Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa ce v-atzi maritat....


Recommended Posts

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si pedichiura domnului in ce zi, la ce ora?? sau la subiectul asta n-o mai faci, ramane pt un altul? caci nu de mult era stop gatit si serveala pt domnul da' vad ca de fapt altfel stau lucrurile... cred ca ceva lecitina nu strica pt unii [alcool] si ca sa fiu ontopic, iaca eu fac parte din grupul alora care nu fac nimic si tot n-au timp; si inainte de maritis si dupa n-am avut/nu am ca scop in viata slugareala masculului; deh, eu "am dat" peste unul care considera ca-i datoria lui sa se ocupe de plati, meseriasi, masina, tot tacamul; unul care-i pasionat de bucatarie si care strange dupa el - in opinia lui bucataria e camera cea mai importanta din casa si drept urmare petrece f mult timp acolo si si-o pastreaza dupa piticeii lui, unul care stie sa curete buda daca-i nevoie si care nu lasa colacul ridicat din motive de feng-shui; geamurile nu le spal des din motive de ploaie si de prea multe iar eu n-am forta in maini si desi acum nu mai am job, am pastrat femeia pt menaj caci am alte chestii de facut cumparaturile le facem impreuna iar plimbatul si vizitele tot impreuna, mereu poate-i bine sa-ti faci timp sa vorbesti si cu aia de la cartea recordurilor sau cu municipalitatea pt o statuie/premiu, ceva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit toate raspunsurile. Concluzia mea este ca autoarea subiectului a postat pt a ne explica , pe indelete, cum procedeaza ea. Hmmm....superwomen....cand vrei sa le faci pe toate perfect, poti ajunge un pachet de nervi ,de oboseala, epuizare, ceea ce , in final, nu e benefic membrilor familiei. Parerea mea... P.S.: si eu am ca hobby spalatul geamurilor[alcool] Dar m-am gandit s-o las mai usor, era obesie, nu alta.[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am ras cu lacrimi citind unele posturi rautacioase [:D]si asta din cauza ca mi-ati adus aminte de o prietena de a mea care e si ea la fel ca diana[8D]adik super stresata(diana nu te supara dar asa e,nu poti sa zici ca esti calma) tot timpul este pe fuga ba la gradinita sa ia baiatul ba la scoala sa ia fata ba duce fata la balet ba baiatul la karate[:-)))]....eiii dupa ce termina toate astea incepe sa-si sune sotul de cel putin 10ori sa-i zica ce sa aduca acasa[:-)))](cumparaturi de-ale gurii) dupa care se apuca sa trebaluiasca prin casa si nu termina pana nu-i vede pe toti in pat si pregatiti pentru a2a zi daca cumva o suni in timpul zilei nu poate vorbi coerent ca sigur este la volan si injura traficul aglomerat ba se chinuie sa imbrace copilul ca sa-l ia de la gradi ba e la mall si tocmai cumpara ceva...ma rog nu poti vb cu ea pe mine ma amuza situatia asta pentru ca eu nu pot sa fiu chiar atat de stresata eu sunt chiar linistita,la mine zi de curatenie este sambata cand vine femeia si face eu in cursul saptamanii fac doar baile si bucataria,spal rufe la masina fara sa le pun la muiat[:D] de calcat nu ma deranjez ca la fel i le las femeii si fac mancare dar cam o data la 2 zile ca noi n-avem bb si pentru noi 2 e de ajuns acum beleaua e ca nu mai am femeie si sunt in cautare dar pana atunci mai mult face sotul[:D]adik aspirat spalat pe jos si astea mai grele[:D]de geamuri nu ma gandesc sa ma "iau"pana nu gasesc femeie[cool] asa ca diana sfatul meu este s-o lasi mai moale ca sanatatea e mai de pret si nu cred ca in ritmul asta esti pe drumul cel bun [pup] si spor la treaba[:)] guestus [flo] la postarile tale am ras cel mai mult[:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci cel mai tare si mai tare mi-a placut: "nu-i seic, isi face singur nessul" [:D]. "Imi cara sacosile de la piata" - hmm, as fi trecut-o la categoria ok daca nu era acel "imi". Ca doar nu-s sacosele mele personale si din ceea ce se afla in respectivele sacose ne hranim cu totii... da' in fine. La unii simtul proprietatii e ceva mai dezvoltat ca la restul lumii. Dar, oricum, sa ma apuc sa spal cada, WC, aragaz, vase si alte alea in hainele cu care ma duc apoi pe strada, la munca... holly shit! Diana, nu pricep - de ce te mai schimbi inainte sa stergi praful si sa maturi?
Flaviana si [url="http://community.webshots.com/user/flaviana17"]Tiana Maria[/url] (20.03.2004)

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Ca nu toata lumea are aceleasi gusturi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io nu o sa raspund la tematica acestui subiect... am sa spun doar ca simtul ridicolului fie a disparut complet din zona, fie n-a existat niciodata.... Gabi Please think twice before you print out this message or any other document! We are all responsible for protecting our environment! YOU can save a tree...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, da' ce rele sunteti, ntz, ntz, ntz!!! Ia lasati voi fata-n pace sa puna rufele la inmuiat si sa frece geamurile in fiecare saptamana, sa frece wc-ul la tinuta biznis si sa spele aragazul in timp ce-si fumeaza tigara!!! Fata nu vrea tertipuri!!! Apropos, Diana, stii, ca sa elimini curatatul aragazului dimineata, poti pune o folie de aluminiu, si doar o schimbi, si astfel castigi timp sa-i freci tu ness-ul domnului, ca merita saracu', mai ales ca a reusit sa repare claxonu' si sa puna apa sa nu mai crape radiatorul. Tu nu-ti dai seama ce epuizant este????? Si tu-l pui sa-si faca ness-ul?? Hai, mai, ca nu-i frumos! Saracu' barbat ce are de patimit... Bine ca nu-i al meu asa!!! Doamne fereste si apara!!! Iar celor care sunt "eroine" nu le doresc decat sa o tina tot asa!!! Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic... de la asta...
quote:
Ce voi nu mai tragetzi apa la WC sau nu mai spalatzi un vas daca suntetzi echipate de munca?
pana la asta este cale lunga.
quote:
dap. Ce mare lucru??????? Dau cu dero pe marginea cazii care e uda, apoi dau cu un burete mare mare si apoi clatesc, iau apoi mosoiogul ala si tot cu dero de jur imprejurul vasului de wc pana il vad luna, nu dureaza mult si nici nu sunt genul care sa faca mizerie inainte sa faca curatzenie. diana
de aceea este mai greu de inteles. Pe de alta parte si mie mi se pare ca bravezi. Prea ai cazut dintr-o extrema in alta cu barbatul asta al tau si nu e bine deloc...asta nu inseamna echilibru.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...