Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa ce v-atzi maritat....


Recommended Posts

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by fortelady
din postura de femeie nemaritata (care are destule pe cap oricum) :) se mai pun la inmuiat rufele daca ai masina de spalat? -------------------------- "blonda, 1,75, 90C, nu vand nimic, doar ma laud..."
Numai daca speli geamurile! Daca nu, ai timp suficient sa le speli de mana si sa stergi masina de spalat de praf, toate astea in haine de serviciu daca se poate...[:D] Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005) [url="http://new.photos.yahoo.com/antohi_andreea/photo/294928804362650133/5"]Stefan[/url][copil] "I’ve learned that you cannot make someone love you .All you can do is stalk them and hope they panic and give in."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ina78
Deoarece titlul subiectului este : "dupa ce v-ati maritat", am sa vb de cum impartim noi treburile gospodaresti, nu cum incerc eu sa fac 1002 treburi si cit timp liber mai am. Si noi avem un program incarcat, insa dupa ora 17 cind ne reunim acasa impartim frateste si treaba din casa si distractia de dupa. Cit crezi ca ai sa suporti un ritm alert in care doar tu oferi si faci... In toate trebuie sa fie o balnta, un echilibru. "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Ce fac eu nu mi se pare exagerat de mult, asha m-am obishnuit. Exista si zile cand el este de noapte si ma duc il iau de la servici si ma duce la servici si el se duce acasa si vine si ma ia la 4, sau zile cand e acasa si eu plec cu mashina singura si ma intorc singura. Cand este el acasa ziua, ma trezesc pe la 7 si zece, dush si trag hainele pe mine si patul nu mai trebuie facut ca e el in pat, imi fumez tzigarea doar in timp ce spal aragazul si vasele, strang prin bucatarie si spal cada si apoi imi iau geanta si acsetofonul si ies pe usha. Ma suna cand se trezeshte si-l rog pe el sa scoata cainele, sa schimbe pupu la pisoi si sa duca gunoiul. Nu guestus nu e total sheic. Ma ajuta sa pun masa si sa o strang, nu spala vase, imi cara sacoshile de la piatza, ishi face singur nessul. Sambata trecuta a mers cu mine si am cumparat parchetul, dupa ce l-am pus sa repare claxonul la mashina, sa puna apa ca s-a crapat radiatorul si sa ajungem macar pana acolo, sa schimbe semnalul la mashina si sa monteze motorashul de la stropitoarea de parbriz. Eram si cu fata si eu m-am dus sa o culc sus si el cu un vecin a carat nenorocirea aia de parchet pana sus, ca nu mi-am inchipuit sa fie asha grea. A vrut sa il aduca cu mashina noastra, dar inchipuietzi cum arata o mashina cu 35 de mp de parchet in portbagaj. A chemat un amic si am ajutat si eu sa-l urce in dubitza aluia si sa-l coboare... a fost haios sa dam cutiile alea imense din mana in mana si in plus mergea si mai repede, dar crede-ma ca deshi ma credeam viteaza, m-a durut coloana de m-a innebunit dupa aceea. Si uite ca sambata am dormit dupamasa totzi trei in loc sa fac ce faceam de obicei. Plus ca lunis au martzi ne vine om sa puna parchetul si sa vezi atunci ce o sa puna mana sa care sotzul meu mobila. Mai vretzi sa fitzi in locul lui? De rasfatzat il rasfatz ca imi face placere si nu mi se pare ca sunt wonderwoman daca vreaus a am mereu casa curata si barbatul multzumit. Sincer decat sa puna el mana in dulap si pentru un tricou sa rastoarne toata ordinea mea, mai bine i le dau eu, ciorapii si lenjeria intima tot eu i le sortez pe caprarii si la fel el vrea nus tiu ce soseta si rascoleshte tot dulapul, habar nu are unde sunt. Ma intreb cateodata cum de poate sa le ia cand pleaca fara sa ma mai trezeasca cand e sambata sau duminica in tura. oricum il aud bombanind ca nu-shi gaseshte nu stiu ce tricou, si mai strig din pat ca e in cutare loc si strig deasemenea si dupa el: "chile, telefonul, actele si uniforma" Alaltaieri, a lucrat de noapte, ieshim in vij din casa si ajungem cu 7 minute mai devreme, mandrii de noi. Uitase uniforma. I-o calcasem si o atarnasem de umeras la intrare. N-a vazut-o. Eu ma dusesem inainte jos sa iau ceva de la benzinaria din coltz si nu i-am mai facut check-ul. Cand m-am intors acasa am gasit si portofelul pe masa din sufragerie. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by delphin
Si? O intrebare, Diana...cuvantul mitoman i-ti zice ceva? M-ai rupt in doua...in fiecare sambata speli geamuri? [url="http://community.webshots.com/user/sebilus?vhost=community"] pozici[/url]
Locuiesc la shosea si da, geamurile le spal saptamanal, cu fas, fas, de ce? Tu le speli o data pe an? Cand o sa-tzi vina copilul si o sa-tzi puna mainile si guritza pe geamurile nespalate itzi zic eu ca le speli zilnic daca e nevoie, in special ca la balcon sunt doua scaune si sta si se uita pe geam (inchis evident) seara cum trec mashinile. o distraza de minune. Cat despre cuvantul mitoman... mai gandeshte-te. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by fortelady
din postura de femeie nemaritata (care are destule pe cap oricum) :) se mai pun la inmuiat rufele daca ai masina de spalat? -------------------------- "blonda, 1,75, 90C, nu vand nimic, doar ma laud..."
Am o mashina mai veche si nu mai folosesc prespalarea, prefer sa le innmoi inainte sa le bag la mashina pentru ca nu mi le spala bine. E ceva rau in asta? diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dianaintruder
quote:
Originally posted by ina78
Cit crezi ca ai sa suporti un ritm alert in care doar tu oferi si faci... In toate trebuie sa fie o balnta, un echilibru.
Ce fac eu nu mi se pare exagerat de mult, asha m-am obishnuit. Exista si zile cand el este de noapte si ma duc il iau de la servici si ma duce la servici si el se duce acasa si vine si ma ia la 4, sau zile cand e acasa si eu plec cu mashina singura si ma intorc singura.
Eu nu inteleg de ce va place plimbareala asta: sa-l iau, sa ma duca... luati-va inca o masina sau unul din voi folositi mijloace de tranmsport in comun. E ingrozitor sa-ti faci programul "lipit" de al partenerului din cauza masinii. Ca sa nu mai spun in turele inverse (spuneai aprca ca el mai lucreaza si in schimburi). "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand lucreaza de zi el intra la 7 si eu la 8. Plecam la 6.30 si la 7.30 eu sunt la servici. dimineatza se pupua nemaipomenit, dupamasa e mai greu ca tre sa ma duc sa-l iau cand ash fi putu sa ma odihnesc dar am avut discutzii pe tema asta ca l-am rugat sa vina cu RATB-ul. A zis ca el nu vine cu RATB-ul ca s-a nascut in mashina. Am avut si eu o pstare referitoare la mersul cu RATB-ul cand eram im mari certuri cu el legate de faptul ca injura si urla si conduce primejdios si cateva ziel am incercat sa merg pe jos. Mashina e o dacia amarata din 94, dacia, dacia, pe gaz. E economic si in plus nu ne permitem a doua mashina. Eu mi-am blestemat zilele pe RATB si faza cu cearta a fost cand erau caldurile alea insuportabile. Faceam o ora jumatate in aglomeratzia aia insuportabila pana acasa. Cu mashina fac maxim 45 de minute si daca mai intazii eu la servici ajung maxim ora cinci acasa. Mama mea e plecata la mare sie a are tot o dacie, dar e pe benzina (de aia e si cainele si pisica ei la mine) si crede-ma ca radiatorul nostru fiind stricat am pus mashina noastra in parcare la mama si am luat-o pe a ei. Mi-a uscat buzunarul, plus ca ne face placere acum cand el nu mai urla si nu mai tzipa sa mergem impreuna la servici si acasa, chiar daca pentru mine e un efort. Eu iau partea placuta a lucruilor. Cand e si el in mashina, el conduce, clar, cand sunt eu singura, eu conduc si-mi place la nebunie. Dau pe One FM, la maxim, de duduie tabla pe mashina si ma superrrrrrrelaxeaza, plus ca adaug experientza de shoferitza si invatz bucureshtiul. diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place sa conduc, imi place si masina mea [:D] dar nu-mi plce sa afc pe soferita cind as putea sa fac altceva mai bun - sau ptr. sufletul meu. In fine... am vazut ca tu faci multe lucruri pe care eu nu le-as face... asa ca nu mai insist. "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, da' merita tot efortul asta pe care il faci tu? Iti face musiu statuie pentru toate astea? Ca mie-mi pare ca bati spre o alta idee cu astea: si anume ca acum e liniste si pace la voi acolo, ca uite, vezi, imi este bine (da' de fapt nu prea) si cumva pozezi... I mean... woau, eu fac pe jumatate din cate faci tu, poate si mai putin... Si sunt asa de linistita.... Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...