumosi si Ilene Consanzene. Stiai foarte bine ca esti luata in colimatorie de multe persoane pt felul cum ai "prestat" la subiectul tau in care te plangeai si sufereai de nu mai puteai.La ce te asteptai?Sa ti se faca podete de flori ca esti tu super gospodina. Toate muncim,avem si copii(care au),ne ocupam de tot ce putem dar nu am vanit sa ma dau rotunda ca fac si dreg si sa descriu programul meu la minute.In fiecare zi faci aceeasi chestie. Nu vreau sa fiu rautacioasa.Tu esti mai rautacioasa decat restul.Tu ai deschis subiectul asta si vrei sa nu fi jignita. Am senzatia ca esti depasita,nu mai stii ce vrei de la viata,ce iti doresti de la cei de langa tine,nimeni nu este bun,dupa ceva timp este cel mai cel,pai eu zic sa te mai gandesti. Si daca faci nu stiu ce si nu stiu cate,ce astepti?Sa te laude lumea?Sa iti ceara sfaturi cum se spala aragazul?Sau cum maturi tu prin casa dupa caine?Sau cum speli wece-ul?Vrei statuie?Nu o sa-ti ridice nimeni. Este de neanteles.Eu zic sa iti revi. Daca nu fac astazi curatenie in casa ca nu am timp asta inseamna ca stau intr-o cocina?Sau daca ma ajuta sotul la ceva in casa inseamna ca nu mai sunt femeie?Sunt o stapana?Sa fim seriosi.Nu mai jigni ca sa nu mai fi jignita.Lumea te cunoaste de la celalate postari ale tale si din cauza asta raspund in bascalie pt ca altfel nu s-ar fi intamplat asta. Pacat de tine... "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cele care fac mishto: felicitari (ramane sa va intrebatzi voi cateva secunde de ce va felicit. Sper sa nu insistatzis ava dau si raspunsul ca nu e pe placul vostru)! pentru cele care m-au acuzat de mitomanie: jet! A te indoi de cineva este jignitor, dar se pare ca avetzi oareshce carentze in educatzie si lipsa acuta de bun simtz. Am mai spus eu cuiva: Vedetzi-va de paiele care au ramas in ochii mei ca barnele din ochii voshtrii v-au strapuns de mult capul si au ieshit pe partea cealalata. Tzinetzi-o tot asha ca va vetzi face cinste. Atzi reushit sa transformatzi forumul intr-o cloaca. De obicei daca te bagi in cloaca te mananca porcii. Lasatzi critica mea, ca nu de asta am deschis subiectul. A si inca ceva... sunt curioasa cate dintre voi ishi vor cere scuze pentru ca m-au jignit in stilu tzatzo-mishtocaresc. Ash si curioasa cate dintre voi s-ar simtzi bine cititnd ce am citit eu. asta e limbaj de la o aspiranta la roba de judecator! Ma bucur ca nu sunt in Romania Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dianaintruder
apreciez cris ultima ta postare. Intradevar trag foarte mult de mine si poate nici modalitate in care imi fac treaba poate nu e cea optima, dar se putea spune si cum a facut-o daniela_b, fara rautate. Nu sunt in pragul unei depresii, dar deocamdata incerc sa nu ajung la asta. Ma-m obishnuit sa fac totul asha cum imi place in casa pentru ca doi ani de zile am avut fata cu mine acasa, in CIC. Discutzie auzita pe plaja. Prieteni ai unei soacre barfeau nora respectivei soacre: "Ba, in afara ca sta cu copilul ala in bratze, aia nu afce nimik. Ma, da nimik. Pute jegul sub ea si sub copilul ala, de barba-su nu are pic de grija. Nu gateshte, nu spala, nu calca decat o data la nu stiu cat. Cand vine amaratul ala de la servici, ii pune copilul in bratze si ea vrea sa mai fie si scosasa la pitza, plimbata, ca e o DOAMNA si e stressata si obosita, si nu mishca un pai. Nu zic... are grija de copil super, dar ca femeie....lasa de dorit. Ea e cu un iq mai mare, si ishi bate joc de prostu ala care sta si-i sufla in fund toata ziua putorii si ea ii mai afce zile fripte si soacra-sii dupa ce sta ea si-i calca si-i spala si-i agteshte. Pai pe mine nu m-a ajutat nimeni si am stiut sa fac tot ce trebuie sa faca o femeie si asha mi-am tzinut familia, nu ca ea." diana
tu crezi ca toate soacrele isi apreciaza nurorile dupa cat sunt de harnice? fara suparare, sunt niste soacre limitate. Soacra mea apreciaza altceva: si anume ce faci pentru a te dezvolta. Nu o intereseaza cum arata casa ci ce carte am citit in ultima vreme, ce muzeu am citit, ce lucruri deosebita am invatat copilul s-au i-am dat oportunitatea sa experimenteze. Bleah Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anca_vlad
quote:
Originally posted by gusta
Si pentru ca a facut WC acum cate saptamani ai sa ii multumesti? Marilena si Mara Augusta
cred ca esti rautacioasa!
Chiar nu sunt.Si ai sa te lamuresti singura. Marilena si Mara Augusta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai Diana,eu am tot citit de vreo ora ce s-a postat aici si sincer am trecut prin doua stari. am ras de m-am prapadit ( bravo celor care stiu sa faca haz de necaz, ca inviata trebuie si de asta) si m-am enervat de-mi venea sa inchid calc. intre timp i-am trimis un mesaj sotului in care i-am multumit ca este alaturi de mine si ca ma ajuta in tot ce inseamna menaj. eu una chiar nu mai stiu ce sa iti scriu. de fabulat nu cred ca fabulezi, iar de o faci, o faci incat crezi si tu jumate. DAR, nu cred ca sunt necesare bilele negre pt cei care s-au pretat sa iti raspunda. fie ca tie ti-au convenit sau nu raspunsurile, chiar daca ele au mai ras de unele postari ale tale, consider ca toate ti-au transmis ceva: TREZESTETE LA REALITATE! nu mai trece prin viata asta cu ochii inchisi. a! apropo de discutia aia de la mare, referitoare la nora respectiva: pai ce , inseamna ca daca eu stau in concediu de maternitate cu odorul asta presupune ca automat trebuie sa fac si mancare, si curatenie, si spalat, si calcat, si toate celea prin casa. pai, eu ce sunt, babysitter si menajera- 2 in unu. numai sa stai toata ziua cu un copil mic, schimba-l, da-i mancare, spala-l, spala-i hainele, fa-i mancare iti consuma toata ziua. deci, normal ca atunci cand sotul vine de la serviciu vreau sa ma schimbe. NU? pai atunci, sa stea el acasa cu copilul si eu ma duc bine mersi la serviciu. nu cred ca e normal, cel putin nu in conceptia mea. si cu riscul de a mai lua inca un avertisment pe aici ca imi zic parerea intr-un mod mai acid, voi continua. dar de ce sa nu-l rada lumea si pe acel barbat, ca si el are un rol in casa, nu? si apoi, nu te supara, dar chiar nu este in beneficiul copilului sa mai stai cu tatal acesteia in conditiile in care te-a batut de fata cu acesta. si fata ta, pe care o iubesti nespus, ce crezi ca va invata de la mama ei? sa citeasca, sa viziteze muzee, sa isi cumpere carti, sa ia lectii de dans, sa mearga la fitness... CE? iti spun eu ce.. sa faca curatenie, sa spele, sa faca mancare, sa aiba mereu grija sa nu supere cumva barbatul ca se va trezi cu una in frunte. pai eu as muri daca as sti ca asta va invata fata mea de la mine. respectul unui barbat, dragostea, pretuirea, nu le castigi prin frecat aragazul sau spalat cada. NICIODATA! le castigi prin felul in care stii sa pastrezi deschise canalele comunicarii, prin faptul ca vrei sa te perfectionezi, prin faptul ca esti realista, ca stii ce inseamna o familie, ca stii sa lupti pt ea , ca stii sa-l faci pe el sa lupte pt ea. o lupta in doi, benefica, constructiva, o lupta pt a va face viata mai buna pt voi si fata voastra. tu crezi ca alte femei stau cu [indecent]in mana toata ziua? au serviciu si ele, fac mancare, spala, calca, fac curatenie, DAR, ce e diferit e ca ele au gasit barbatii care sa le ajute, care inteleg rostul unei vieti traite in comun. stiu la ce s-au inhamant cand au zis DA. stiu ce trebuie sa faca pt ca o casnicie sa mearga bine. barbati care respecta femeia de langa ei, care o pretuiesc, chiar daca aragazul nu eluna, cada nu e bec si parul de la caine mai atarna ici colo. realizeaza faptul ca si el poate sa faca, nu numai tu. TU CE CALITATI SI DEFECTE AI? gandestete ca fata invata de la voi. cum te porti tu cu tatal ei asa se va purta si ea cu sotul ei, si crede-ma ca nu e normal ce faci tu. tu tragi la o casnicie asa cum crezi tu, fara sa te intereseze nimic, asa cum vrei tu, cum stii tu. pai nu te supara, dar eu cand am un examen sotul meu preia tot, curatenie, spalat, calcat, mancare si cautat pe net pt referatul meu. sau eu dorm si el imi cauta material pt referat. nu e rusine ca ma ajuta, ca daca eu o duc mai bine la serviciu si scoala , noi o ducem mai bine. daca ma ajuta nu o face pt mine, o face pt noi, o face ca ma iubeste si vrea sa faca lucrurile mai usoare. ne completam. cand are el perioade mai grele , examene, fac eu , ca nu imi cade nimic. asa si trebuie. asa ca nu e drept sa judeci fetele ca si-au batut joc de tine: ele au raspuns conform educatiei pe care ele au primit-o referitoare la ce inseamna casnicie. t-au raspuns dupa parerile lor referitoare la mariaj, la relatia barbat-femeie, la menaj, copii etc. nu vei gasi nicio femeie intreaga la minte sa fie de acor cu tine si cu felul in care intel;egi tu lucrurile. http://tt.lilypie.com/EoTgp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...