Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa ce v-atzi maritat....


Recommended Posts

quote:
Originally posted by filofteia
Mai Diana tu esti stresata rau de sot... ce nu inteleg eu in toate astea este de ce trebuie sa te duci sa-l iei... mijloace de transport in comun nu sunt? Cu il cresti asa il ai pe sot... si eu mi-am crescut unul rasfatat, dar nici chiar asa.
Mama ce rele sunteti [dual]. Daca scria un barbat ca se duce sa-si ia nevasta de la scarbici, sigur alta era opinia. Nu cred ca ziceai ca de ce se duce dupa ea. Si poate nu e stres din cauza asta, poate e si placere sa-l ia. [detectiv]
"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele." Alfred Capus http://community.webshots.com/user/rilbuc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Voi chiar credeti ce povesteste acest personaj? Apropos, ai uitat sa pomenesti ca intre timp...asa printre picaturi de superfemeie.... mai vii si pe DC sa dai sfaturi fetelor...asa din proprie experienta![xx(] In alte subiecte zicea ca el o trezeste si ca tipa la ea ca sa fie gata mai repede si ca o duce la serviciu si nu-i da masina si etc....Mai sa fie! Ce schimbari! [url="http://community.webshots.com/user/sebilus?vhost=community"] pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in week end e mai simplu. Nu invatz, ma ocup de fata. Ma duc vineri si o iau o aduc acasa, o spal ca e clar ca e rica murdarica, ii dau sa pape(ne ducem il luam pe tati de la servici, daca e in tura de zi, daca nu...) ne ducem via parc si staaaaaaaaaaaaaam pana la 9.30, apoi o aduc acasa, ii mai dau ceva de papa (de obicei un iaurt), o spal , ca e plina de nisip de la nisipar si o culc. Apoi , ma ajuta si sotzul, punem masa si el la televizor sau stand la o barfa , eu calc. Sambata fata ma trezeshte pe la 7.30, o schimb, o pun pe olitza, ii dau sa pape, apoi ii dau drumul al televizor la desene, nu foarte mult, si apoi ora de joaca, toate jucariile in mijlocul patului sau in sufragerie, daca sotzul meu este acasa sa poata sa doarma linshtit pana mai tarziu. In timp ce fata se joaca de zor eu gatesc pentru ea felul unu si doi neaparat si pun hainele la inmuiat in cada. La maxim 10.30 sunt gata cu gatitul si imbrac fata de parc, ieshim la nisipar pana la 12.30, intram in casa, papam, si o pun pe ea la somn, apoi imi pun hainele la mashina de spalat si spal geamurile. Daca mai e timp ma pun si eu langa fica-mea, daca nu se trezeshte si ii dau sa pape, ne mai jucam amandoua prin casa si apoi ieshim afara, frumos gatite amandoua. Duminica mergem deobicei undeva mai departe de casa, prin destinatzii speciale pentru fata.... diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece titlul subiectului este : "dupa ce v-ati maritat", am sa vb de cum impartim noi treburile gospodaresti, nu cum incerc eu sa fac 1002 treburi si cit timp liber mai am. Si noi avem un program incarcat, insa dupa ora 17 cind ne reunim acasa impartim frateste si treaba din casa si distractia de dupa. Cit crezi ca ai sa suporti un ritm alert in care doar tu oferi si faci... In toate trebuie sa fie o balnta, un echilibru. "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by delphin
Voi chiar credeti ce povesteste acest personaj? Apropos, ai uitat sa pomenesti ca intre timp...asa printre picaturi de superfemeie.... mai vii si pe DC sa dai sfaturi fetelor...asa din proprie experienta![xx(] In alte subiecte zicea ca el o trezeste si ca tipa la ea ca sa fie gata mai repede si ca o duce la serviciu si nu-i da masina si etc....Mai sa fie! Ce schimbari! [url="http://community.webshots.com/user/sebilus?vhost=community"] pozici[/url]
Da s-a intamplat si asta. Ishi propusese sa ajunga mai devreme la servici sa plecam la maxim 6.15 si eu eram foarte obosita in dimineatza aceea. Si da s-a trezit el inaintea mea si a inceput sa urle si sa faca ca toate alea, ca el iese pe usha, desi era cu spuna pe fatza ca se barbierea. Da-mi voie sa-tzi zic ca acest personaj te considera o viespe desavarshita si rautacioasa. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gabitzam
Io vreau sa fiu sotul Dianei in piesa asta. Pot? Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
[url="http://www.dropshots.com/gabitzam2"]Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)[/url] [:D]

Nu cred ca vrei. E atat de activa incat timp de [pathot] sau de [cina2] nu prea are sau nu rezulta ca ar avea [alcool].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gabitzam
Io vreau sa fiu sotul Dianei in piesa asta. Pot?
Nu poti...Pt. ca in timpul asta tre sa urli si sa-i mai lipesti o palma din cand in cand...(asa reiese din alte subiecte) Ce zici, te bagi? On-topic: dupa ce m-am maritat, am impartit treburile la 2, deci acum incerc sa ma autodepasesc la relaxare, ascultat muzica, citit, etc. Diana, postarea ta initiala "faptul ca avetzi barbat, copil, servici, va impiedica sa fitzi active, sa avetzi hoby-uri si sa studiatzi, s ava autodepashitzi in toate domeniile. Cum va inpartzitzi timpul intre barbat, copil, casa, servici si distractzii? Ca eu una am timps a le fac pe toate" s-ar traduce de parca scrii: " de cand am intrat la stapan/devenit sclava lui X, reusesc sa-mi indeplinesc sarcinile si sa para ca-mi si place..." “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...