Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Lenjerie intima pt. gravidutze


Recommended Posts

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, am postat aceasta intrebare pt. a stii de unde sa iau sorei mele, care este mai inaintata in sarcina, cum spuneam este in 5 luni. Binenteles ca mi-am pus intrebarea daca este utila aceasta lenjerie, si dupa mintea mea, din moment ce a fost scoasa pe piata (banuiesc nu doar din motive pur comerciale, pt. a scoate bani de la viitoarele mamici), cred ca este utila. Ma gandesc la acea greutate suplimentara din zona burtii ce intinde pielea, iar aceasta sustinuta intr-un fel, probabil ca este ajutatat in sensul prevenirii vergeturilor ce apar in timp! Ma gandesc...cele ce au purtat, ne pot spune mai multe, Freia, multumesc de detalii, stiu unde este magazinul, nu m-a tentat niciodata sa intru dar voi face acest lucru! In plus, ne poti spune dc. te-au ajutat intr-un fel? Multumesc, RA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt mine a fost o mana cereasca ... avand in vedere ca am fost cu risc crescut de pierdere a sarcinii (din cauza colului deschis si a faptului ca nu mai se putea pune problema cerclajului), centura imi sustine efective burtica ... dispare senzatia tampita de a-mi tine burta cu mana cand merg (nu radeti dar credeam ca-mi pierd copilul daca nu tineam burta).... in plus, nu ma mai doare spatele asa de rau. Fiecare poate sa reactioneze altfel la o astfel de centura, mie personal nu mi-a facut decat bine. Daca mai ai nevoie de idei cu hainute pt burtici iti mai spun locuri si preturi pe articole (mi-am facut o listutza care a ramas pierduta prin agenda).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Freia, esti f. dragutza, multumesc de informatii, voi tine cont de ele...Cum spuneam, sunt la inceput cu sarcina (11 saptamani), dar deja hainele pe care le purtam (majoritatea stramte, ca de', aveam pe ce...) ma strang rau in talie, unele nu-mi mai vin, si sincera sa fiu, nu m-as arunca sa dau banii pe haine ce in viitor nu-mi vor fi de folos, asha ca voi incerca sa-mi iau ceva mai lejer, in acelasi timp si dragutz, nu ca de mama Dolores, pe perioada verii, cand va incepe sa-mi creasca burta (deja a inceput...), si apoi un alt rand de hanine pt. toamna-iarna, cand alea-alea...burta mare, etc... Daca ai cumva o listutza si cu haine, si cu magazine, mi-ar fi de mare folos! Pupici, Ra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...