Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Galati


Recommended Posts

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna mai fetelor....habar nu aveam ca este atata lume din Galati... Eu sunt nascuta aici,crescuta,aici am facut facultatea,aici sunt maritata,aici traiesc si acum. Locuiesc in micro 19.Sunt destul de aproape de faleza.In gradina publica nu prea merg,ca e destul de departe. ma simt bine aici....nu as pleca decat din motive financiare...insa ne descurcam Pentru cine nu stie deja am 2 baieti: Mihai-7 ani Stefan-6 saptamani Daca o sa veniti in galati,nu ezitati sa-mi spuneti si neaparat sa ne intalnim.Puteti sa-mi scrieti pe adresa:corina.lungu@galati.astral.ro Daca doriti sa-mi spuneti si va dau si nr de telefon Va pup si numai bine si sanatate![cheers] KORINA mamica x 2 http://poze.acasa.ro/poze/album?id=408
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Si eu sunt din Galati dar de doi ani sunt plecata. Tare dor mai imi este de orasul meu natal ...si cine stie cand il voi mai vedea. Draga Veruzta si eu am facut 5 ani gimnastica cu Gilea la Baia Comunala. Tu ce antrenor ai avut? Cine stie poate am facut parte din aceeasi echipa. Mentionez ca eu n-am fost o buna sportiva ( n-am ajuns sa fac gimnastica de performanta). De locuit am locuit in Micro 21. Multa sanatate si numai bine. P.S Cele care ati nascut la Spit. Jud. Galati , ati fost multumite? Cum vi s-a parut maternitatea? Rachel si Carmen http://www.babiesonline.com/babies/s/spetco
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Julie
Alba draga, ce lume mica!!! Si eu am copilarit in Galati si am locuit (mama mea inca locuieste) langa vechiul tribunal. La blocurile alea, daca stii. Cine stie, poate ne-am si vazut "la ochi" candva, ei? Salutare tuturor galatencelor!
Iulia,tu ai stat la blocuri,linga mine,nu-mi vine sa cred!?! WOW! Lumea e intr-adevar, mica-mica! La care dintre blocuri ai stat ? He,he eu imi petreceam ca copil mult timp,pe la blocuri aveam o prietena Diana/blocul din mijloc, si-i faceam f.des vizite! Acolo mai statea si un doctor de la spitalul militar cu 2 sau 3 fetite? Pe Marcela("Madona" Galatiului),Cristi Badea(un tip mai plinutz) ii stii ? Dar pe Ciocan Madalina ? Statea vizavi de voi, pe 6 martie si avea un frate Doru si o sora Florentina,care a fost colega mea la scoala 15! Pe multi nu mai stiu cum ii cheama,dar dupa "ochi" ii recunosc! Iulia te cit timp esti tu in "Tara florii de cires"??? Cum ai plecat? Ai mai fost de atunci in tara? O,o,un "interogatoriu" intreg, ce mai [:D][:D][:D] Pupicei, tuturor "Galatzencilor" si sigur ca cindva ne vom intilni cu toate la o [berica] pe faleza! ***Alba*** http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album%20principal&mid=499&cid=78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by verutza
Dragele mele, Bine v-am gasit... m-ati facut fericita de-a binelea! Draga alba, Locuiesc in Galati de cand m-am nascut, am fost si plecata pe afara vreo 5 ani, dar marea dragoste pentru barbatul care acum imi este sot, m-a facut sa ma intorc in orasul meu natal. S-ar putea sa ne stim din vedere, deoarece eu am copilarit pe str.Serei, care este perpendiculara cu Posta Veche. Sotul meu a copilarit pe 6 Martie, iar eu am invatat la Liceul Sportiv nr.4 si am fost gimnasta. Am si eu 2 copii, un baietel de 2 ani si jumatate pe nume Dalian-Bogdan si o fetita de 3 luni- Alina -Diana.
Verutza,eu ma duceam pe strada Serei mereu sa cumpar bors de la doamna Dumbrava,avea si o fata Sica,profesoara de matematica,care era prietena cu mama! Mama mea era cunoscuta prin Galati ca "umbra" Sofiei Loren,seamana cu ea f.bine,poate c-o stiti din vedere!Era o tipa sic tare! Vizavi de ei statea o fata,Felicia,poate o cunosti ? Tu citi ani ai ? [cheers] Sa-ti traiasca copilasii, DALIAN,ce nume frumos! Si ce coincidentza... pe al meu il cheama DARIAN! Nostim nu ? [pup] ***Alba*** http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album%20principal&mid=499&cid=78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alba, Veruta, ma faceti sa zambesc amintindu-mi de copilarie... Eu am facut scoala generala la "25" si am cules castane de pe strada Serei si de pe Dumitru Chicus (pana cand s-au demolat casele de acolo si au fost scosi copacii :( ). Am fost fugarita de caini coltosi pe strazile alea... M-am dat cu sania, iarna... Ei, ce vremuri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Verutza, noi mergem in Gradina dupa-amiaza dupa ora 17.00. Ne tot invartim si ne fugarim in jurul fantanii,(adica Dragos se plimba cu [bicla]) sau pe la topogane . Putem sa mai vorbim pe mail (si sa trimitem poze). Uite si adresa mea de mail: l_iordache@yahoo.com Baietelul tau are aprox. cat al meu!. MUlti pupici de la Dragos pt Dalian si Alina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Julie
Alba, Veruta, ma faceti sa zambesc amintindu-mi de copilarie... Eu am facut scoala generala la "25" si am cules castane de pe strada Serei si de pe Dumitru Chicus (pana cand s-au demolat casele de acolo si au fost scosi copacii :( ). Am fost fugarita de caini coltosi pe strazile alea... M-am dat cu sania, iarna... Ei, ce vremuri!
Draga Julie, si eu am facut scoala generala tot la "25". Am avut-o invatatoare pe D-na Zamfir si diriginta pe profa de mate, D-na Opait? Ii stii? Da, ce vremuri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxi, probabil ca ne-am vazut la ochisori prin scoala. Io am terminat clasa a 8-a in 1984; am avut-o profa de mate pe Ismailescu, insa sotul meu, care e cu un an mai mare, a avut-o pe Opait si cred ca invatatoare pe Zamfir (eu am facut clasele 1-4 la 21). Adica el se situeaza cu un calup de 4 ani inaintea ta. Ah, si fizica am facut-o cu Mos Galusca. Nici nu imi imaginam la vremea aia ca am sa ajung sa fac Fac. de Fizica, hihihi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...