Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dupa ce v-atzi maritat....


Recommended Posts

Hai, mai , nu fii rautacioasa. Clantele le curat cu spirt o data pe luna. Pe cea de la bucatarie o curat mai des, atunci cand mi se pare lipicioasa. Ne spalam pe maini inainte si dupa masa, dar uneori, cate un copilas mai zburdalnic, nerabdator sa se intoarca la joaca dupa ce mananca, pleaca din bucatarie uitand sa se spele pe manutze. Trebuie sa existe o masura in toate. Sa ne bucuram de viatza, intr-o casa curata, fara sa devenim sclave ale curateniei. Eu consider ca eu fac curatenie, nu ea ma face pe mine.[bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by wonderful Victoria,dar cu microbeii ce facem?Nu mai lasam macar 1 de samanta,ca 'e' si ei fiinte?
Nu jtu nene! E o intrebare existentiala mult prea complicata pentru mine!!! Am s-o pun la generale, cu litere mari si 10 semnul exclamarii, poate ne lumineaza cineva si pe noi.Intre timp, ma intreb cum a supravietuit specia umana pana cand s-or inventat domestosu' si detartrantu'..ma depaseste...prea multe probleme grave ale omenirii pe capul meu vopsit blond...si mai sunt si ardeleanca, deci am 2 handicapuri din start... V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Victoria
quote:
Originally posted by wonderful Victoria,dar cu microbeii ce facem?Nu mai lasam macar 1 de samanta,ca 'e' si ei fiinte?
Nu jtu nene! E o intrebare existentiala mult prea complicata pentru mine!!! Am s-o pun la generale, cu litere mari si 10 semnul exclamarii, poate ne lumineaza cineva si pe noi.Intre timp, ma intreb cum a supravietuit specia umana pana cand s-or inventat domestosu' si detartrantu'..ma depaseste...prea multe probleme grave ale omenirii pe capul meu vopsit blond...si mai sunt si ardeleanca, deci am 2 handicapuri din start... V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
[:-)))][:-)))][:-)))]Io cred c-om fi si noi niste microbi mai mari si mai caposi,dovada c-am supravietuit,s-acuma ni s-a pus pata sa-i nimicim p-aia micii.Ce zici,e logic au ba?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca ma faci pe mine microaba, nu am nimik impotriva, s-ar putea ca multa lume de pe-aici sa-ti dea dreptate[:D][hot]...da' sa nu zici cevasilea de pisicile mele( 6 la numar, si nu sunt nici fata mare, nici suficient de batrana[:D]) carora le spal zilnic troacele cu domestos...ele sunt niste duoamne, clar????? V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Victoria
Ca ma faci pe mine microaba, nu am nimik impotriva, s-ar putea ca multa lume de pe-aici sa-ti dea dreptate[:D][hot]...da' sa nu zici cevasilea de pisicile mele( 6 la numar, si nu sunt nici fata mare, nici suficient de batrana[:D]) carora le spal zilnic troacele cu domestos...ele sunt niste duoamne, clar????? V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Detartrantul ramane sfant.Spala cu el troacele duoamnelor si ai sa vezi ce blana frumoasa le creste sau cade,nu mai stiu,dar oricum ceva grozav se petrece.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorry,nu am avut timp sa citesc chiar toate paginile[:D]. Dar,din ceea ce spune Diana in subiectul asta,si din subiectele trecute nu ma mai mir ca era irascibila si ca sotul avea timp sa bea n...beri... Pai ce alta ocupatie mai are el??? Iar,dupa atata lucru,e firesc sa fii mai irascibila,mai certareata,mai cicalitoare....Ei,poate gresesc eu,si eu mai nou le fac pe toate,dar mai si uit cate cava[:D].Uite asa,ca sa am timp si de mine,de o siesta,de o plimbare... Acum,situatia mea poate o stiti,si am ajuns tarziu la parerea ca unui sot nu trebuie sa ii dai prea multa libertate,(are timp sa umble aiurea)si nici senzatia ca te descurci singura... Poate ar trebui sa parem putin neajutorate,ca doar ei sunt cocosii. Altfel,ajung sa demonstreze altfel ca ei sunt cei mari si tari,iar munca ta e considerata banala.... Apropo,al meu sot mi-a zis acum o saptamana,citez"ce altceva ai de facut decat sa ai grija de copii,sa faci curat si mancare????" Asta in conditiile in care nu am nici un ajutor... Deci,si ce e prea mult strica... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca as putea sa-mi dau doctoratul in metode de spalat troaca pesicilor..., la cata vechime si experientza am...am si detartrant, sac, sac...Si va vand si un pont: nu mai folosesc nisip ( caci e greu, murdar, si...costa bani) , ci hartie de la shrederul de la birou.E alba, curata, usoara, se astupa perfect tot, se arunca cu totul, nu costa nimic, si se mai bucura si femeia de servici ca scapa de ea[:D]Acu, am o problema de logistica: am schimbat serviciul, si nu am modelu' de shreder care taia fasii lungi si subtiri, ci numai scurte ( nu bun...).Asa ca ma vad des cu fostii colegi, imi paseaza sacii cu hartie, mai schimbam o vorba, mai socializam[:D] “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cmirela35
Sorry,nu am avut timp sa citesc chiar toate paginile[:D]. Dar,din ceea ce spune Diana in subiectul asta,si din subiectele trecute nu ma mai mir ca era irascibila si ca sotul avea timp sa bea n...beri... Pai ce alta ocupatie mai are el??? Iar,dupa atata lucru,e firesc sa fii mai irascibila,mai certareata,mai cicalitoare....Ei,poate gresesc eu,si eu mai nou le fac pe toate,dar mai si uit cate cava[:D].Uite asa,ca sa am timp si de mine,de o siesta,de o plimbare... Acum,situatia mea poate o stiti,si am ajuns tarziu la parerea ca unui sot nu trebuie sa ii dai prea multa libertate,(are timp sa umble aiurea)si nici senzatia ca te descurci singura... Poate ar trebui sa parem putin neajutorate,ca doar ei sunt cocosii. Altfel,ajung sa demonstreze altfel ca ei sunt cei mari si tari,iar munca ta e considerata banala.... Apropo,al meu sot mi-a zis acum o saptamana,citez"ce altceva ai de facut decat sa ai grija de copii,sa faci curat si mancare????" Asta in conditiile in care nu am nici un ajutor... Deci,si ce e prea mult strica... Toata viata e o continua speranta... Mirela
Si mi se pare c-are perfecta dreptate.Ce-i asa de greu sa muncesti nspe ore pe zi?Eu zic sa-l aduci la o intrunire de a noastra,live,si ti-l lamurim de n-o sa mai stie nici ce sex are/avea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ufff, bine ca a revenit cu un nou episod, pardon topic, ca nu aveam ce citi dimineata la pauza de cafea, pe care fie vorba intre noi nu am voie sa o beau (si beau herbal tea[bang]), si de...ce sa ma mobilizeze si pe mine? noroc cu Speedy Gonzalez (sau sa zic Diavolul Tazmanian?) Doamne'ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by maru
ufff, bine ca a revenit cu un nou episod, pardon topic, ca nu aveam ce citi dimineata la pauza de cafea, pe care fie vorba intre noi nu am voie sa o beau (si beau herbal tea[bang]), si de...ce sa ma mobilizeze si pe mine? noroc cu Speedy Gonzalez (sau sa zic Diavolul Tazmanian?) Doamne'ajuta!
Maru, la herbal tea merge si asta? http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105669 Ce zici? V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...