Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele mai plinute au vreo sansa?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by osolita
E adevarat si asta, dar sincer daca stau si ma gandesc nu am vazut prea multe cupluri in care tipa sa fie plinuta. Poate si pentru faptul ca majoritatea fetelor in Romania arata foarte bine iar barbatii au de unde alege. Sau poate unora le e rusine sa aiba o prietena care nu corespunde standardelor.
Ba exista o gramada de cupluri in care ea e mai mult decat plinuta. Depinde ce anume vrea un barbat de la o relatie.Daca vrea sa fie admirat si invidiat de alti barbati pt femeia de langa el....da,o fata mai grasuta n-are sanse la acel barbat.Dar nici n-a pierdut nimic,pt ca un astfel de barbat e egal cu zero ca om,daca judeca in felul asta. Eu stiu foarte bine situatia asta.Si eu sunt "plinuta bine" de cand ma stiu.E greu sa nu ai complexe si mai ales e foarte greu sa nu te gandesti mereu ca nimeni nu te place. Dar trebuie sa-ti bagi bine in cap ca persoana ta inseamna mult mai mult decat aspectul fizic;cand o sa ajungi sa ai o parere buna despre tine ca persoana,cand o sa te simti bine in propria piele,asta o sa se vada in comportamenul tau degajat si o sa fii o persoana atragatoare.Desigur,mai trebuie sa ai si sansa de a intalni un barbat adevarat care stie ce vrea de la o femeie. In fond,"frumoasele" care rup gura targului astazi nu vor mai fi la fel de bestiale peste 20 ani.Dar ceea ce poate oferi o femeie intr-o relatie (indiferent de felul in care arata)....va fi la fel sau poate chiar mai bun odata cu trecerea anilor. Spune-i prietenei tale sa invete sa se iubeasca pe ea insasi asa cum e .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[olala]au toate sansele din lume! Dragostea, prietenia nu se masoara neaparat in kilograme...Fiecare sac are peticul lui...depinde si de psihicul fiecaruia Eu am fost intotdeauna o femeie plinuta.Dar asta nu m-a impiedicat sa iubesc, sa fiu iubita, sa fiu fericita...iar sotul meu adora femeile ca mine cu forme, cat despre femeile slabe, "manechine" nu fac parte din sfera lui de interes! Fiecare are sansa lui in viata, dar depinde de fiecare...daca stai sa-ti plangi de mila si sa-ti numeri colaceii de pe burtica, n-ai sa poti fii fericita niciodata iar cei din jur te vor privi asa cum te vezi chiar tu. Pe cand o femeie optimista, impacata cu ea insasi, de un optimism debordabil are toate sansele sa fie de 1000 de ori mai FERICITA chiar si decat acele femei extrem de frumoase care ne zambesc de pe copertile tuturor revistelor si pe care unele femei (din fericire nu e cazul meu!) le invidiaza atat de mult! Radeti din toata inima, bucurati-va de ziua de azi, de cea de maine si de cele ce vor urma, iubiti-va pe voi insele asa cum sunteti si viata voastra va fi mult mai frumoasa! Pupici pentru toate plinutele! [:X] denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, eu sunt mai mult decat plinuta, hi,hi..nu obeza, dar plinuta bine...si desii am complexe si eu, sunt o tipa destul de non-conformista incat sa nu ma streseze foarte tare ce spun altii, daca m-ai cunoaste...complexele mele sunt vis-a-vis de sotul meu, desii el tot timpul ma asigura, si-mi demonstreaza [:D][xinpat]...tot timpul cat de mult il mai atrag inca...si eu desii vad foart eclar asta, hi,hi, tot nu-mi este la indemana ca atunci cand imi este lumea mai draga se mai arata si-o sunculita [bang], as vrea sa fac o smecherie [vrajitor]..sa dispara..dar nu merge asa simplu...si atata timp cat ai o imagine atat de proasta despre tine, la ce te mai astepti de la altii sa aiba o altfel de parere? sa-si schimbe parerea despre ea insasi si pe urma mai vorbim Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana daca gasesti vreo solutie miraculoasa da-mi si mie de veste. dupa cum ma tachineaza al meu sot, tocmai am trecut de la 50's la 60's. "tragedia" s-a produs in concediu, ca de, daca tot am dat banu' pe all incls. era sa tin cura cand toti se imbuibau cu [papica] si [alcool]:-) tot zic ca de miine ma urc pe bicicleta, pe care numai mara o mai baga in seama si ca ma duc la sala si ca tin regim.... ceva de genul "de miine ma apuc de invatat" sau "dezbraca-te ca nu-ti fac nimic" o zi buna mada si mara (2 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Eu cred ca nu e condamnata singuratatii Eu cred ca acel cineva care o va place ,nu se va uita la ea ca este plinuta sau micuta Si cum spuneau fetele dragostea ,prietenia nu se masoara in kilograme Mult succes si toate cele bune prietenei tale[flo][flo] Yurika&Mark[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...